KLUBOVÉ VÝSTAVY KCHBO v Mladé Boleslavi
13.+14.5.2017


Vždy s úsměvem... :o) / Always smile...

 

SOBOTA:
Na klubové výstavy KCHBO se každoročně velmi těšíme. Je to stále stejné. Zajímaví rozhodčí, pěkné místo, skvělá organizace. Ani letos tomu nebylo jinak. Na sobotní "velkou" klubovku přijala pozvání rozhodčí Joni A Monney-McKeown z USA (Terra-Blue kennel). Celkem se přihlásilo rekordních 92 australáků, tak jsme byli velmi zvědaví, jak to celé dopadne. Z našich vlastních řad jsme přihlásili jen Maybe, ale odchovanců se zde prezentovalo hned několik...
Jako první vyrazil Muffin (Cheyenne All in One Fallcat), jedináček po Dollynce, kterému jsme vybrali úžasné majitele a Muff je skvělý, veselý pejsek a nejen nám se moc líbí. Paní rozhodčí byla ale jiného názoru a Muffinek si odnesl VN3 ze tří. Začal jsem čichat "zradu". Vybitá baterka ve foťáku mě tedy až tolik nemrzela. Během celého posuzování psů/samců jsem se snažil přijít na to, co se vlastně paní rozhodčí líbí a co preferuje. Jako obecně, jako typ... Bohužel se mi to nepovedlo. Vítězní psi se mi někdy líbili, někdy ne, ale pořád jsem v tom nenacházel žádnou jednotnost, žádnou symetrii. Ve třídě četné se prezentovali na druhém místě Ch. Apache Magic Tonic Fallcat a třetí skončil Ch. Dakshi Ghost of Onyx Fallcat.
Nejobsazenější třída mladých fen (14) a zde se vystavovala Winnie (Hoshi Dot Winnemucca Fallcat), teprve devítiměsíční "Vinča" si s Martinou vedla skvěle a nechaly spolu za sebou mnoho starších fen a nakonec se probojovaly na pořadí, konkrétně třetí místo s Výbornou. To byl asi jeden z mála výsledků, na kterém jsme se shodli, ovšem první dvě příčky bych viděl jinak. Dcera našeho Karlíka, Alexa z podradí Staré Plzně skončila na místě čtvrtém. Ač od začátku padalo mnoho Velmi dobrých, zde byla pouze jedna. Všechny ostatní feny dostaly Výbornou a dle slov rozhodčí to byla moc hezká třída. V mezitřídě jsme neměli žádnou fenu, zato naše kamarádky Nikol s Míšou ano a vedly si skvěle. res.CAC pro Sky a V3 pro Fazoli lze považovat za úspěch! V otevřené jsme přijeli ukázat Stáničku (Ch. Faatin Xmas Miracle Fallcat) a ještě Lucka Gogolová přihlásila Kiwi (Ch. Cayuga Fire of Life Fallcat). Jedna v plné srsti, druhá úplně holá. Ať si rozhodčí vybere :-P Holky se nakonec neztratily a spolu s vítězkou byly jediné s Výbornou. Res.CAC pro Stáňu a V3 pro Kiwi. V pracovní třídě nastupuje Libby (Dakshi Power of Live Fallcat) a získává CAC. Jako poslední od nás nastupovala Maybe, čertík z krabičky, do třídy vítězů, která si tentokrát vysloužila V ....a víc nic. Třídu vyhrála naše Panča, které to s Peťou moc slušelo a obě odvedly skvělou práci, tak aspoň ona se líbila :o) Až z Maybe posudku jsem to teprve pochopil. Abyste si mohli udělat obrázek i vy, tak vám jej sem vložím a dovolím si podtrhnout věci, které mě úplně nesedí... Hezká hlava, dobrý poměr výšky a délky, krásná linie krku, potřebuje být delší v těle, hezká horní i dolní linie, pohyb vzadu je dobrý, pohyb vpředu je dobrý, pohyb ze strany je vyvážený, potřebuje více energie a drivu :-D Tímto bych to asi uzavřel. Přesto, že naše dětičky měly úspěch, nevím co si o tom myslet, asi snad jen Jiný kraj, jiný mrav :o)

Results of our kids by judge Joni A Monney-McKeown (USA)
CHEYENNE ALL IN ONE FALLCAT - Very promising 3 in Puppy class
CH. APACHE MAGIC TONIC FALLCAT - Excellent 2 in Honour class
CH. DAKSHI GHOST OF ONYX FALLCAT - Excellent 3 in Honour class
HOSHI DOT WINNEMUCCA FALLCAT - Excellent 3 in Young class /14/
CH. FAATIN XMAS MIRACLE FALLCAT - Excellent 2, res.CAC in Open class /11/
JCH. CAYUGA FIRE OF LIFE FALLCAT - Excellent 3 in Open class /11/
DAKSHI POWER OF LIFE FALLCAT - Excellent 1, CAC in Working class
CH. CAYUGA BLACK DOLL FALLCAT - Excellent 1, CAC in Winners class /6/
CH. FAATIN TI AMO FALLCAT - Excellent in Winners class
 

*MUFFIN*
Cheyenne All in One Fallcat

(Patriot x Dolly)
 
*SKITT*
Cool Wind Puff Herriko

(Patriot x Izzie)
*MAILO*
C.I.B. AKC Ch Multi Ch Bayshore Stonehaven Cat's Hat Trick
(Chubby & Pia)
*WINNIE*
Hoshi Dot Winnemucca Fallcat
(Mailo x Misty)
 
*LIBBY*
Dakshi Power of Live Fallcat
(Lorenzo x Baby)
*KIWI*
Jch. Cayuga Fire of Life Fallcat
(Fiston x Dolly)
 
*STÁŇA*
Ch. Faatin Xmas Miracle Fallcat
(Simon x Naomi)
 
*PANČA*
Ch.EJW. Cayuga Black Doll Fallcat
(Fiston x Dolly)
*MAYBE*
BISS Ch. Faatin Ti Amo Fallcat
(Simon x Naomi)



NEĎELE:
Na nedělní výstavu hlásili přeháňky, proto jsme začínali v kruzích v hale, ale stupňující se vedro se nedalo snést, takže jsme se brzy přestěhovali pod střechu ven, kde se posuzování dokončilo. Tentokráte přijela posuzovat paní Angie Allan z Velké Británie (Allmark kennel), která je nám přeci jen více známější díky jejích úspěchům na evropských výstavách. Sama paní rozhodčí vlastní a chová větší psi, takže naše obavy z "malých" holek byly namístě, až do samotného posuzování.
Martinka opět vystavovala "malého Karlíka" a byl z toho res.CAC. Náš víkendový host v podobě Tracey Douglas z Irska s námi absolvovala obě výstavy a v neděli si užila i roli handlera, na kterou je zvyklá. Sehnali jsme jí na vystavení Patriotovo syna Skitta a vedla si s ním velmi dobře. S CACem vyhráli otevřenou třídu. Ve třídě vítězů měla Martinka svého oblíbeného Willyho (Ch. Cayuga Wild Mustang Fallcat) a já doufal, že by se mohl líbit. Asi jo, neboť Willy vyhrál :o) Radost byla veliká a i typ se potvrdil. Pěkní, velcí jedinci mají navrch. Sakra, co naše holčičky?! Jsou všechno jenom ne velké.... No uvidíme. V otevřené třídě jsem si užil pohled na naší Maybe, kterou vystavovala Tracey a já tak měl dost času na focení (tentokrát už byla baterka ready). Spolu s May se vystavovala mj. i Kiwi (Ch. Cayuga Fire of Life Fallcat) s majitelkou Luckou. Na obě se mi velmi hezky koukalo a obě byly moje favoritky. I přes úplnou absenci
chlupů se Kiwi dokázala prosadit a odnesla si titul res.CAC za naší May, která vyhrála :o) Heh, velikost nebyla zas takový problém :o) Ve třídě pracovní si Libbynka odnesla VD1. Dosud netuším proč, bo jí to moc slušelo a na třídu pracovní to bylo více než Velmi dobré... Nu což. Tím, že se jednalo o malou klubovku, musí dle výstavního řádu o BOB nastoupit všichni jedinci s titulem CAC, CAJC a V1 ve veteránech. Takže bylo v kruhu rázem dost plno. Po menším nedorozumění paní rozhodčí vybírá jako Nejlepšího dospělého psa Willyho s Martinou a Nejlepší fenu ze třídy vítězů v majetku Lucky Gogolové. Spolu s BOJ a BOV se utkali o titul BOB. Zde už jsem viděl typ, který paní rozhodčí preferovala a koukalo se mi na to hned lépe. Po dvou kolečkách je zadán titul BOB dospělé feně a titul BOS Willymu. Willyho je to již několikátý BOS. Má "štěstí" na hezké feny :-D mimochodem s vítěznou fenkou už má krásný vrh za sebou, takže proč ne :o) Společné focení a hned se nastupuje o nejlepší barvy. Tam z našich barev hájí čest jen Maybe, která k loňským dvěma titulům přidává i letos BIS Blue merle :o) Martina vede "malého Patriota" Skitta o BIS Black a i oni tento titul získávají v pěkné konkurenci. Velký mrak, který se zlostně blížil nás natolik vystrašil, že jsme měli hned zabaleno a mohli se vyrazit napapat a hurá domů za dětičkama <3 Děkujeme pořadatelskému týmu za další skvělý víkend, navíc nás strašně potěšili naši pejsci na diplomech a Karel, coby vítěz loňské velké klubovky, také na katalogu! Dík patří i všem PŘÁTELŮM za prima víkend! Thanks to both judges for nice judging of our dog and our bred by kids and also BIG thanks to Tracey for nice time together and perfect handling of both dogs!


Sladká Ashley dělala dozor

Největší zážitek z výstavy - veteránka Dascha vystavovaná na dobrůtku v tubě :o) skvělé!

Moc nás potěšilo, že se naši pejsci líbí! Karlík na katalogu i na obou diplomech a na sobotním ještě Nessie a Maybe.

Úžasný Willy alias "Pan Zásuvka" :o)

Results of our kids by judge Angie Allan (GB)
CH. CAYUGA WILD MUSTANG FALLCAT - Excellent 1, CAC, Best adult dog and BOS!
CH. APACHE MAGIC TONIC FALLCAT - Excellent 2 in Honour class
CH. FAATIN TI AMO FALLCAT - Excellent 1, CAC in Open class /7/ and BIS Blue merle
JCH. CAYUGA FIRE OF LIFE FALLCAT - Excellent 2, res.CAC in Open class /7/
DAKSHI POWER OF LIFE FALLCAT - Very good 1 in Working class

*WILLY*
Ch. Cayuga Wild Mustang Fallcat
(Fiston x Dolly)
 
*SKITT*
Cool Wind Puff Herriko

(Patriot x Izzie)
   
*BRUNO*
Bruno Boss West Silmaril
(Karel x Mailee)
*ALEXA*
Alexa z podhradí Staré Plzně
(Karel x Penny)
 
*TONÍK*
Ch. Apache Magic Tonic Fallcat
(Dragon x Baby)
*LIBBY*
Dakshi Power of Live Fallcat
(Lorenzo x Baby)
 
 
 
*MAYBE*
BISS Ch. Faatin Ti Amo Fallcat
(Simon x Naomi)
 
*KIWI*
Jch. Cayuga Fire of Life Fallcat
(Fiston x Dolly)
 
BEST OF BREED
&
 
BIS Bluemerle BIS Blacktri BIS Redmerle BIS Redtri


Foto moje maličkost + Lukáš Markytán + Nikol Kodrlová + Jana Čarman + Martin Starec + Helenka Nováková (děkujeme / thank you)