34e Championnat des 3 Frontieres (LUX)
Klubová výstava Lucembursko

17.2.2019

Dlouhých 6 let uplynulo od toho, co byl náš zástupce předveden na Klubové výstavě v Lucembursku. Naposled naši pejsci zářili v roce 2013 - a více se dočtete ZDE. Letos se na dalekou výpravu vydali Nikča s Pavlem - majitelé našeho BLACKYho, a aby mu nebylo smutno, jela s nimi i jeho sestřička MIA.
Jako každý rok se i letos sešla slušná konkurence v podobě 52 aussíků a samozřejmě nejvíce obsazené byly třídy mladých, kam byli oba LUMBEEci přihlášeni. My jsme dění sledovali online přes mobil, z pohodlí domova :o) takže děkujeme Pavlovi, za živý přenos. Posuzování začínalo až po 11 hodině, takže poměrně na pohodu. Pořadatelé nikdy nikam nespěchají ... fronta na vyzvednutí katalogu a čísel nebrala konce. Nicméně nebyl žádný spěch a nakonec se opravdu v 11 začalo. Po jednom štěňátku a třech dorost psech nastupoval do boje Blacky a s ním dalších 6 psů. Vtipné bylo, že bylo 6 psů blacktri a jeden redtri :o) Blacky v postoji vypadal skvěle, ale pohyb jim s Niki nešel - povrch klouzal a Blacky je zatím na výstavách jako dítě v cukrárně :o) takže chtěl dohnat své soupeře a trochu zlobil. Přesto dostal pěkný posudek a známku výbornou. Na pořadí čtyř se nedostal. Zvítězil nakonec jediný redtri pes ve třídě (
No more Mr. Nice Guy du Chemin des Korrigans).

Niki měla chvíli čas na oddech a přípravu Miunky. Ale jen chvíli, protože šampion nebyl žádný, jeden veterán a pak mezitřída a třída otevřená 4+6 psů. V mezitřídě zvítězil krásný Jack (Skylake Quite a Handsome Man) naší kamarádky Ine a chvíli na to se stal i nejlepším psem. O titul nejlepšího psa chodí v Lucembursku všichni vítězové tříd - mladý, mezitřída, otevřená, šampion, pracovní i veterán, v tomto případě ale stáli proti sobě jen 4 psi. Fen bylo o něco více a jak už to tak bývá, ve třídě mladých úplně nejvíce :o) 11 fen a mezi nimi i krásná Miunka, která zářila! Několik fen však bylo velice pěkných... Miunka byla moc šikovná a Niki odvedla skvělou práci - úžasný handling! A všimla si toho i paní rozhodčí a po chvíli holky tuto pěknou třídu vyhrály! Jupíííííí první letošní Fallcat šampion je tu :o) Tím to pro holky ale nekončilo, po posouzení dvou veteránek, tří šampionek, 4 fen v mezitřídě a 4 fen ve tř. otevřené se nastupovalo o nejlepší fenu. Téměř jsme nedýchali, přestože jsme nebyli na místě konání, ale jen koukali do mobilu. Hodně se běhalo. Stálo - běhalo. Paní rozhodčí poslala pryč vítězku otevřené, i když jsme si mysleli, že právě ona vítězí (podala handlerce ruku :o) ). Odešla i vítězka mezitřídy a zbyla jen Miunka, veteránka a šampionka. Po dalších dvou kolečkách se nejlepší fenou stává MIA!!! Skákali jsme radostí. Třešničkou na dortu bylo, když Miunka po chvíli porazila i Jacka a stala se nejkrásnějším aussíkem 34. klubové výstavy!!! Dokonalý úspěch pro bezmála roční holčičku a hlavně naprosto perfektní předvedení od Nikči! Ještě jednou smekám pomyslný klobouk!

Účast v BIS junior a v BIS byla už jen spíše prestižní záležitostí. Vždy se z 9 plemen (v mladých 18 jedinců, protože se nezadává BOJ) vybíral jen jeden nejlepší, a přestože rozhodčí na Miu dost koukali, a jí to nesmírně slušelo, nezvítězila. Rozhodně získala více titulů, než jsme v takové konkurenci očekávali. Nikče a Pavlovi patří gratulace a velký dík za úžasnou prezentaci a zpravodajství, a Terce letí obrovská gratulace k úspěchu holčičky, kterou si sama porodila, vychovala a naučila všemu, co umí! Jsme pyšní chovatelé, spolumajitelé a přátelé :o)

Kompletní výsledky nejen aussíků  / Aussie´s full results