2x Klubová výstava KCHBO
Ratenice 1.+2.6.2019

Po výstavní pauze (v roce 2018) se pomalinku začínáme objevovat zpět. Klubové výstavy KCHBO byly jasnou volbou pro letošní rok. Zas a opět specialisté na plemeno a navíc chovatelé takže hurá, zvolejme hurá. Pojali jsme to dost rodinně - mladší Fallcati většinou pod vedením Martiny a z naší zahrady čerstvá veteránka Dolly.

Měsíc před výstavou se Dolly-popelnice rozhodla, že je přeci sranda jít v osmi letech na operaci střev. Sežrala mimo jiné i kus hadru na přetahování (ona je normálně krmena, ale tohle je prý lepší zdroj živin :-D). Dělá to ... často... přestože se tomu snažíme předcházet. Dosud normálně vše, co sežrala, zas vyšlo, ale teď byla divná. Hned druhý den jsme frčeli na veterinu, protože když Dolly nechce jíst, značí to průser, a výsledek byl zcela hned a zcela jasný. Narkóza už zabírala. Dolly si hadrem a trávou ucpala kus střeva. V té chvíli byla nějaká výstava naprosto nepodstatná. Hlavně aby bylo babce zas lépe. Střeva čistá jako křišťál a pekelná dieta. Dolly trochu shodila, trochu víc. Jizva se ale hojila doslova před očima. Stále jsme žili v tom, že asi nikam nepojede. Cca týden před akcí, kdy už normálně papá, jsme se ale shodli, že jí nic není. Kdo to neví, nemůže nic poznat. OK. Dolly jede… V pátek před výstavou, po „koupeli" v řece a „fénování" na louce s ostatními, jsme se opět shodli, že takto jí to ještě nikdy neslušelo. Zastřihli se rousy na pacičkách a bylo hotovo. Easy…

SOBOTA 1.6.2019
Na sobotní klubovku přijela posuzovat chovatelka CHS Sentikki paní Inga Cerbule z Lotyšska. Nikdy jsme ji posuzovat neviděli, ale jaké pejsky má a jaké odchovává víme… Náš bivak byl vskutku prostorný. Však nás bylo jak psů :-D Atmosféra od rána panovala skvělá a rádi jsme se všichni viděli. I výsledky byly od samého rána skvělé. Martina zpět coby handlerka „svých dětí", tentokráte samých černot :-D Já si mezitím užíval na dece spolu s Matýskem… O mnoho lepší než se „týrat“ na tom slunci :oD A když říkám, že výsledky byly skvělé, tak hele, že nekecám:

Japresis M. Jackson Fallcat – MAJK (Match x Dolly) – V1, CAJC, BOJ v mladých (9 psů)
Lumbee Meet JoeBlack Fallcat – BLACKY (Vito x Nessie) – VD v otevřené (6 psů)
Lumbee Amore Mio Fallcat – MIA (Vito x Nessie) – V1, CAJC v mladých (11 fen)
Japresis J. Jackson Fallcat – JANET (Match x Dolly) – V1, CAC v mezitřídě (9 fen)
Cayuga Black Doll Fallcat – PANČA (Fiston x Dolly) – V1, CAC ve vítězích (6 fen)
Prosto Chudo U Are My Acro – DOLLY (Rowan x Way) - V1, BOV, BOS! (4 veteránky a 80 AUO celkem!)

Pak k nám taky patří Banán – Bunns Junior Niké Dogs station (synovec našeho Karlíka), který v pracovní třídě dostal s přehledem CAC. A na víkend k nám patřila i Panči nová kámoška Annie, která měla velkou premiéru a získala s Marťou VN1 ve štěňátkách.

Snové výsledky, kterých si moc vážíme. Stejně jako důkladných posudků, s nimiž souhlasíme defakto úplně. Každý jedinec měl dostatek prostoru vyniknout, nebo případně odhalit své nedostatky. Paní rozhodčí byla milá, nechávala každému dost času a za sebe musím říct, že byla i dost hodná, co se týká známek. Většina dostala Výbornou, pár jedinců, na kterých shledala něco, co jí vadilo, získala VD. Ačkoliv jsem měl o zábavu postaráno, tak mi občas oko uteklo do kruhu a musím po letech říct, že se tu konečně najde pár kousků, které jsou velmi nadějné pro budoucí český chov. Jak vidno, když se člověk snaží, tak to může jít. A takových zvířat bych rád vídal víc a víc :o) I tak to ale není výhra, pořád je tu převaha zvířat, kterým bych musel dát VD či D… :-D Já si do kruhu vyběhl až na samém konci s babkou. Od prvních metrů si to Dolly, po dvou letech v kruhu, užívala a to mě moc těšilo. V pohybu šla jak pila, v postoji socha. Vyhrála veteránky a v kruhu jsme už zůstali i o BOB… Tam si myslím, že měla Dolly trochu našlápnuto taky, ale zas chyběl pověstný chloupek. Titul BOS ale bereme všema deseti! V takové konkurenci, v takovém počasí, pod specialistou a v osmi letech?! My jsme spokojeni až běda :o) Pak jen rychlé provizorní balení - stany zůstaly na cvičáku, hodin jak na kostele (pět?) a my přesun k přátelům do Malotic, kde už pro nás byl připravený bohatý rozkroj a ubytování v topu… Jak pro nějakou královskou rodinu :-D Paráda! Děkujeme a jsme dlužníci!

MAJK MAJK MAJK
BLACKY Banán Banán Banán
Annie MIA MIA MIA
JANET JANET PANČA PANČA
DOLLY DOLLY Best junior BOB & BOS
JANET DOLLY PANČA MIA

 

NEDĚLE 2.6.2019
Na nedělní „malou" klubovku přijal pozvání další chovatel a aktivní vystavovatel pan Marko Ljutič z Chorvatska, CHS Mangry’s. Tady jsme byli zvědaví, jak se posuzování ujme člověk v našem věku, který zná obě strany kruhu (tu coby handler i jako rozhodčí). K mému překvapení nehrála takovou roli úprava, ale stavba těla i pohyb. Což jsem čekal malinko jinak, ale ok. I při tomto posuzování jsme se dost krát shodovali, ale našli se i nuance, které jsme asi úplně správně nepochopili. A votom to je :o) Počasí nám nedalo vydechnout a bylo ještě o pár stupínků víc. I na psech to bylo znát. Na cvičáku povětšinou panovalo ticho bez štěkotu. Jakoby to někdo tušil, a proto nehlásil oba dny. Zatímco sobota nabídla 80 kousků, neděle „jen" 65. I tak to je slušný počet a bylo rozhodně na co koukat. Pan rozhodčí měl svižnější tempo a o trochu míň psů, což se projevilo i na čase našeho odjezdu - ve dvě jsme opouštěli areál, což bylo po náročném víkendu fajn. Pomoct vystavovat přijela v neděli naše kamarádka Markéta, aby se moje paní neuhnala k smrti - takže díky! Na neděli byl přihlášený na svou tradiční jednu výstavu v roce pan Willy - no byl bohužel ve velmi blahobytné kondici, takže nezaujal tak, jak jsme očekávali, a v konkurenci 5 šampionů skončil čtvrtý. A jak už na dvoudenních akcích bývá, výsledky se mnohdy lišily, ale u našich pejsků jen mírně… "najdi pět rozdílů" :o) My byli opět nadšeni:

Japresis M. Jackson Fallcat – MAJK (Match x Dolly) – V1, CAJC v mladých (4 psi)
Lumbee Meet JoeBlack Fallcat – BLACKY (Vito x Nessie) – VD3 v otevřené (5 psů)
Cayuga Wild Mustang Fallcat - WILLY (Fiston x Dolly) - V4 v šampionech (5 psů)
Lumbee Amore Mio Fallcat – MIA (Vito x Nessie) – V3 v mladých (8 fen)
Japresis J. Jackson Fallcat – JANET (Match x Dolly) – V2, res.CAC v mezitřídě (6 fen)
Cayuga Black Doll Fallcat – PANČA (Fiston x Dolly) – V1, CAC ve vítězích (6 fen)
Prosto Chudo U Are My Acro – DOLLY (Rowan x Way) - V1, BOV (3 veteránky)

Opět musíme zmínit kámoše Banána – Bunns Junior Niké Dogs station (synovec našeho Karlíka), který v pracovní třídě dostal další CAC. Zase :o) a tím si dokončil Klubového šampiona :o) Annie si vedla ještě o chlup lépe než v sobotu - VN1, Baby BOB a hlavně BIS BLACK!

I zde jsme byli spokojeni jak s kvalitou posuzování, tak s výsledky! Nejdůležitější pro mě byl zlatý Matěj, kterej si hrál, byl hodnej, poznal spoustu nových lidí a rozdával úsměvy na všechny strany! Jako bonus jsme absolvovali focení, které hodnotím jako naprosto MEGA!!! :o)

Závěrem musím poděkovat. Poděkovat všem, kdo takové prima akce pravidelně chystají, rozhodčím za zhodnocení naší chovatelské „práce" a hlavně přátelům, obyvatelům našeho stanového městečka, za veškerou pomoc, srandu a tak vůbec. Prostě, že jste s námi byli. Bylo to fajn a to jen proto, že jsme všichni součást FALLCAT family! Díky! 

Many many MANY thanks to both judges who were so nice whole weekend, they gave to our dogs amazing judgements and titles in so big and good competition! It was our pleasure to show you our dogs for the first time.

MAJK BLACKY BLACKY Banán
WILLY MIA MIA Annie
JANET PANČA PANČA DOLLY

Autorem většiny pecka fotek je Adéla Tůmová, děkujeme! Něco fotila Terka Kvasničková, taktéž díky! No a pár momentek zvládl mobil :-D

Kompletní fotogalerii z obou dnů od Adélky najdete ZDE / Here you can see all photos by Adéla Tůmová

Výsledky sobota / Results of Saturday

Výsledky neděle / Results of Sunday

Martin