Krajská výstava psů Staňkov

6.7.2020

Po delší pauzičce jsme se vypravili na naší oblíbenou výstavu do nedalekého Staňkova. Důvod byl jasný - můj absťák po výstavním kruhu po COVID pauze. Takže se přihlásila omladina na trénink a celí natěšení (rozuměj já) jsme v pondělí ve státní svátek vyrazili. Máme to přesně 30 min od baráku, takže pohoda. Martin dokonce prohlásil, když jsme se vraceli po posouzení v kruhu domů na oběd a polední spánek, že by bral všechny výstavy takhle blízko. Proč jich není víc Klatovy - Plzeň - Beroun :D :D :D
Vyjeli jsme na minutu přesně (lepšíme se už i s Matýskem!) a v půl 9 parkovali u kruhu a fofrovali postavit stan, než přijde déšť, co byl vidět na radaru. Stan měl premiéru a je prostě boží, už se těším na další výstavu! Nicméně postavit ho za sucha jsme tak úplně nezvládli. Nevadí. Sešla se nás i na této malé výstavě pěkná parta. Kamarádi Verča s Martinem vzali své profi foťáky a celý den pečlivě fotili! Díky moc! Jejich fenka Kayssi (a naše napůl samozřejmě) měla svou výstavní premiéru a lépe to dopadnout nemohlo... Přijela nám také fandit Evička s Apinkou (ségra Topíka), aby nasály atmosféru výstavy. Celé dopoledne lehce pršelo, odpoledne pak bylo naopak dost vedro, ale foukal silný vítr - holt letiště no.
Výstava ve Staňkově se těší velké oblibě (nejen díky COVID pauze) a tak letos se sešlo přes 1000 pejsků! Posuzování 25 aussíků se ujala paní Alexandra Grygarová za hospitace pana Plundry. S přísností jí vlastní, vtipem i výkladem pro hospitanta posuzování nešlo příliš rychle, ale zase každý pejsek prošel důkladné kontrole. Nebála se zadat VD (já bych to někde viděla i na D, proto ze mě rozhodčí nikdy nebude :D :D :D ), což mnohým není po chuti. Já jsem nastoupila hned do první třídy s 5 měsíčním Topíkem. Pro něj to byla první akce s tolika pejsky a lidmi  a choval se jako profík! Zaslouženě zvítězil, převálcoval své dva konkurenty a dostal perfektní posudek. To už nás v kruhu střídá Niky s naším odchovánkem Angreštíkem. Ten se také choval vzorně a paní rozhodčí ocenila především jeho skvělý pohyb. Získal vítěze třídy a nominoval se do finálových soutěží. Ve třídě vítězů se předvedl Banán (táta našeho PAVI vrhu), aby taky nevyšel ze cviku :D Krajský vítěz mu unikl o vlásek. To už nastupují fenky - ve třídě štěňátek si premiéru odbyla také Urša, čerstvý import naší kamarádky Evy. Urša je dcera našeho Shakiho (tedy vnučka Sexy a Karlíka), která je moc moc nadějná! Všimla si toho i paní rozhodčí a pěla na ní chválu. Urša je moc šikovná a se svou majitelkou budou jednou super tým. Já s Kayssi jsme se proběhly ve třídě dorostu. Kayssi je jako profík - fenka se super temperamentní povahou, moc dobře se s ní pracuje. Absolutně není znát, že je na první výstavě, získává VN1 a nominace do finále také v kapse. Hned měním Kayssi za Lady, která nastupuje naposledy do třídy mladých. Tam jsou nakonec 4 fenky a Lady je prostě skvělá. Nezapomněla vůbec nic během té pauzičky. Dokonce stihla potrénovat i s Matýskem :D . Kráska naše vzorná získává s přehledem V1 vítěz třídy a na focení na památku se opět (jako v Lysé) vetřel i Matýsek. To bylo za naše barvy vše :D  My jsme rychle pobalili věci a ujeli domů na obídek a šlofíček. Děkujeme paní rozhodčí za krásné posudky pro všechny naše pejsky i za korektní posuzování.


Topík - profík

psi třída štěňat

Pavi Top Model 2020 Fallcat VN1

třída mladých psů

veselá Kayssi

Oconee Alaska Aurora Fallcat VN1

přípravy vrcholí

feny třída mladých

Lady

mladý handler v akci

"mámo, dej sem piškot"

"na"

úsměv pro fotografa :D

Lady

Lady

akce piškot č. 2

"stůj"

Jch. Miwok Pussycat Fallcat V1, vítěz třídy

Vrátili jsme se krátce před 15h kdy začínaly závěrečné soutěže. Topík a Urša se proběhli o BIS štěně, oba zůstali bez povšimnutí mezi cca 30 štěňátky. Hned střídám Topíčka za Kayssi, která nastupuje o BIS dorost. Tam je dorostenců už dobrých 50! Plný kruh. Kayssi postupuje do užšího výběru 5 a já mám obrovskou radost. V pohybu je skvělá, v postoji máme malé rezervy (ale z foto vidím, že je měl v tom užším výběru každý :D :D :D ). Nicméně na své první výstavě získává nejvyšší titul BEST IN SHOW dorost! Jupííííí! Obrovská radost a na bednu skáče jako profík - ona fakt nemá problém s ničím. Další soutěží je BIS mladý pes, kam nastupuje Angrešt s Niky a z obrovského množství se dostali do užšího výběru 7. Angrešt se předváděl naprosto skvěle - škoda letní barvy alá citrón :D :D :D No a posledním želízkem v ohni je Ladynka. Poprvé ve finálovém kruhu (v Lysé jsme na závěrečky nečekali) a opět s profesionalitou a ladností jí vlastní. 100% show focus! Všimla si toho i paní rozhodčí Božena Ovesná a vybrala nás do užšího výběru 7. Lady se předvedla skvěle, mě štval trochu vítr, neviděla sem nic ani přes své sepnuté vlasy. Nakonec krásné 4. místo pro spanilou Lady a moje obrovská radost, hlavně z toho, jak se chovala. Ještě pár fotek na památku a jelo se domů. Díky všem, kdo drželi palce, fandili a pomáhali. Díky všem rozhodčím za ocenění pro naše pejsky a pořadatelům za další vydařenou akci.


BIS štěně (Topík a Urša)

užší výběr BIS dorost

BEST IN SHOW dorost

BIS mladý pes

Angreštík

Numunuu Gooseberry Fallcat

BIS mladá fena

užší výběr

BIS mladá fena

Kayssi & Top & Lady

Verunka & Kayssi

we are family

všechny fotky od Verči zde / all photos here

Martina