MVP Mladá Boleslav
28.8.2021

Kompletní výsledky ZDE Fotogalerie od Verunky Follaufové TADY

Dalo by se říci, podzim je tu... minimálně počasí tomu nasvědčuje, a tak mě čekalo páteční koupání šesti psů během toho, co se střídalo slunce a slejvák. Bahno kam se podíváš! Venčila sem na etapy, nosila vykoupané psy v ruce a modlila se, abych alespoň nakládala za sucha. Předpověď na sobotu a Matýskova začínající rýma rozhodlo, že kluci zůstanou v pohodlí domova a já pojedu sama. No a díky tomu jsem už v sedm parkovala kousek u kruhu :o) Za chvíli se slezl celý tým a v poklidu začala příprava.
Posuzování začalo přesně na čas, dvě štěňátka a náš Maddox v dorostu. Já jsem už finišovala Setíka a najednou "třída mladých" - sakra, nemám číslo, boty, nic! :D :D to se mi často nestává :D Přibíhám do kruhu jako poslední (naštěstí stojím poslední) a ani sem nezaznamenala, že Maddox s Týnkou už v kruhu byli :( Dvě společná kola běžím ve svých fialových botách, ve kterých sem přijela, a mezitím Týnka hledá moje výstavní křusky. Přezout a sledovat, co pan rozhodčí vlastně chce. Jeho styl posuzování byl úplně super - přehledný, jednotný, a přestože se nepsal posudek, tak každému pejskovi věnoval dost času. Jdeme se Sethem na řadu jako poslední a po posouzení rovnou na první místo. Seth vítězí ze čtyř mladých psů a připisuje si poslední chybějící bodíky na Klubového junior šampiona, pro které jsem doufala, že si dnes přijel a ono to vyšlo! Do mezitřídy nastupuje osm psů a pan rozhodčí si třídu dělí na dvě půlky. Stejný systém pak má ve třídě otevřené, kam byl přihlášený náš "exterňáček" Angreš, ale také náš kamarád Bořík. Z 10 psů bere Angy čtvrté místo a Bořek bojuje do poslední chvíle o vítězství, ale nakonec bere res.CAC. To už nastupuje pět psů do třídy šampionů a hned dvě Fallcat želízka - Majk a Freddie. Já mám mezitím vyvenčeného Karlíka a chystám ho do třídy veteránů. Krásně se na třídu šampionů dívá, obzvlášť když po posouzení všech jde Freddie na první místo a Majk na druhé! Ještě posouzení v pohybu a konec. Freddie CAC při svém druhém startu ve třídě šampionů, tak moc jim to s Týnou slušelo. Do třídy veteránů nastoupili tři "dědečci" ze čtyř přihlášených, náš kámoš Cipís chyběl. Pan rozhodčí nešetřil chválou směrem ke Karlíkovi a já jsem si to s ním užila! Stylem start - cíl Karlík vítězí (rozuměj běhal první, skončil první :P ). To už nastupují vítězní psi o CACIB a Freddie se po chvíli stává druhým nejlepším dospělým psem (res. CACIB!) takže radost našeho žlutého týmu veliká :o)
Když jsem nastupovala se Sissi, byla sem v kruhu včas :D stojíme předposlední ve třídě z 12 nastoupených fen. Posuzování bylo dlouhé a důkladné. Devět fen získalo známku výborná a znovu následovalo prověření v pohybu každé z nich zvlášť i potom dohromady. Trvalo to, ale Sissinka byla zlatá! Výběr se zúžil na 5 a znovu společný pohyb. Jedna fena odchází a Sissinka jde na první místo - skoro se bojím radovat :D ještě následuje pohyb tam a zpět s modrou soupeřkou a to samé zbylé dvě feny stojící na třetím a čtvrtém místě. Poslední přesun vzadu a dokola. Sissinka vítězí! Neuvěřitelná lajna pro obě černé Qiao sestry :o) radost obrovská, ale není čas otálet - měním Sissi za Apinku a nastupuji zpět do kruhu do mezitřídy. Tam nakonec nastupují jen 4 feny a Api s přehledem vítězí. Je skvělá, stále napružená a baví jí to. Máme velkou radost celá naše parta! Během posouzení 13 fen ve třídě otevřené připravujeme Lady a Kayssinku do třídy šampionů. Moc sem si přála, aby holky skončily za sebou a to se mi splnilo. Jen o jedno místečko to nevyšlo :P ale nevadí, obě podaly super výkon. Zbývá posoudit jedna veteránka a já si chci připravit Api o CACIB - Api? Apinka se byla venčit a vrátila se tak za minutu dvanáct když už nás volají do kruhu :D to je dneska den :D :D Jsme tam, bojujeme, ale CACIB po chvilce putuje do třídy šampionů krásné italské fence a Ladynka s Týnkou berou res. CACIB! Výměna psů a nastupujeme o BOBa. Pan rozhodčí má přehled, kdo je kdo - to se cení! :P Z našich černochů získává Sissinka BOJ, zbytek si rozdělili tentokrát ostatní. Ještě fotky na památku a balíme! Slibovaný déšť se nekonal, byla to moc fajn výstava s prima atmosférou, kterou se vám pokusím maličko přiblížit na těchto následujících fotkách:

FALLCAT výsledky v kostce / RESULTS of FALLCAT dogs:

Ricari Glance Up Fallcat "MADDOX" Velmi nadějný 1 v dorostu Very promissing 1
Jch. Qiao Quantum of Fallcat "SETH" V1, CAJC ze 4 mladých psů Exc. 1, Junior winner and fulfilled conditions for Club junior chammpion
Numunuu Gooseberry Fallcat "ANGREŠT" V4 z 10 psů v otevřené Exc. 4 from 10 males in open class
Ch. Miwok Dress my Ass Fallcat "FREDDIE" V1 CAC z 5 psů v šampionech,
res. CACIB
Exc. 1, CAC from 5 males in champion class,  res. CACIB
Ich. Japresis M. Jackson Fallcat "MAJK" V2 res. CAC za Freddiem v šampionech Exc. 2, res. CAC from 5 males in champion class
BIS BISS Ich. GrCh. Bishakha Raging Bull Fallcat "KAREL" V1 ze tří psů ve veteránech Exc. 1 in veteran class from 3 males!
Qiao Secret Service Fallcat "SISSI" V1, CAJC z 12 mladých fen, Nejlepší mladý plemene Exc. 1, Junior winner & BEST OF JUNIOR
Pavi May Update 2.0 Fallcat "APINKA" V1 CAC ze 4 fen v mezitřídě Exc. 1, CAC from 4 females
Jch. Miwok Pussycat Fallcat "LADY" V2 res. CAC ze 4 fen v šampionech, res.CACIB Exc. 2, res.CAC, res. CACIB
Ch. Oconee Alaska Aurora Fallcata "KAYSSI" V3 za Ladynkou v šampionech Exc. 3 in champion class

BEST OF BREED    Seth & Sissi

Sissinka & Kačka    Seth & Týnka   Mr. Karel    Freddie

Moc děkuji všem za prima den, za pomoc kolem kruhu i při handlingu a samozřejmě všem i za gratulace. Všem majitelům našich odchovů moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci Fallcat Family! Speciální dík pro Verunku, která je autorem všech fotek! Many many thanks to Mr Judge Schäfer for perfect judging, we are so happy and proud from all our results!
Martina