Den s Australským ovčákem
 
28.5.2022 Mladá Boleslav

Poradkyně chovu Jana Prokešová uskutečnila ve spolupráci s klubem KCHMPP první oficiální setkání majitelů, chovatelů, milovníků a příznivců aussíků pod názvem Den s Australským ovčákem, o kterém se mluvilo už více než dva roky, ale pak přišla korona :/
Na programu byla mimo jiné přednáška o očích, rady začínajícím chovatelům, detekce s Hankou Böhme, handling, grooming, junior handling, canicross, první pomoc  pro psa, školka pro štěňátka a na samém konci sranda výstava. Detaily o akci najdete ve fejsbukové skupině ZDE. My jsme na akci nemohli chybět - ujala jsem se sekce groomingu. Ve dvou blocích jsem trochu povídala o vhodné kosmetice, o stylu péče o srst, o koupání, a v druhé části pak upravovala přítomné pejsky. Přiznám se, že tak velkou účast jsem nečekala a že moje nůžky i prsty trochu plakaly, ale myslím, že všichni odcházeli spokojeni a to bylo hlavní. Celý den panovala super nálada a já věřím, že až na příští rok vychytáme mouchy, bude to ještě lepší. Moc děkujeme všem odchovům, kterých se tu sešlo hned několik, že dorazili - pokecali jsme jen trošku, bylo co dělat, ale snad si dle ohlasů všichni sobotu užili.
Na závěr byla sranda výstava - já jsem se ujala moderování a Markéta Hanzaliusová pak posuzovala. Pejsci byli rozdělení dle věku. Celý den s námi na socializaci byla naše drobotina - Money & Rose. Pro Růženku to byla úplně první akce vůbec, byla moc šikovná. Pomáhala mi s holčičkama Nikolka Stránská, které děkuji za socializaci i předvedení obou. Money už skutečný profík - Rose hrozně šikovná, nebála se mikrofonu, odpoledně byla trochu unavená, ale jak byl piškůtek, všechno šlo. Tak se stalo, že holky vyhrály kategoriii štěňátek, kde se proběhla i krásná a šikovná ségra Stella. No ale na samém konci byla Růženka vybrána jako úplně nejlepší (nejroztomilejší) aussík ze všech!

Martina