NATIONALE d'ELEVAGE - CERILLY (FR)  
20.+21.5.2023

Nationale d'Elevage Cerilly je ve světě australáků pojem. V Evropě nikde jinde neuvidíte více aussin pohromadě. Je to národní speciálka, která má každoročně velmi bohaté obsazení sahající na hranici 500 australských ovčáků!!! Jednou se nám podařilo být toho součástí - rok 2015 najdete ZDE. Letos jsme opět plánovali výlet, ale člověk nemůže sedět jedním zadkem na dvou židlích, že? :-P Takže sme si doma užívali novorozená štěňátka a nakonec vyrazila jen česká parta ve složení Renča, Týnka a Markéta. Holky byly tak moc hodné, že vzaly s sebou i naší MONEY!

Je až s podivem, kolik aussíků se v jeden moment dokáže potkat na třech místech... Evropa v Dánsku a 200 ks v tento víkend, k tomu přes 100 aussin na ASCA výstavě v Německu, opět stejný den. No a do Cerril se letos přihlásilo neuvěřitelných 438 aussin, nakonec posouzeno jen 393 (6 ks odešlo s "nelze posoudit" :o( a 39 tedy nenastoupilo vůbec). Známku výborná si odneslo jen 172 z nich (142 VD a 7 D) a mezi nejmladšími padlo 60 VN a 6 N. Toť bilance čtyř rozhodčí (Inga CERBULE z Lotyšska, Annie POUVESLE z Francie a manželský pár z USA Joan-Luna & Eric LIEBES. Nejpočetnějšími třídami již tradičně otevřená - 76 psů a 60 fen. V závěsu za nimi bylo 59 mladých fen a 39 fen v mezitřídě, kde bojovala i MONEY!

V sobotu měly holky na to se na místě rozkoukat, ubytovat se a upravit pejsky. Fallcat měl ten den jediného zástupce PIRATa, který bojoval v té nejpočetnější třídě a nakonec odešel s krásným posudkem ale známkou VD - holt se ve dvou letech ještě hotovým šestiletým samcům rovnat nemůže. Výbornou dostalo jen 20 psů z 76! Přesto jsme na našeho odchovánka hrdí :-)
No a v neděli jsme drželi, co jsme mohli. Když Týnka poslala fotku s EXCELLENT, měli jsme náš cíl splněný. Ano, přáli jsme si pro Money výbornou a pořadí (v početných třídách se vybírá pořadí 1.-10.) by bylo jako sen. Mezitřída a otevřená se posuzují dle barev (BM, RM, BT, RT) ale ti s Excellent pak bojují o pořadí dohromady. Z 39 fen ale výbornou získalo jen 15 fen. Jaká čest získat pro naší čerstvě 18 měsíční Modrou holčičku výbornou! No a holky náš sen totálně rozsekaly, když přišla zpráva, že se Money umístila na úžasném 4. místě!!! Holky, moc vám za všechno děkujeme! Pokud budou zajímavá jména rozhodčích i příští rok, FALLCAT jede!!! :o) 


mezitřída feny pořadí 4 / intermediate class - four best girls by Juliette Bercovici

Galerie ZDE / Photos HERE

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE / Full results HERE