14.-16.7.2023 3* CACIB Sarvar
HUNGARY

Víkend plný pohody, smíchu, úspěchu a radosti! Co to budu dlouze opisovat - náš cíl sme splnily na 120%! No jako fakt, takovou jízdu sem nečekala! Maďarsko - maďarský rozhodčí - maďarský vystavovatelé... ale holky to zmákly! Ale tak jooo, jdeme na to popořadě:

PLÁN
Květen - Api může dodělat Intra, tak kam vyrazíme? Abych to ujela autem... no tak co Maďarsko? Seznam rozhodčích vypadá fajn, samá zahraniční jména a pár maďarů. Vše zajištěno, přihlášeno na první uzávěrku. A šup, rozpis rozhodčích maďarka - lotyška - maďarka. No tak co už, přihlášeno, zaplaceno máme, nedáme se zadarmo.

REALIZACE
Ve čtvrtek sem vykoupala Rose doma a když přišel Martin z práce, převzal štafetu s Matýskem, tak sme ve složení já Mařenka a Rose vyrazily k Evičce do Prahy. Grooming Apinky, zabalit, naskládat a spát! Budík zvoní ve 3 ráno... brrr... Mařenka však s úsměvem! Něco před 4 vyjíždíme, Mařenka okamžitě usíná, vše na pohodu... až do Bratislavy. Navigace hlásí kolonu a zdržení se stupňuje. Rychlé rozhodnutí, že sjedeme a objedeme to... a ejhle, to už tři auta před námi přijíždí policie a zastavuje provoz na dálnici a všechna auta odklání. Takže pauzička na protažení, vyčůrání, napití a jede se dál. Evička si sedá dozadu k Marušce a její práce animátora začíná :-)) Vedro už k padnutí a to je něco po 8 ráno. No a objízdná trasa celá stojí! Ujeli sme 10km za hodinu :-( podruhé v životě sem začala mít trochu obavu, abychom posuzování (AUO 11:15) vůbec stihly :-((( takže opět kontrola s navigací, ááá dalnice volná! Tak otočka a zpět... Zbytek cesty už jsme daly v pohodě a v půl 11 zaparkovaly 20m od kruhu! Hurá!

PÁTEK
Posuzovala maďarská chovatelka AUO a já tušila, že Rose to nebude mít snadné - dlouho se rozmýšlela, ale nakonec se nenechala zahanbit a Rose získala CAC. Apinečka CAC s přehledem a protože jsme přijely pro její CACIB, zůstala sem v kruhu s ní a s Rose nastoupila Evička. Po jednom společném kolečku získaly CACIB právě holky a byl to pro Evu zatím největší handlerský úspěch. Díky Evi. Na rozjezd dobrý, sme spokojené :-) Stavíme stan, ať máme zázemí, ale pod korunami vysokých stromů bylo super! Venčíme, napájíme, balíme a chvátáme na hotel. Ten je asi 3 min jízdy autem a je to bomba. Krásné prostředí, mnoho parkovacích míst i pro náš "autobus", milý personál, pokoj útulný, v restauraci výborná ledová káva a bazééén! Hned sme se šly ochladit a relaxovat. Večer ještě procházka u sousedního hradu, krásné místo! No a pak už jen dospat deficit.

SOBOTA
Dost na pohodu vstávání, snídaně a přejezd na výstaviště až na 9:30 (posuzování AUO 10:45). Trochu kolona na vjezd, neboť parkoviště před branou bylo už plné. Takže trochu skákačka v koloně ale dalo se. Vyložily sme si věci u kruhu a já jela zaparkovat - přes CELÝ areál výstavy, takže mi neustále někdo skákal před kola! Děs! Moje nervy!
Nicméně posuzování začalo přesně na čas, přibylo 5 místních AUO, kteří se v pátek vystavovat třeba nemohli, a posuzovala milá rozhodčí z Lotyšska. CACIB ve psech získal Apollo, syn našeho Eddieho, takže radost obrovská spolu s majitelkou Lívií ze Slovenska i chovatelem Honzou! Rose opět dvě maďarské feny ve třídě a tentokrát zvítězila s přehledem a její konkurentky si místa vyměnily. Měním holky a opět máme dohodu, že zůstanu v kruhu s Apinkou. Ta má super náladu, běží přede mnou jako ďábel. Paní rozhodčí nešetří slovy beautiful a lovely. To prostě musí vyjít - a vyšlo! Api po 1 kolečku získala poslední CACIB a stává se Mezinárodní šampionkou! Máme obě neskutečnou radost, skáčeme než přijde res. CAC fena ze šampionů... nakonec naší radost ještě podtrhuje res.CACIB pro Evičku s Rose! Hurááááááá!!! BOB putuje do Polska, mladému psovi, přesto naše radost je neutuchající! Focení na památku a už se vidím v bazénu! Slavíme! Jo flaška vína padla :-) a ptáte se, co Mařenka? To je nejvíc dítě! Spí, hraje si, papá, směje se!

NEDĚLE
Podobný scénář jako v sobotu ráno, jen ještě o půl hodinky dřív, abychom stihly zabalit vše, naložit do auta a být včas u kruhu (posuzování AUO 10:15). Žádná kolona na výstavu a opět parkujeme před bránou, takže 10m od kruhu :-P Paráda! No přiznám se, měla sem obavy, že Rose šampiona nezíská, protože u místní rozhodčí v konkurenci místní handlerky... a ve psech se paní rozhodčí vůbec nebála s tzv. malou domů (hoooodně velká domů to byla), ale co, hned sem si vzpomněla, že ale náš cíl byl Intr pro Api a vše ostatní je nad rámec. Když jsem však šla na individuální posouzení a rozhodčí mě vítala se slovy "lovely bitch, beautiful head, perfect strong bones" spadlo to ze mě a Rose získala třetí CAC a stala se v 18 měsících (bez 3 dnů, ano stále se mohla prezentovat ve třídě mladých) šampionkou Maďarska! Jupííííí. Akorát se budí Mařenka, přesouváme se tedy všechny blíž ke kruhu, beru Apinku a prosím Evičku, že tedy dnes si poprvé o CACIBa vezmu Rose, i když Api třídu vyhraje. Domluveno. Apinka opět v šampionech září a rozhodčí zase říká "what a beautiful bitch, but I preffer head of the red one", ale CAC získává Apinečka jednoznačně a i ona si z výletu odnáší další šampionát! O CACIB jen nastoupíme (mmj tři české feny) a rozhodčí ho okamžitě zadává Rose :-) beruška moje. O BOB už jen hezky se předvést, tušíme, že to zůstane doma a nemýlíme se. Pomohla sem kamarádce ještě o BOBa s jejími Miníky - a urvali sme BOS! Zase napojit, zabalit, naložit... Ale neodoláme, a ještě každé holčičce kupujeme fotku na památku od profíků a ve 12:30 sedáme do auta směr Břežánecká v Praze. Cesta zpět už byla víc na pohodu, super židličky u Mekáče v Maďarsku, nebo piknik u Brna byl fajn :-)

No z tohoto super víkendu budu čerpat ještě dlouho. Super společnost v podobě Evičky. Nejhodnější Maruška. Fajn atmosféra na výstavě, přestože se sešlo několik vystavovatelů z ČR, člověk mohl zase pozdravit "staré známé" :-) a naprosto snové úspěchy! Takže za 10 dní bude Split opravdu především dovolená! See you ;-)

API - GCh. Pavi May Update 2.0 Fallcat
3* CAC, CACIB & new INTERNATIONAL CHAMPION & HUNGARIAN CHAMPION

ROSE - Two Sexy 4 You Fallcat
3* CAC, 2* CACIB, res. CACIB & NEW HUNGARIAN CHAMPION

  14.7.2023
20 aussies, judge Judit Korózs-Papp HU
15.7.2023
25 aussies, judge Livija Zizevske LV
16.7.2023
21 aussies, judge Balázsovits János Ferencné HU
API - GCh. Pavi May Update 2.0 Fallcat
champion class
Exc 1 CAC
 
Exc 1 CAC CACIB
Exc 1 CAC
ROSE - Two Sexy 4 You Fallcat
intermediate class
Exc 1 CAC CACIB
Exc 1 CAC res. CACIB Exc 1 CAC CACIB