Klubová výstava KCHBO
Horka nad Moravou 24.9.2023

Všechny fotky od Adélky Tůmové ZDE / Photogallery by Adéla Tůmova HERE

Jednoduše - miluju Horku! :o) ano, ta cesta je úmorná, ale nějak mě to tam pořád táhne! Letos jsme tam byli po šesté (tedy já konkrétně po páté) - HORKA 2021, 2020, 2018, 2017, 2016. Navíc loni zářila Apinka dva dny před mým porodem :-P Máme na Horku prostě úžasné vzpomínky! Letos jsme vyrazili ve složení 3M (Matýsek si užíval výlet do Lysé na výstavu Kůň), naše letošní show duo Money & Rose doplnil Freddie. Ještě jednou děkujeme Jani, že si to vše zmanažerovala a že s námi chlapeček jel. Rozhodně ukázal, že na to pořád má :-) Fallcat na místě doplnili ještě Jamie a Blacky, které přivezl Pája a poskytl nám super zázemí jeho obřího stanu, děkujeme! No a po dlouhé době bylo super vidět také Panini - v 10 letech je v úžasné kondici i po třech vrzích.
Posuzování začalo přesně na čas a ujali se ho dva zahraniční rozhodčí. Všechny CAC třídy posuzovala přísná Elina Haapaniemi z Finska a ostatní třídy pak posoudil pán Rui Alves Monteiro z Portugalska. Ani u jednoho z nich nebyla známka Výborná samozřejmostí. Kompletní výsledky najdete ZDE. Kromě Panini (V4 ve veteránech) zbytek Fallcatů posuzovala paní rozhodčí Haapaniemi. Velice striktní rozhodčí, uměla si zjednat pořádek v kruhu. Posuzování bylo jednotné, ale bohužel jsem neodhalila, na čem jí záleželo. Odhalili jsme, že rozhodně nepromíjela letní kondici srsti (línání či vylínalého jedince penalizovala). Několikrát padla Dobrá a také Dostatečná, což je samozřejmě dobře, když se rozhodčí nebojí takové známky zadat. U některých V x VD jsme byli na rozpacích, ale výsledky našich čtyřnohých dětí byli úžasné. S Freddiem jsem si vystavování moc užila po dloooouhé době. Sice jen dva psi ve třídě pracovní, ale jak jsem již napsala - Výborná nebyla samozřejmostí, takže mě V1 CAC a další ČKŠ pro Freddieho moc potěšilo. Souboj o Nejlepšího psa byl dlouhý, paní rozhodčí se rozmýšlela, ale nakonec tento titul putoval do třídy otevřené.

Vystavování Rose si moc užívám - nastoupily jsme spolu letos naposledy do mezitřídy mezi 10 fen a opravdu zde byla využita celá škála známek... Jen 5x Výborná a my mezi nimi, což mi udělalo radost. Ještě o chlup větší, že Rose zvítězila a získala další ČKŠ, takže nám chybí už jen zkouška (to dáme na jaře!). Money poprvé předváděl Martin a musím uznat, že spolu vypadali super! Do teď nechápu výsledek, ale především pořadí... Zvítězila "naše krev" - krásná Dája (vnučka Patriota a zároveň Bunnse, pravnučka Dráčka), která si pak zaslouženě odnesla také nejvyšší titul BOB.

Byl to prima den - byl čas pokecat s přáteli bez většího shonu. Maruška moc hodná, zvládla přes 8 hodin v autě a na výstavě rozdávala úsměvy a mazlinkala pejsky. Nejvíc děkuji mému muži, že mě podpořil v dalším šíleném nápadu a celé to odřídil. Moc děkujeme oběma rozhodčím za krásný přístup ke psům, za super posudky pro naše pejsky a zase za jiný pohled na věc. Pořadatelům děkujeme zas a znova za další super výstavu, vše šlapalo, ale to už je u KCHBO tradice. V neposlední řadě děkujeme Adélce za tyhle super fotky! Za rok ahoj ;-)