CAC & CACIB Poznaň
3.+4.11.2023

Asi každý, kdo má Facebook, tak zaregistroval, že současný NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ pes historie AUO v USA se chystá do Evropy! Krásný JJ (LK Michigan I´m Yours) a jeho majitelka Marcie, se kterou jsme v kontaktu už dlouhých deset let, oznámili, že se chystají do Polska na tři výstavy v Poznani. No to jsme si nemohli nechat ujít. Navíc přišla úžasná nabídka od našich přátel Chocholatých, ať jedeme společně. Vše se zmanažerovalo, Lily konečně porodila :-P tak jsme to mohli zprocesovat.
Tento super víkend začal už ve čtvrtek, kdy jsem vyzvedla Matýska ze školky a odvezla ho k babičce Jáje, aby si užil prodloužený víkend i on. Pak jsme s Maruškou pokračovaly směr Černá u Bohdanče (Pardubice) k rodině Chocholatých. V pátek ráno na pohodu vstávání, protože páteční výstava začínala až od 13hodin a AUO měli jít na řadu až v 15hodin. Tedy taková realita nebyla a posuzování hned v úvodu začalo o  hodinu déle a toto zpoždění tedy už zůstalo po celé odpoledne. Supreme BIS jsme s Maruškou sledovaly už z postele v nějakých 21:00 ale to předbíhám....
Cesta ubíhala na pohodu a s jednou krátkou pauzou na venčení pejsků a hlavně Marušky, jsme po 11 parkovali u hotelu. Tedy vlastně u výstaviště. No ono to spolu souvisí... nikdy jsem ještě z hotelového pokoje nekoukala na výstavní haly :P dobrá práce, Dane! :-) ubytovali jsme se, odfrkli a šli obhlédnout terén. Na místě už jsem věděla, že nám drží místo přátelé z Dánska, kterých přijela veeelká výprava. Pozdravili jsme se a začali pomalu chystat pejsky i sebe. Maruška si zdřímla dle plánu, ale tím, jak bylo posuzování zpožděné jsem tušila, že až do mého vystavování to nevydrží. Po začátku posuzování AUO jsme konečně zahlédli Marcie a pana krásného, ale nedovolili jsme se vyrušovat před začátkem posuzování. JJ vypadal krásně, přesně jako na fotkách z USA! S panem rozhodčím v.d.Berg z Holandska jsme se "shodli" a JJ zaslouženě odešel z kruhu jako NEJLEPŠÍ PES. Majitelka Marcie trochu nechápala náš FCI systém, no nedivím se jí. Rose byla v dobré náladě, ale její srst taky - trčela do všech stran, takže děkuji holkám J&J za pomoc s úpravou. Po zhlédnutí katalogu jsem si regulérně šla pro V3, takže když se během mladých fen Maruška probudila, poprosila sem Julii, aby jí ještě povozila, přeci "jsem hned zpět". To se mi opravdu honilo celou dobu, co byly 4 fenky ve třídě otevřené v kruhu. Pan rozhodčí byl přísný, ale vystupoval velice mile. Jeho posuzování bylo jasné, čisté, všem měřil stejně. Hodně se běhalo, kruh byl velký, celý potažený kobercem, prostoru hodně. Po opětovném prověření všech 4 fen v pohybu zadával pořadí 4 - 3 - 2 a jednička pro Růžičku! Měla sem opravdu radost! V konkurenci jí stála krásná dánská fena, dcera našeho Karlíka, o půl roku starší než Rose a držitelka nejednoho BOBa (dnes V4), třetí místo pro slavnou Hydru - malá kompaktní anatomicky velice hezká fena, která měla na výstavě své roční potomky, a také o rok starší. A mojí osobní favoritkou byla fena narozená v Rakousku (žije v Dánsku), o dva roky starší než Rose, Evropská vítězka z Paříže a také matka loňského vrhu, ale nakonec skončila také za námi (V2). No moje radost prostě nepopsatelná, ale hned jsem hledala pohledem Marušku s Julií. Ta na mě jen mávla, že ok, protože jedna fena v šampionech (Galaxy s Julinkou) a už se šlo o nejlepší fenu. Tam opět několikrát dokola, tam a zpět, postoj a rozhodčí z dálky ukazuje na nás! Cože? Rose nejlepší fena! Tak to jsem opravdu nečekala! :-)))) Počkat, my poběžíme o BOBa vedle úžasného JJ? Fakt jo, ty jo! Společné kolečko s mladýma a rozhodčí vybírá JJ a Rose a znovu do pohybu. On vypadá, že se i rozhoduje? Neee... Nakonec samozřejmě JJ BOB ale Rose BOS! Mám hroznou radost. Maruška už je trochu nevrlá, vyndávám jí z kočárku a společné focení na památku je samozřejmostí!!!

Z Marcie konečně spadla nervozita, nekonečně dlouho si povídáme, řešíme posudky, které jsme dostali a bavíme se i o finále. A hele, Rose se ještě proběhne v BIS BOS! Marcie a JJ s námi stráví už zbytek dne a je to moc fajn den. Až na to, že Marušce se moooc líbí  moje brož s Karlíkem, nekonečněkrát mi jí pořád sundává až... až brož skončí někde a my nevíme kde :-( nedá se nic dělat. Je dost času se připravit na závěrečky, kam máme tři želízka (Rose, JJ a Julinky páry). Rose posuzuje pan Matyáš ze Slovenska - moc jsem si s ní finálový kruh užila, Rose byla poprvé mezi reproduktory moc šikovná a probojovaly jsme se do užšího výběru 6! Julinka v zápětí vyhrává páry!! A Marcie a JJ nakonec vítězí v krásné lajně všech držitelů BOB dnešní národky pro FCI 1. V ten okamžik se rozhodnu, jít s Maruškou už spinkat, protože už dobrou hodinu běhá kolem přípravného kruhu (i v něm) - občas po dvou, více po čtyřech a hrozně se směje. Únava se ale dostavuje, takže jdeme - no cesta do poste nám od kruhu zabrala asi 5 minut :-P takže nám nevadil ani mírný déšť venku. Pustila jsem si lifestream a sledovala, jak hodinu po našem odchodu, když už Maru spokojeně spinkala, JJ vyhrál SUPREME BIS!

Ráno budíček do chladného podzimního dne, naštěstí po dešti zbylo jen pár louží venku. Nasnídat, vyvenčit a pomalu se přesunout ke kruhu. Jiná hala, trochu menší kruh, kde ještě paní rozhodčí Mijatovic z Chorvatska dělá menší  změny a přesouvá stůl. No bude se hůř běhat, ale když si to paní rozhodčí přeje... Na dnešní mezinárodku je přihlášeno skoro 20 AUO více, také konkurence u Rose vzrostla na 6. Opět jsem nečekala, že naše mladá holčička dokáže porazit starší hotové feny, ale stalo se! Nebudu to dlouho protahovat - přestože výsledky se dost lišily od předchozího dne, tak Rose získala, pro co přijela - druhý CAC na polského šampiona a já nemůžu být spokojenější. Dnes se víc dařilo přátelům z Dánska, ale o tom to je, že je to pokaždé jiné. Ještě zbývalo čekat asi tři hodiny na závěrečky kvůli párům. Maruška část prospala, část jsme prochodily kolem, aby se zase unavila před cestou. Samozřejmě většinu času s námi byl i JJ a Marcie - Maruška si našla v JJ kamaráda, kterého krmila piškotama. Hodný vyrovnaný pes, tak bych ho popsala "zákulisně". Mnozí z vás ví, jak moc jsme milovali Patriota a že se netajíme tím, že je to jedna ze dvou nejlepších věcí, co nás mohla potkat - to mít ho doma a moci jej využít v chovu. JJ bych jednoznačně přirovnala k milovanému Pátinkovi. Nejen vzhledem (vzrůstem) ale i povahou. Pak nezbývalo než naložit a rozloučit se a vyrazit k domovu. Třetí výstavu (nedělní MVP) jsme přihlášenou neměli...

Moc děkuji celé rodině Chocholatých, jak se o nás o víkendu starali, moc mi pomáhali a my jsme si to s Maruškou moc užily. Matýska jsme cestou naložili v Sedlčanech po tréninku a domácích závodech hobbyhorse a uháněli k domovu. Kdo nám za ty 4 dny vyměnil ta malá štěňátka??? :-O

 Very nice weekend behind... Where to start?
Thank you Julie & Daniel & Julinka Chocholatí for great hospitality and safe trip to Poland. Me & Maruška & Rose are so happy and enjoyed two days in Poznan so much.
BISS CH TWO SEXY 4 YOU FALLCAT - still not even 2 ys old but did great in open class with much older females, already mothers of grown puppies.
 

3.11. 2023 Krajowa Wystawa 1. Grupy FCI
Judge Hans van den Berg 
CWC/4, Best female, BOS & final cut of 6 in BEST IN SHOW BOS under Jaroslav Matyáš.

It was long rainy day but definetly another I will remember forever! It was amazing to meet Marcie Barron Boomsliter with JJ. A living legend. The most succesful aussie male in history! He is Absolutely perfect boy, looking same in real as at all photos and videos, what I appreciate so much. Boy with great character - Maruška has a new friend and JJ loves her cookies. And you know what? We were together in the ring - me with Rose next to him as BOS & BOB. I was so happy and still I am. Thank you Mr judge for great judging, beautiful judgement for our young lady and results which send me to the moon.
Later we x-fingers for handsom blue boy JJ in finals and he rocked main ring and finished as BIS of this group show aaaaaand SUPREME BEST IN SHOW from all three group winners.

4.11. 2023 CACIB Poznan, Judge Jadranka Mijatovic
CWC/6!

Rose was again the youngest in open class, shown herself like a star and won again under this group specialist, thank you so much. So many nice comments from many people around, thank you. But the most valuable was for me that Marcie & Patti like her and said many nice words about Rose.
Many of you know how much we loved Patriot. And I have now the same feeling with JJ - absolutely my taste dog. It was amazing to see him, touch him, hug him. Last but not least I would like to say thank you to my second half, my beloved Martin. He took care of all our dogs & puppies and I can travel to show again. And are you asking where Matýsek was? Of course had great time with granny Jarmila, Thank you too.