3x CACIB Norrköping, Sweden
3.-5.6.2017

 

Karel zakončil svůj tříměsíční pobyt ve Švédsku na třech mezinárodních výstavách ve městě Norrköping. Rozhodčí byli více než zajímaví, takže proč chlapečka neukázat, i když už má dávno letní kondici srsti. Elin se svou rodinou cestovala více než 7 hodin na jih a z druhé strany cestovala naše kamarádka Markéta více než 14 hodin na sever, aby se s přáteli zúčastnila těchto tří výstav, a zároveň přivezla Karlíka domů. Během víkendu bylo přihlášeno na tyto tři akce více než 11 000 psů všech plemen. Systém posuzování je úplně jiný, než na který jsme zvyklí. Rozdělení tříd je samozřejmě stejné (dle FCI), ale následující systém je pro nás středoevropany trochu zmatečný. Pokusím se vám tento systém přiblížit tak, jak jsem jej pochopila já. Rozhodčí nezadává jen známky V, VD ... ale také těm "lepším" mohou zadat takzvané CK, což by se dalo přeložit, jako certifikát kvality, dle svého uvážení. Po posouzení všech tříd jednoho pohlaví, se znovu všichni ocenění s CK vrací zpět do kruhu, napříč třídami mladý - mezitřída - otevřená - pracovní - šampionů - veteránů aby se vybral nejlepší pes / fena. Často se pak určuje pořadí 1. - třeba 10. pes, to záleží na rozhodčím, kolik CK zadal a kolik psů je schopen v kruhu "ukočírovat" aby nevznikl zmatek. Protože nikdy nemůže poražený pes z nějaké třídy stát před vítězem té své třídy v boji o nejlepšího psa/fenu.... po konečném rozhodnutí pořadí se pak automaticky zadávají tituly CAC a res.CAC - vždy jen pro jednoho psa a jednu fenu! Titul CAC nemůže získat pes, který je již šampionem Švédska, ale ani pes, který už tento titul získal 6x v životě ale šampionát přiznaný nemá! Prostě dostane CAC ten další, kdo je na řadě, klidně i mladý pes! Také se zadá CACIB a res.CACIB ale tento titul může získat samozřejmě i švédský šampion... no a o BOB se pak utkají už jen dva. Pes a fena a ti si rozdělí BOB a BOS. Samozřejmě ze dvou vítězů mladých se vybírá Junior BOB, stejně jako Vetrán BOB z těch nejstarších. No snad se mi podařilo vám přiblížit, jak to na dalekém severu chodí.
Karlíka jsme přihlásili jen proto, že by na tuto výstavu stejně jel, aby pak pokračoval domů, ale nezastírám, že jsem si tajně nepřála, aby se pokusil "urvat" šampiona Švédska, k čemuž by mu stačil díky reciproční dohodě mezi ČR a Švédskem "JEN" jeden CAC. Ano, pes, který je Českým šampionem, má výhodu, že mu stačí jen jeden CACík... no ale jsme realisti, takže přestože se to o kousíček nepodařilo, jsme na chlapečka nesmírně pyšní, jak obstál v těžké konkurenci krásných psů. Děkujeme Markétě za bezpečný dovoz Karlíčka domů a za luxusní péči!

3.6.2017  42 aussies, rozhodčí judge Anne Katona, USA
"KAREL" Ich. GrandCh. Bishakha Raging Bull Fallcat - Výborný 3 ve třídě šampionů, CK a TOP 6 o nejlepšího psa z celkového počtu 23 psů / Exc. 3 in champion class, CQ, TOP 6 best male (from 23 males)
"BELLA" Eshwar Breaking Dawn Fallcat - Výborná 2 ve třídě otevřené, CK / Exc. 2 in open class, CQ
syn Karlíka "FAKE" výborný 2, CK / son of Karel "FAKE" Exc. 2, second-best junior male, CQ
dcera Willyho "SKYLER" výborná 3, CK / daughter of Willy "SKYLER" Exc. 3, CQ

Karel        Bella      Fake     Skyler


BOB Sheretta Iz Doma Korolevoi (BT bitch) & BOS Northbay Kraftbrewd At Xsell (RM male) / více foto z prvního dne - more photos DAY 1 by Elin Landén

4.6.2017  39 aussies, rozhodčí judge Colm Hastings, IR
"KAREL" Ich. GrandCh. Bishakha Raging Bull Fallcat - Výborný 2 ve třídě šampionů, CK, 4.nejlepší pes a res.CAC!!!!! / Exc. 2 in champ. class, CQ, 4th best male & res.CAC!!!!!
"BELLA" Eshwar Breaking Dawn Fallcat - Výborná 1 ve třídě otevřené, CK, Nejlepší fena, CAC, CACIB, BOS !!!!!!!!! / Exc. 1 in open class, CQ, Best female, CAC, CACIB & BOS!!!!!!
syn Karlíka "FAKE" výborný 2, CK / son of Karel "FAKE" Exc. 2, second-best junior male, CQ
dcera Willyho "SKYLER" výborná 3, CK / daughter of Willy "SKYLER" Exc. 3, CQ

Karel     Bella     Fake     Skyler


Pořadí o nejlepšího psa (1.-4.) / Best male placement


BOB + BIG1 Northbay Kraftbrewd At Xsell (RM male) & BOS Eshwar Breaking Dawn Fallcat (BM bitch) / více foto z druhého dne - more photos DAY 2 by Elin Landén

5.6.2017  33 aussies, rozhodčí judge Tim Thomas, AUS
"KAREL" Ich. GrandCh. Bishakha Raging Bull Fallcat - Výborný 2 ve třídě šampionů, CK, 3.nejlepší pes!!!!! / Exc. 2 in champ. class, CQ, 3rd best male!!!!!
"BELLA" Eshwar Breaking Dawn Fallcat - Výborná 2 ve třídě otevřené, CK, 2.nejlepší fena, res. CAC, res.CACIB!!!!!!!!! / Exc. 2 in open class, CQ, 2nd best female, res.CAC, res.CACIB!!!!!!
syn Karlíka "FAKE" výborný 1, CK, Nejlepší mladý, 5.nejlepší pes!!!! / son of Karel "FAKE" Exc. 1, best junior male, CQ, Junior BOB, 5th best male!!!!!
dcera Willyho "SKYLER" Výborná 1 ve třídě otevřené, CK, Nejlepší fena, CAC, CACIB, BOS !!!!!!!!! / Exc. 1 in open class, CQ, Best female, CAC, CACIB & BOS!!!!!!

Karel     Bella     Fake      Skyler


Pořadí o nejlepšího psa / Best male placement


BOB + BIG2 Sentikki Rix Absolute Value (BT male) & BOS Private Message Carcassonne Tolugo (RM female) / více foto z třetího dne - more photos DAY 3 by Elin Landén

BIG thanks to Elin and her family for the best care of Karel, for all great service, super handling and MAINLY for our great fiendship! Big thanks for great handling last day goes to Pernilla Lindström! Also thanks to all 3 judges that they think about our dogs sooo high! We are so proud to two FALLCAT kids at this show and two FALLCAT grandkids! All did great job in nice competition of top quality dogs.
 

Martina