2. WATER DOG CONTEST
25.9.2011 - Heroltice

Po loňské vydařené premiéře jsme nemohli chybět ani letos na 2. ročníku Water Dog Contest konaného opět v Herolticích u Tišnova. Pořadatelé udělali oproti loňsku několik změn a nutno dodat že ku prospěchu celé akce. První změnou byla změna termínu na 25.9.2011, objednané počasí bylo téměř letní a tak akce přilákala jednou tolik účastníků oproti minulému podniku. Ze dvou kategorií se stali 3 kategorie S - small, M - medium a L - large. Ze tří disciplín zůstaly dvě. Scubadogs - lov předmětu z hloubky a Splashdogs - skok do dálky. Při takovém počtu psů bylo i toto "zkrácení" na celý den. Nutno dodat, že perfektní den. Výkony pejsků se zlepšovali a padl i nový český rekord ve skoku do dálky!
My jsme měli přihlášeného Draka jako hlavní želízko v ohni, pak jsme přihlásili i Babynku aby taky mlaďoška měla za sebou nějakou akci na zkušenou a jako doprovod s námi jela i Michelle a co si budeme povídat, na upevnění povahy je zkušenost z psí akce k nezaplacení.
Sobota: Opět jsme vyrazili už den dopředu. Po obědě, abychom stihli trénink, který byl do 18:00. A zase jsme dobře udělali (na rozdíl od jiných). Drak i Baby si zkusili molo, průzračnou vodu a honění na louce. Drak z loňska nic nezapoměl a do vody z mola opět raketově lítal od samého začátku. Babynka nám udělala velkou radost, když bez zaváhání se vrhla do vody i z mola. Sice z místa, ale i tak to bylo super. Máme radost, že i přes její velkou chuť k vodě nemáme doma dalšího "Harakiri" :-D Prostě u toho přemýšlela a užívala si to :o) Večer jsme ulehli do chatky a v chladném počasí přečkali noc.
Neděle: Od samého rána se soutěžilo. Nejdříve šli pejsci přihlášení na Scubadogs - lovit z hloubky. Tam jsme svého zástupce neměli a tak jsme přihlíželi, fandili a fotili. Samozřejmě jsme se těšili na skoky, které byly naplánované hned po obědě. Mezitím dorazili naši skvělí přátelé Martin a Radka i s oběma chlupáči Mailem a Ashleynkou. Během oběda jsme stihli procházku aby si pejskové pohráli a mohli jsme se vrátit na finále. Tedy Splashdogs. Opět se začínalo od kategorie S. I zde bylo letos velmi slušné obsazení a zcela s přehledem zde kraloval účastník z Polska se psem Psycho :-D Parádní a vyrovnané výkony.
Další změnou oproti loňsku byl počet skoků. Loni se skákalo třikrát a vybíral se nejlepší skok, letos byl možný první tréninkový skok a pak dva skoky, oba měřené a rozhodoval lepší součet, čili se klad důraz na vyváženost výkonů. Zatímco v roce 2010 zastupoval Drak plemene Australský ovčák sám, letos bylo přihlášeno celkem 5 Australáčků a všichni dorazili! :o))) Měli jsme velkou radost z takto hojné účasti našeho plemene. Všichni svojí výškou patřili do kategorie M a tak si to mohli rozdat mezi sebou. Jako první přišla na řadu Iveta se svýma holkami a rozhodně se na výkon obou nemusela stydět. Obě předvedly oba skoky okolo 4 metrů. Další zástupce AUO byla Amálka Srdcové Eso, která přeskočila obě Ivetiny holky a měla hezky našlápnuto. Skoky okolo 4,5 metrů byly více než slušné! Mezitím maďarská ohařka vytvořila nový český rekord a to 5,75 metru! To už nastupoval Dráča. Řádně natěšený a nabuzený, tréninkový skok na namočení u hranice pěti metrů byl optimistický. A teď dva závodní. Drak vyšvihl dva skoky jako přes kopírák, oba s hodnotou 5,25 metru. Součet byl tedy 10,5metru a my měli velkou radost. Drak natáhl své maximum z loňska a už teď bylo jasné, že je nejlepší australský ovčák!!! To, že by ho překonala Baby nebylo reálné :-D I své skupině se Drak neztratil, když jen o 0,25metru ze součtu dvou skoků mu chybělo "na bednu", ale i čtvrtá pozice tedy "brambora" z 25 účastníků v naší skupině byla fantastická! Jako třetí od konce šla na řadu i Babynka. Ta taky předvedla 3 naprosto shodné výkony (jeden tréninkový) s jejím typickým stylem. Rozběh na mole naplno, pak prudké brzdění až na hranu mola a odraz :-D :-D :-D 2x 2,5 metru a labužnické vyplavání na břeh byl výkon naší benjamínky :o) I tak nám udělala velikou radost a rozhodně si to užila stejně jako my :o)))
Parádní den v super atmosféře při krásném slunečném počasí. Co víc si přát? Pořadatelům v čele s Pavlem Bradáčem velké díky za super akci a už teď se těšíme na další ročník kde bychom neměli chybět :o)))
Nakonec při kompletní výsledkové tabuli se Drakovi povedlo 4. místo ve skupině M a 7. místo absolutně z 45 účastníků ve Skocích do vody. Drak je i letos nejlepším Australáčkem, stejně jako nejlepším psem z FCI I. :o)))
 

FOTOGALERIE

GALERIE OD MARTINA STARCE

 
 

 

 

Odkaz na organizátory akce a jejich Facebooková stránka