AGILITY - O pohár Václava
14. 4. 2012 - Plzeň Křimice (ZKO Křimice)
Rozhodčí: Alice Glöcknerová

Při zjištění, že na cvičáku v Křimicích budou probíhat agility závody se zkouškou, neváhali jsme ani minutu a hned se přihlásili. Cvičák v Křimicích znám jako své boty, bo zde se tradují mé agi začátky s Princem. A loni zde Martina s Michellkou složili zkoušku ZOP. Ráno bylo pohodové a vše jsme stihli jak jsme potřebovali. Byli jsme vybavení jak na týdenní dovolenou, neboť předpověď slibovala déšť, déšť a déšť. Skutečnost nakonec byla diametrálně jiná. Modrá obloha a sem tam mráček. Sluníčko bylo velmi příjemné a teplota okolo 15 stupňů také. Co víc si přát, snad jen abychom nedopadli jak "sedláci u Chlumce"... :-D

 

Závody a zkoušky na kraji Plzně přilákali na osm desítek závodníků a okolo parkúru bylo od rána velmi rušno a úplně plno. I zde jsme si dali na své poměry skromné cíle. :-D S Baby po měsíční pauze (hárání) jsem měl za cíl hlavně udržet její pozornost a zajistit, aby nikam neodešla (poté co v Horšovském Týně mi dala jasně najevo, že mě moc nepotřebuje a že hormony jí vedou lépe). Kory s tímto problém nikdy neměl a cíl spatřuje s Martinou relativně pravidelně a tak cíl byl zkusit dokončit jeden z těžkých parkúrů Jumping nebo Agility open.

  

Rozhodčí byla pro nás už známá Alice Glöcknerová, která si pro nás tentokrát nachystala tři parkúry. Začali jsme Jumpingem. Jako pátá šla na řadu Baby a nervy pracovali, jenže "pracovala" i Baby a byla skvělá. Přesně taková jakou jí znám. Poprvé venkovní prostředí a uklidněné hormony jí svědčili :o))) Vše šlo krásně, až do čtvrté překážky od konce, kdy jsme slízli Odmítnutí a zpětným překonáním jedné překážky jsme se vymrskli :o) I tak jsem byl s výkonem nadmíru spokojen a zas jsem viděl ta spokojená psí očička :o) 5 psů po Baby nastupoval Kory s Martinou. Ti si vedli o poznání lépe, kdy se Martina neztratila a Kory zvládl s třemi chybami a dvěma odmítnutími dokončil Jumping!!! Wow. A to jako 15. z 35 závodníků!!! Jak byl parkúr náročný je vidět ve výsledkové listině (v galerii), kdy Jumping dokončil pouze Kory a belgická ovčačka Engie z kategorie LA1. Vlastně už tady jsme měli splněno, ale v super atmosféře a naprosté pohodě našich aussinek jsme se těšili na další hopsání :o)

Zkouškový parkúr vypadal nadějně. Nadějně na to, že bychom mohli splnit :o) A taky že ano. Baby byla skvělá, asi nejlepší běh, což nám opravdu sedlo. Skočená zóna na kladině byla zbytečná, ale byla tam. Jedna jediná chyba s postupovou rychlostí 3,63 m/s byla výsledkem z říše snů. Ve výsledkové listině jsme pak Baby našli na super třetím místě v zkoušce LA1 se známkou Výborně! :-D :o)))))))))))))) Takže první postupová VÝBORNÁ je doma :-) Kory taky hnal seč mohl a do desaté překážky měl pouze shozenou první skočku. Při ostrém lomu se netrefil do tunelu a měl první odmítnutí. Po kladině bez rychlosti shodil druhou skokovku a poslední chybku slíznul ve slalomu. Nicméně i tady Kory doběhl do cíle a 10.místo z 15 se známkou Dobře bylo skvělé. A že se tu dobře běhalo většině svědčí fakt, že v LA1 byli pouze 3 diskvalifikace. A jak to bylo nabité je vidět na časech, kdy se Baby vešla "na bednu" jen o jednu jedinou setinu, přesně takový rozdíl byl mezi 3. a 4. psem. Uff, to nebylo ani o fous :-D :-D :-D
Oproti parkúru zkoušek byl parkúr Agility open naprosté peklo. Nejtěžší parkúr co jsme viděli. Tady jsme měli za cíl jen přežít, o nic víc jsme nemohli soutěžit. Na toto musíme ještě hooodně trénovat... Baby si sice vedla slušně, ale zrádný tunel pod Áčkem nám byl osudný. Čekali jsme, že dis přijde hned poté, co se mělo běžet na nejprve Áčko, ale Baby překvapila. Podruhé ale měl být tunel a Áčko bylo silnější než tunel a tak jsme se (zase hezky) vymrskli a opět asi 5 překážek před koncem. Kory si vedl taky velmi slušně, ale bylo vidět, že takto těžký parkúr si pořádně neužívá a 3 nasbíraná odmítnutí znamenali výmrsk. Prostě šlo o tréninkový běh a my si užili celý den, poznali další nové super lidi, pokecali se známejma a naprosto spokojeni odjížděli domů.
 

FOTOGALERIE ZDE