NVP Mladá Boleslav

19.+20.7.2008

 

Předvádět takové psy je pro mě radost - Our Miss Fred Interpet-SC  Letos zatím výstavně nejlepší bígl - Jch. Eurydike of Volcano Cotopaxi  Předvádět takové psy je pro mě radost - Our Miss Fred Interpet-SC  Krása dnešních veteránů - Fallco Ja-Sta Czech  Krása dnešních veteránů - Cokie Any Ček

Trenink s dorostenkou Lizatkem kamaradky Hanky :o)Hned ráno po cestě jsem začal tušit, že dnešní "Boleslav" bude o něco jiná než ty ostatní. A to hlavně díky počasí. V Boleslavi jsem byl už dostkrát a vždy za sluníčka a tepla. Teď zima a spousty deště. Po naložení holek ve Vršovicích a proVeteráni o BOBbuzení Báry v Hlavenci jsme mohli vyrazit jako dost početná výprava. Na dálnici nás stihla taková průtrž, že stěrače to nezvládaly! Díky Bohu jsme přijeli na parkoviště a déšť ustál. Zima se už taky loučila. Uff.

63 bíglů a posuzování začalo na minutu přesně a to byl kámen úrazu. Na místě jsem zjistil, že budu vodit Bazzovo potomka Bízzlyho se kterým jsem už "zápasil" dřív. Posuzovala nás stejně jako v Litoměřicích paní Lenka Frnčová, které se Bízzly moc líbil. Zip a jeho první CACTeď Bízzly sice stál lépe jak posledně, ale zoubky ukazovat se mu nechtělo. Malý Bazz, alias BízzlyVe velmi početné konkurenci jsme nakonec vybojovali krásné V2 - asi to Bízzly odkoukal od svého otce, neboť ten má ze třídy mladých "VéDvojek" dost a dost. Hned v další třídě - mezitřídě nastoupil další Bazzovo potomek a to Zip. Zip má "novou" handlerku v podobě Páji a dnes jim to moc šlo. A taky to vyšlo. Zip získal svůj první CAC a stal se čekatelem Českého šampiona :o) V třídě pracovní jsem vodil Báry Lopucha a proti nám byl náš Pepušák. Dá se říct, že jsem věděl, že víc jak res.CAC není možný, neboť Pepan se paní rozhodčí líbil už ve třídě dorostu. Dopadlo to jak jsem čekal. Pepan už několikáty CAC a my s Lopuškem v závěsu - res.CAC. Ve třídě šampionů nastala trochu bitka, přesto se zadávaly známky Výborná. Vítězně vzešel Monty Jack, který nasledně dostal i titul Národní vítěz. Myslím, že žádné překvapení. Poté jsem nastoupil konečně se svým jediným psem. Princ měl svou premiéru ve třídě veteránů a spolu s námi už ostřílený, dvanáctiletý Ozz, stále ve skvělé formě. Nakonec jsmeLopuch Báry Budkové se radovali my, i přesto, že Ozz byl po dlouhé době pes, který Prince v pohybu nebrzdil! A to je mu 12 let!!! Klobouk dolů...Pepušák

Fenečky začaly třídami dorostu a mladých a tak byla trochu času na občerstvení a pokecání. V mezitřídě už jsem nastupoval s mým miláčkem Lijánkou. Ta byla stejná jako vždy - úžasná!!! Asi jediné štěně po Lotce od Jany Malíků, které baví výstavy!!! Je si vědoma, že se soutěží v kráse a užívá si to, stejně jako já. U takové malinké fenečky to působí moc roztomile. Bohužel na víc jak Výbornou to nestačilo. I přesto panovala spokojenost. Vyhrála v mých očích ta nejlepší - Ruby. Hned za ní čím dál lepší Elly May z Perly Vltavy. Ve třídě otevřené se předvedlo několik známých. Staronově Scherrka, která se ukázala po dietě a nutno dodat, že to bylo super. Výborná. Helča s Hudlou třetí a Roman s Taffkou CAC! V pracovce jsem byl s Pokynkou. Ta podle mě předvedla se mou svůj třída veteránůnejlepší výkon a nakonec jsme byli třetí. Ale aspoň máme krásné fotky :o) Pracovku vyhrála Bazzovo sestra Popka! V šampionech jsme tipovali za kruhem a do jednoho jsme se trefili. CAC si odnesla německá fena Sarrer's Sweet Dream First Lady. O Národního vítěze jsem "dostal do ruky" Popku. Tady musím říct, že se od Debut ve třídě nejstaršíchBazze moc neliší. Vodit je v kruhu je radost!!! Myslím, že z fotek nahoře (ZA KTERÉ PATŘÍ VELKÝ DÍK PAVLOVI) je jasně vidět, že Popka se předvádí sama a baví jí to. Prostě Bazz ve fence :o) Ale zpět. Národního vítěze dostala podle našeho typu vítězka z třídy šampionů.

Národní vítěz Monty Jack WeinlinieO titul BOB (Best of Breed) Nejlepší v plemeni se sešla moc pěkná konkurence. Nevím z  jakého důvodu, ale v kruhu to bylo seřazené takto: CAJCové, Národní vítězové a až potom oba veteráni. S Janou, která vedla vítězku veteránů jsme se začali smát, bo jsme oba věděli k čemu dojde. Došlo. Všichni se dali do pohybu a my čekali, abychom měli prostor. Stejně to vydrželo půl kola, poté jsme peleton dohnali. Opět nastala situace, kdy veterány brzdí tyPokynka mladší :-D Jaká  je Lotka v pohybu se dočtete zde, kde jsem měl tu čest ji vystavovat. (poslední odstavec u "bíglů") No nic, titul BOB si po delším rozhodování odnesla německá fenka a my se připravovali na závěrečné soutěže, které začínali chvilku po skončení posuzování.

Poky je miláčekMladoboleslavské pořadatele řadím k těm nejlepším u nás. I teď se to potvrdilo. Vše perfektně připravené. Super organizace a všechny soutěže. Konečně BIS dorost, asi jen tady vědí, že pro "náš potěr" je to skutečná super zkušenost. BIS veterán měl dva bíglí zástupce, ale bohužel paní rozhodčí zajímal pouze věk. Tam jsme k horní hranici nepatřili ani my s Princem, ani Jana s Lotkou... v soutěži BIS Junior fena jsem vodil ještě Báry Australskou honačku Aussie. Posuzoval pan Řehánek a my se asi zPrinc o BIS veteran padesátky fen dostali do užšího výběru. Na bednu už nikoli, i tak dobrá zkušenost pro mladou Aussinku. Pak už následovaly skupiny. FCI 1. jsem podle rozhodčí odhadl přesně :o) titul BIG si totiž odnesl "zase" Koryho otec Rock :o) Velké gratulace. Zbytek skupin proběhl normálně a v šesté skupině německá fena nepostoupila ani do užšího výběru. Titul BOD si odnesl pěkný basset.Aussie o BIS Junior fenu

Neděle :o) prvně jsem se dostal na výstavu také v neděli a připadal jsem si jak Alenka v říši divů. Tolik plemen, které jsem nikdy neviděl... :-D Důvod byl prostý. Udělal jsem si pohodový výlet s mojí tetičkou, které jsem vystavoval malého šicáka :o) Bamboo byl připraven a u pana Guniše ze Slovenska jsme dostali, už naposledy, Velmi nadějnou 1 :o) V soutěži dorostu nás mohlo být tak odhadem okolo 60-70ti a Bambího se nikdo nevšiml. Po celý den jsem si užíval výstavy a kecal s přáteli, kteří běhali agility či vodili jiné psíčky než bígly :o)

Koryho otec běží pro Best In Group!!!Bambulka :o)))Závěrečné soutěže utíkaly a já měl dva "své" favority. Jedna - úžasná Cane Corso s fantastickým pohybem byla 5.BIG, ale druhý favorit - naprosto perfektní Boxer po všech stránkách vybojoval BIG, Best of Day a poté měl tolik sil, že uběhal i Basseta a odnáší si domu titul nejcennější. BEST IN SHOWPrincovo Sluňátko se byla otrkávat :o)))