EVROPSKÁ VÝSTAVA 2014
Brno

23.10.2014

Další foto by Martin Starec ZDE / Next photos by Martin Starec HERE

Evropská výstava v Brně byla taková trochu „povinnost“. Taková akce tu nebývá často a tak jsme v prosinci 2013 (!!!) přihlásili. Sice z původního show teamu (Dolly, Karel, Panča) to nevyšlo na 100%, neboť Dollynka má teď Eshwar vrh a tak se samozřejmě neúčastnila. Měli jsme to spočítané jinak, ale nedá se nic dělat. Vyrazili jsme tedy jen se dvěma zástupci, ale zas oba jsou již naši odchovanci :o) Cíl byl jako na každé velké akci – vokázat naší chovatelskou práci a shlédnout práci ostatních chovatelů. To se povedlo a navíc jsme se rozhodně neztratili :o))))

Brněnské výstaviště praskalo ve všech po celé čtyři dny (čtvrtek – neděle), kdy souběžně s Evropskou výstavou se konala i výstava Národní. I tak jsem ale zaznamenal prostorné kruhy a dost místa okolo pro vystavovatele. Což bylo určitě fajn.
Aussíků bylo přihlášených úctyhodných 116 a začalo se netradičně s posuzováním fen, která přijela posoudit paní Alexandra Grygarová z Čech. Její posuzování jsme už zažili a čekali jsme, jak se popere s větší akcí. Dříve nešetřila známkami VD či D a to samé bylo k vidění i tentokrát. Známku Výborná si odnesli jen opravdu jedinci, kteří výborně odpovídají standardu. Velkou radost jsem měl hned ve třídě mladých fen, kde jsme měli hned 3 želízka v ohni (tři černé sestry z Cayuga vrhu), avšak konkurence 15 mladých fen mě nechávala dost v klidu. Už samotný pohled na naše tři holky za sebou se mi moc líbil. Jako první šla naše Panča. Myslím, že se líbila, stejně jako sestra Vera, která žije v Rumunsku a poslední sestra Jessie, která žije v Rakousku. Všechny si odnesly Výbornou, což bylo super, neboť v užším výběru jich moc nezbylo a bylo jasné, že se minimálně jedna vejde na pořadí. Nakonec se do výběru 4 nejlepších vešly sestry 2 a chvilku to vypadalo, že dokonce i všechny 3, to je super!!!!!!! K nim přibyla ještě fena z Francie, žijící v Chorvatsku a Rakouská fena. Zkušenější však věděli, že i chorvatská fena má stejného otce jako naše sestry, tedy Fistona. Což určitě nevěděla paní rozhodčí, ale zas bezpečně poznala jednotný typ všech fen. WOW. Dlouho to vypadalo, že se paní rozhodčí rozhoduje o vítězce mezi chorvatskou fenou a naší Pančou!!! To je neskutečné! Jak začaly pracovat nervy a adrenalin, začaly se objevovat také první handlerské chybky a Panča stála pořád stejně! A najednou to přišlo… Panča je EVROPSKÁ VÍTĚZKA MLADÝCH 2014!!! Radost naprosto nepopsatelná, jako by se na chvíli zastavil svět… je to pro chovatele velká čest a slzám se nešlo ubránit. Památeční fotka hotová a mohlo se jít slavit s nejbližšími… prostě nádhera! Určitě velký dík za obrovskou zásluhu má Peťa s Lukynem, kteří jsou Panči spolumajitelé a dávají jí dostatek lásky, bez které by to nešlo… Martinka si toto vítězství také užila, ač na konci to už bylo o nervy… ale nestálo to za to??? :o))))))) Jessinka to podtrhnula třetím místem a Vera se o fous nevešla do čtyřky, i tak mít 1., 3. a 5. místo je dost úspěch :o))) Zbytek fen jsme koukali a užívali si… Ne vždy jsme se s paní rozhodčí shodli na 100%, ale v globálu to bylo moc hezké (jakby také ne, že? :o))


tři sestry ve třídě mladých / 3 sisters in junior class

mladé feny / junior bitches

Panča + Vera

tři sestry ve třídě mladých / 3 sisters in junior class

mladé feny / junior bitches

Panča

zábava v kruhu / fun in the ring

Panča

Jessie

Jessie

Vera

Vera

V2 pro krásnou Infinity - dceru Fistona!
Exc.2 for beauty Infinity - Fiston´s daughter!

Vzpomínky zůstanou / Memories forever

Cayuga Black Doll Fallcat * PANČA *

EVROPSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2014

Během celého dne jsme byli zvědaví na pár zvířat, které jsme nikdy neviděli naživo a z fotek nás dost oslovili a i skutečnost byla dost milá… Většinou se jednalo o psy – ty posuzovala Louise Mouchart-Kleingeld z Holandska a naši „favoriti“ se povětšinou nevešli ani na pořadí a kolikrát dostali i VD :-D No asi paní rozhodčí preferovala jiný typ australáků, jen nevím jaký, neboť vítězové byli dost rozdílní :-D Nevadí… Za to pokoukání to stálo :o) Jedním želízkem v ohni byl Willy (Cayuga Wild Mustang Fallcat), který vyzrál opravdu v nádherného psa, rozhodně patřil mezi favority mezi 17 mladými psy. Nicméne pouze v očích diváků a přihlížejících, nikoli dle paní rozhodčí :o) a tak si odnesl VD. Karlík v mezitřídě s dalšími osmi psi to neměl vůbec lehké, navíc z domova byl trochu „rozladěn“ neboť naše Naomi hárá a je v nejlepším a tak musím sebekriticky uznat, že tento jeho výkon byl zatím jeho nejslabším a to se Martina dosti snažila, hold hormonům poručit nelze :-D Přesto, že měl ve třídě Karlík hezké psy, které jsem počítal že ho porazí, tak porazil on je, ale zas ho porazili psi, o kterých jsem si to nemyslel… Ve finále V3 je nadprůměrný výsledek u takové rozhodčí a s takovým výkonem :o)))) Navíc z devíti psů získali známku Výborná jen čtyři umístění psi na pořadí. Takže spokojenost… Mezitřídu vyhrál pes z Ruska, který na mezinárodní výstavě v Brně v únoru, stanul až za Karlíkem :o) Martina ještě vystavovala v šampionech Maila – Karlíkovo otce, se kterým si „spravila chuť“. Ten byl zas mimořádně hodnej :o))) Dostali CAC ze 6 šampionů a ač vypadali dost favorizovaně i o Evropského vítěze, tak ten putoval do Polska :-D


mezitřída psi / intermediate males

mezitřída psi / intermediate males

Karlík

Kouzelný okamžik :o) / Magic moment

Karlík

Karlík

Karlík

zábava v kruhu / fun in the ring

mezitřída psi / intermediate males

mezitřída psi / intermediate males

mezitřída psi (nejlepší čtyřka)
intermediate males (best four)

Karlík

O titul BOB se utkalo 6 nejlepších z nejlepších - 2 Evropští vítězové mladých, 2 Evropští vítězové s titulem CACIB a 2 Evropstí vítězové veteránů - Chorvatsko, Finsko, Polsko a tři zástupci z Čech! BOB vybírala paní rozhodčí z Holandska a jednoznačně dala najevo, že jí zajímají jen a pouze psi - samci, které posuzovala ona. Porovnala v pohybu mladého psa z Chorvatska a dospělého psa z Polska a po krátkém rozhodování putoval titul nejvyšší do třídy mladých :o) Znovu si dovolím poznámečku, že na MVP Brno tohoto krasavce Karlík porazil :o)


o BOB
BEST OF BREED competition

mladý pes & CACIB pes
junior male & CACIB male

mladá fena & CACIB fena
junior female & CACIB female

veterán pes & veterán fena
veteran male & veteran female

* Cayuga Black Doll Fallcat * PANČA * - V1, CAJC, Evropský vítěz mladých 2014 a NOVÝ ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION z 15 mladých fen!
Excellent 1st, Junior winner, European Junior Winner 2014 + new CZECH JUNIOR CHAMPION!

* Cayuga Sweet Sunset Fallcat * JESSIE * - Výborná 3 z 15 mladých fen! Excellent 3rd

* Cayuga Misty Creek Fallcat * VERA * - Výborná (5) z 15 mladých fen! Excellent (5th)

* Cayuga Wild Mustang Fallcat * WILLY * - Velmi dobrý mezi 17 mladými psy! Very good in junior class males

* Bishakha Raging Bull Fallcat * KAREL * - Výborný 3 z 9 psů v mezitřídě! Excellent 3rd from 9 males in intermediate class


No, Evropa je za námi, pro nás naprosto super úspěšná, v mnohém i poučná a mohli jsme se vydat zpět za štěňátkama. Cestovali jsme s fotografem Tomášem Hudolinem, kterému moc děkujeme za fotečky, které jsou tak trošku jiné, a spolumajitelkám našich senzačních dětí Markétě a Péti…!!! Další fotečky jsou tradičně luxusní z rukou Martina Starce… moc děkujeme všem okolo za milou a pohodou atmosféru a za to, že jste prostě fajn :o)
PS: Jo, abych nezapomněl, tak jsme ještě měli přihlášenou chovatelskou skupinu. 4 černé trikolory ve složení Vera, Jessie, Panča a Karel. Já vyfasoval toho zlobivého :-D hezky jsme si sladili oblečení a dokonce i natrénovali choreografii. Jenže chovatelských bylo přihlášeno 40 a tak jsme trochu zapadli. Do užšího výběru jsme nepostoupili ani my, ani druhá skupina australáčků z Ruska. Určitě ale patří dík za pomoc Šárce and big thanks to Phillip for Jessie in Best kennel competition… :o) Tak jsme se za 600,- kč aspoň mohli podívat zblízka na pěknou šavli v závěrečném kruhu, která tam zbyla ze soutěže párů :-D :-D :-D hehe

Nesmíme zapomenout na skvělý úspěch našich odchovů na Speciální výstavě KCHBO v Bochovicích 25.10.2014! Posuzovala paní rozhodčí Izabella Olejniczak z Polska:

* Cayuga Misty Creek Fallcat * VERA * - Výborná 1, CAJC z 5 fen a nakonec porazila i mladého psa a získala titul Nejlepší mladý!!

* Apache Magic Tonic Fallcat * TONÍK * - Výborný 2, res.CAC, ČKŠ

* Apache Dragon Baby Fallcat * JIŘINKA * - Výborná 4