Krajská výstava psů Staňkov
8.5.2016


Martina & Maybe

To bychom ani nebyli my, kdybychom si nepřipravovali akční víkendy … Jeden takový je právě za námi :o) a byl to víkend plný sluníčka, úspěchů, super zábavy a super lidí kolem nás.

Korunovaci akčnímu víkendu dala již v pátek zpráva od Danky a Pawola z Polska, kteří se k nám chystali na krytí, že je jejich fenka připravená mnohem dřív, než předpokládali, takže v sobotu ráno přijedou :o) Tyto mladé chovatele jsme poznali před nedávnou dobou, kdy neváhali a absolvovali 8hodinovou cestu k nám se seznámit s Karlíkem „naživo“. Už minule jsme si užili super odpoledne plné zábavy a nejinak tomu bylo i tento víkend.

SOBOTA
Po dvou lekcích u ovcí, kdy naše holčičky naprosto super, ale my s Martinem jako pasáčci totální hrůza, jsme se rozhodli, že zkusíme nastoupit s holkama na ZVOP :o) zkouška se má zkoušet :o) den D byla právě sobota a ZVOP byly v plánu po 12hodině. Nedalo se jinak, než vzít unavenou Danku a Pawola s sebou. Těm patří obdiv, že unavení po náročné cestě ještě s námi zvládli 4 hodiny u oveček. Tam se sešla super parta a náš velký dík patří organizátorům, v čele s Janou Kautskou, ale i Ivušce Barákové za super fotky. Sledovali jsme dění při závodu IHT a přecházel nám zrak, co pejsci a jejich majitelé dokážou! O tom si musíme nechat jen zdát :o) přestože majitelé moc spokojení nebyli, moc hezky se na to koukalo!
Hned po IHT šla na řadu Mistynka na ZVOP – Misty s námi absolvovala jen jedno pasení týden před zkouškama a musím říct, že předčila má očekávání… Na zkoušce jí paní rozhodčí moc chválila za práci v košáru, naopak mě napomínala, ať jí to nekazím a nechám ji pracovat :-P po pár minutách paní rozhodčí pojala podezření, že je Misty tak moc šikovná, že dokáže ovce převézt a vyměnit za jiné … to jsem jí říkala, že určitě nezvládneme, ale musely jsme to zkusit. Znovu se musím opakovat, ale Misty pracovala neuvěřitelně i mimo košár! Byla jsem na ní tak pyšná! S výměnou oveček nám pak přišel na pomoc zkušený (a naprosto perfektní) borderák Jack, ale Mistynka svou zkoušku splnila! Jako druhá šla na řadu Sexinka s Martinem. Sexy byla na dvou tréninkách moc šikovná, ne tak hrrr (jako třeba Maybe), ale přemýšlela u toho a pracovala krásně. V sobotu ovšem neměla zřejmě náladu na ovečky, které už byly unavené a ne tak akční, jako v tréninku. Navíc sbírat bobky nebo vlnu ze země je tááák super :-D Paní rozhodčí se snažila Sexince pomoct, dala jí příležitost v košáru i na pastvě, ale Sexy neudržela pozornost dlouho – vždy jen pokud byly ovečky trochu akční, ale jakmile se zastavilo, tak už tolik ne. Takže právě proto, ji paní rozhodčí zkoušku splnit nenechala. Přesto má Sexy super fotky, za které zas a znovu díky Ivušce :o) No a to už jsem se chystala já s Maybe. Ovečky nám po Sexince zůstaly venku, takže před námi byl nelehký úkol. May ovečky miluje – může zde projevit svůj temperament :o) rozhodně je ze všech tří nejakčnější… S ovečkama venku si poradila hravě a zase nechala paní rozhodčí nabýt dojmu, že jsme zkušenější než doopravdy jsme, a ta nám nařídila ovečky zavézt do košáru… což se nám sice nepovedlo na 100% ale opět zkouška ZVOP splněna! Byli jsme na všechny tři holky pyšní – i na Sexíčka, protože pes není stroj, aby šlapal, jak si zrovna pán přeje. Jsme rádi, že jsme si mohli zkusit zase něco nového, že jsme mohli vidět zkušenější šikovné pejsky při práci a znovu musím napsat, jak pěkně se na to kouká. Určitě se k ovečkám ještě vrátíme!

  MISTY - Dakshi Miss Midnight Fallcat  
 
  SEXY - BISS MultiJch GrJch Eshwar Sexy Fallcat  
 
  MAYBE - Faatin Ti Amo Fallcat  

Odpoledne byl před námi relax v podobě první letošní domácí grilovačky, na kterou přijela Nikol s Tomem. Bylo to fajn odpoledne i večer, připravili jsme modré trio holek (Maybe, Airin a Sky) na nedělní výstavu a v jedenáct padli ovínění do postele.

NEDĚLE
Krajská výstava psů Staňkov je strašně super výstava, jejíž organizaci, průběh i sponzory by mohla závidět kdejaká mezinárodka! My sem jezdíme moc rádi. Loni to byla super výstava, kterou si můžete prohlédnout ZDE. Letos jsme přihlásili jen Maybe na trénink, protože pořád je co zlepšovat, a premiéru tu mělo mít hned několik mých „žáčků“ z lekcí handlingu. Vyrazili jsme v půl osmé, cestou v hotelu vyzvedli zase Danku s Pawolem a v osm jsme parkovali na letišti. Postavili jsme si stany proti slunci – dešti (tentokrát jen proti slunci) a šou mohla začít :o) Martínek se rozhodl, že Maybe předvedu tentokrát já, a aby mu neunikl rallycross, tak si zajel domů a vrátil se až před závěrečkama :o) já jen s May měla pohodu a mohla jsem tak sledovat a podporovat své svěřence. Australský ovčák byl tentokrát s počtem 25 kousků nejpočetnější plemeno krajské výstavy – víc bylo už jen Border teriérů (28), kteří tu měli klubovku! Svěřila jsem náš foťák Pawolovi a věnovala jsem se trochu úpravě pejsků předtím, než šli na řadu. Foťák jsem svěžila Pawolovi, takže je to právě on, kterému vděčíme za kompletní fotodokumentaci aussíků. Tentokrát vyjel na výstavu i Patriot – poprvé ve třídě veteránů, předváděný Nikčou a šlo jim to skvěle! Bez mrknutí oka porazili svého konkurenta a byla radost na ně koukat. Já jsem šla až do třídy štěňat fen, kde jsem předváděla tvrdohlavou Bee kamarádky Hanky, která nevěděla, jak to stihne s vystavením knířačky. Nakonec z toho bylo VN 1 ze tří štěňátek :o) V mladých fenách se sešlo sedm kousků a opravdu mě rozhodnutí paní rozhodčí Petrusové potěšilo – o první místo nakonec bojovaly dvě dcery Patriota – Sky a Fazolka. Nakonec jako vítěz vzešla Sky s Nikol a druhé místo v takové konkurenci pro Fazinku s Míšou! Super! To už jsem je střídala v kruhu já s May. Ta je jako neřízená střela ve všem, co dělá :o) v mezitřídě byly tři fenky a paní rozhodčí byla Maybe unešená. Já jsem musela dávat pozor, aby nevystartovala po mé ruce poté, co jsem si pohazovala pamlskem, neboť krmení v kruhu paní rozhodčí zakázala. May s přehledem vyhrála a odnesla si super posudek. Hned jsem Maybíčka měnila za kruhem za mojí oblíbenou Airin – dceru našeho Draka. Ta nakonec díky lepšímu pohybu porazila svou konkurentku, také Drakovu dceru :o), i když se paní rozhodčí chvíli rozmýšlela. O Krajského vítěze jsem si vzala zase zpátky Maybe a Airin si už vedla majitelka Nikol. Ani jsme neběhaly, paní rozhodčí řekla „já mám jasno“ a šla podat ruku mně. Radost velikááá :o) Zbytek dne jsem sledovala, jak se daří majitelům pejsků, kteří ke mně chodí na trénink handlingu a musím říct, že jsem na všechny byla moc pyšná. Zase jsem si vyzkoušela, jaké to je učesat šicunky, což ve větru, který panovat, nebylo vůbec snadné. Když přijel Martin zase zpět, udělali jsme i pár fotek mimo kruh, ale opět to byl vítr, který nám kazil plány… Nicméně spousta fotek se moc povedla a já doufám, že všechny potěšily.
Závěrečné soutěže začaly na minutu přesně a to soutěží děti v junior handlingu. V mladší kategorii se na krásné druhé místo probojovala Lucinka s teprve 4 měsíčním australáčkem Ťapíkem, kteří u mě byli také na tréninku. Lucinka je moc šikovná! Mně se dostalo té cti pomoct Nikče s předvedením chovatelské skupiny, což bylo na oplátku, protože loni zase ona pomohla nám :o) takže jsme vyladily barvy a ve složení Míša s Fazolkou, já se Zefírem a Niky s Bazošem jsme vyrazily do boje :o) nakonec z toho bylo super třetí místo! Jak správně uvedla komentátorka (a rozhodčí této soutěže) paní Tichá – pro každého chovatele je čest se moci do této soutěže už jen přihlásit. Australáčkovi patřilo rovněž třetí místo v soutěži, která následovala hned na to – Bazoš se předváděl naprosto super a skončil na BIS štěně na 3.místě – je to kluk šikovný a únava na něm nebyla vůbec znát, byl moc statečný. Úžasná Sky zůstala v soutěži o nejlepší mladou fenu sice bez povšimnutí, ale hned na to bodovala May. Pan František Šimek si změřil FCI 1 přísným pohledem a do užšího výběru vybral rovnou tři psy – dlouhosrstou kólii, dlouhosrstého holandského ovčáka a Maybe!! Huráááá. Jak jsem už psala, May je neřízená střela a tak naše prezentace tam a zpět + kolečko nebyla tak dokonalá, ale já jsem ráda, že je May veselá a nerozhodí jí ani cizí psi různých plemen, ani mikrofon – nic :o) přesto z toho bylo úžasné druhé místo – res. Best in Group! Pan rozhodčí ještě komentoval, že má May perfektní typ, ale občasné hopsnutí mimo klus mu vadilo, proto „jen“ res. BIG zá krásnou kólií. Já jsem ale byla šťastná jako blecha, protože Maybe se stále učí… Panu rozhodčímu patří za naše ocenění obrovský dík. No a po dlouhé době jsem si mohla zase vystavit šicunku – Maggie s páníčkem trochu stávkuje v pohybu, tak jsme vyrazily to zkusit spolu. Nástup perfektní – postoj perfektní a tak jsme se dostaly do užšího výběru 4 psů ve skupině. A pak se Maggie rozhodla stávkovat v pohybu i se mnou :o) takže z toho byla nakonec jen „brambora“ ale i tak super. To už jsme se ale chystali fandit Míše a jejím boloňáčkům ve skupině neuznaných plemen, kde nakonec skončili také res. BIG! No a vyvrcholením každé výstavy je soutěž BIS, kde jsme fandili úžasnému černému kokříkovi od naší kamarádky Alči, který získal BIG FCI 8. Ale tady už se neurčovalo pořadí, jen vítěz, kterým se tentokrát stal Kerry Blue Teriér. Opravdu další super výstava ve Staňkově, kam se vždycky rádi vracíme! Klobouk dolů před pořadateli, kteří ještě večer měli na webu výstavy výsledky (jak závěrečných soutěží, tak jednotlivých plemen), pro všechny účastníky připravili milé ceny, super pohoštění a jistě mnohé motivovali do dalších výstav. My děkujeme všem kolem nás za prima den a za rok zase ahoj ve Staňkově!


Patriot...

...BEST VETERAN!!!

Maybe...

...REGIONAL WINNER!!!

Airin Cream Caramel -
Dragon´s daughter

Maybe & Airin
 

najdi sedm rozdílů :-) Find 7 differences
Fallcat 2015 / Brennini 2016

Brennini 3rd Best kennel

Maybe in group...

...super crazy girl ...

... reserve BEST IN GROUP!

Maggie - BIG 4

VŠECHNY FOTKY AUSSÍKŮ + ZÁVĚREČNÉ SOUTĚŽE / ALL PHOTOS OF AUSSIES + FINAL COMPETITION