MVP Litoměřice
20.5.2017


Sladký WILLY - nový Český GRAND šampion :o) / Sweet WILLY - new Czech GRAND champion...

Po roce jsme se zase podívali na nejhezčí výstavu v ČR – MVP Litoměřice. Areál Zahrady Čech je opravdu nádherný, nabízí dost místa pro prostorné kruhy i pro vystavovatele, a navíc mají pořadatelé vymyšlenou „suchou i mokrou“ variantu kruhů! My jsme naštěstí opět vychytali tu suchou, což pro aussíky znamenalo velký travnatý kruh hned naproti hlavnímu vchodu.
Propozice nabízeli zas a opět zahraničního rozhodčího, tentokrát to byla nesmírně milá rozhodčí Adrijana Polgar, kterou jsme měli tu čest poznat na loňské velké klubovce KCHMPP, a které se naši pejsci i všechny odchovy moc líbili. Výstavu jsme pojali jako výlet, neboť z domova byla přihlášená jen May, takže jsme se naskládali do jednoho auta s Niky a Míšou, které přihlásily svoje dvě „Patriotčata“ Zefíra s Fazolkou naposledy do mezitřídy. Na pohodu jsme i se snídaní v osm hodin parkovali před areálem a během dvou minut stáli u kruhu. Počasí bylo pro pejsky i vystavovatele naprosto perfektní, ani horko – ani zima. Naše úžasné majitelky Lenka a Lenka přihlásily naše dva odchované chlapečky Willyho a Šímu, které jsem se (jako vždy) chystala předvést. Také s Míšou jsem byla domluvená, že vystavím Fazolku, neboť Míša na výstavu vůbec jet neměla, a i když jela, na dohodě jsme už nic neměnily. Ale 3 vystavovaní psi byl pro mě strop, neboť na podzim nás všechny paní rozhodčí pořádně prohnala :o) a my jsme se na to těšili znovu, ale už lépe vybaveni – méně vystavovaných psů… Paní rozhodčí byla stejně milá a usměvavá, vlídná k vystavovatelům i pejskům. Rozhodně dokázala, že ví, co od aussíků chce. První z naší výpravy šla na řadu Niky se Zefírem bojovat do mezitřídy, kde jako jediní ze tří získali výbornou (konkurenti VD a D!) a tak s přehledem získali i CAC. Zefír se líbil už na podzim, když z 10 psů získal skvělé čtvrté místo. To už nastupuji do kruhu já se Šímou. Tomu to moc sluší, i když srst drží jen silou vůle – jako u ségry May ;-) Šimon je neskutečně hodný a milý pes, který svůj temperament nechá velmi snadno ovládat – skvělá práce Leni, jsme na vás pyšní, a na výstavy jezdí spíše sporadicky, ale vždy s úspěchem! Tentokrát z toho byl CAC z pěti psů, radost veliká, i když osm koleček mi dalo zabrat – kruh byl veeelký! Šímu střídá Willy ve třídě šampionů a já začínám litovat, že jsem si nenechala třídu rozestup :-P nicméně paní rozhodčí nás v šampionech ani moc netrápí, tuším nějaká tři kolečka, a má jasno – Willy CAC a splněn Český GRAND šampion! Wohooo! Rychlá improvizace, kdo vezme Šímu o CACIB – Martin nepřevlečený, a v tu chvíli mi to dochází – nejšikovnější handlerka od aussíků je zase po delší době u kruhu aussíků :o) Šárka mi ochotně pomáhá a během minuty odvádí se Šímou super práci. Pár koleček jsme si dali, už ale nemám sílu je počítat :o) Willymu se pěkně běží v závěsu za zbylýma dvěma klukama a já mám tím pádem trochu lehčí práci. CACIB získává Willy. Uff, přežila jsem :o) po dalších dvou kolečkách získává k nelibosti mnohých res. CACIB právě Šárka s Šímou - naše radost je obrovská a jsme rádi, že se Šíma paní rozhodčí líbil.
Chvíle oddechu na napití, vyvenčení holčiček a můžeme jít na to. V mezitřídě je 6 fen, stojíme s Fazi první. Fazolka je super naučená, moc sem si její prezentaci v kruhu užila. Ze šesti fen dostaly známku výborná jen 3 a Fazi k obrovské radosti majitelky Míši vyhrála třídu stylem start – cíl. První jsme nastoupily a paní rozhodčí nás z tohoto místa už neposunula. Je pravda, že největší konkurentka do mezitřídy nenastoupila,ale na to se historie neptá. Fazi byla úžasná a CAC si zasloužila. Než se posoudily 4 feny ve třídě otevřené, byl čas přelíznout May, ale chlupy už drží jen proto, že si to přejeme, takže nebylo moc co… Ve třídě šampionů naše May a Martin s krásnou Ginny se Šárkou. Moc hezká podívaná na dvě krásné feny a vlastně je jedno, která to dostane. Fandíme zpoza kruhu o 106 a svůj první CAC na granda získává May – Ginny res.CACem dokončuje Českého šampiona. Vracíme se s Fazolkou ještě do bojů o CACIBa, ale Fazi dávno chlupy odplavaly, takže spíš jen doplňujeme partu. Nicméně i nyní je Fazi perfektní – když má běžet, tak běží a když má stát, tak stojí. CACIB putuje do rukou Martina s May – jupíííí a res.CACIB po dalším kolečku, která už opravdu nezvládám počítat, získává Ginny. Měním Fazi za Willyho a bojujeme dál. Začíná se BOJem, takže se můžeme nadechnout, ale jen na chviličku. Je mi trochu líto Martina, který se s May ještě nezastavil :-) ale zvládají to s grácií, May si občas pohopsne – velký travnatý kruh jí baví, nebo je to tím, jak málo má temperamentu (viz report z předešlého víkendu) ?!, nicméně moc jí to sluší. Paní rozhodčí se chvíli rozhoduje a nakonec si BOB odnášíme my s Willym! May ještě udělá kolečko s mladou fenou o titul BOS, který získává. Skvělé, třetí bodík na šampiona ČMKU je také doma! Paní rozhodčí se všemi vítězi ještě s úsměvem zapózuje a my podobně jako snowborďáci Mádl s Kotkem jdem pařit – jdem chcípnout :o)
Když jsme nabrali zpět dech, tak jsme si šli najít nějaká místa na focení, kterých je v areálu hned několik. Musím říct, že Martin je s novou technikou lepší a lepší, takže vzniklo několik krásných fotek – bohužel se mi ho nepodařilo přesvědčit, aby se vyfotil i on ;-) tak snad příště… Zapsat, zabalit a domů za štěňátkama – ano, nechtělo se nám čekat další tři hodiny na závěrečky, poprosili jsme proto Šárku, která i tentokrát ochotně pomohla. Šáry ještě jednou moc děkuji – a gratuluji! Dík patří také majitelce Lence, že vydržela čekat a umožnila Willymu proběhnout se po modrém koberci! Byl úžasný, i když pana rozhodčího neoslovil. Nevadí ;)
Užili jsme si fajn den v milé společnosti, děkujeme všem za upřímné gratulace a fajn atmosféru. Víc takových milých akcí. Pokud pořadatelé budou pokračovat ve své tradici i nadále, tak za rok zase v Litomkách ahoooj :o) Big thanks to Mrs judge Adrijana Polgar from Serbia, who appreciated all our dogs sooo high!
 

*WILLY*
Ch. Cayuga Wild Mustang Fallcat
(Fiston x Dolly)
majitel owner Lenka Brožíková

CAC, CACIB, BOB

soustředění...concentration

sweet Willy

GRAND CHAMPION
 
*MAYBE*
BISS Ch. Faatin Ti Amo Fallcat
(Simon x Naomi)

CAC, CACIB, BOS

malý čertík ... little devil

soustředění...concentration

cute Maybe
 
*ŠIMON*
Faatin Prince Torino Fallcat
(Simon x Naomi)
majitel owner Lenka Janoušková
*FAZOLKA*
GCh. Agalaia Agwa Brennini
(Patriot x Angee)
majitel owner Michaela Bartlová

CAC /5/

CACIB & res.CACIB

CAC /6/

CACIB females
 
BEST OF BREED :o)

Foto objektivem šikovné Adély Tůmové ZDE / more photos by Adéla Tůmová HERE


Míša & Fazolka + Nikol & Zefír + Martina & Maybe

Martina