CACIB Praha
15.4.2017


Cheyenne All in One Fallcat *MUFFIN*


Jak Martin napsal v reportu z podzimní Prahy, tak demonstroval v praxi nyní na jarní výstavě :-) prostě se rozhodl, že nepojede! Když se přiblížila uzávěrka, domluvili jsme se, že prostřídáme naše milované dětičky (rozuměj odchovy), takže volba padla tentokrát na Panenku, Stáninu, Willyho a Muffina, kterého čekala velká premiéra. Všichni "snopoušovští" zůstali doma, špinaví a spokojení :-D Já jsem se domluvila s Nikol, že mě sveze jen se Stáničkou, která jela poprvé zkusit dokončit Českého šampiona, a že Niky přihlásí Sky (dcera Patriota). V pátek jsme se sešly u nás, vykoupaly holky a večer pěkně pokecaly. Kdybych nebojovala s tou příšernou chřipkou, tak by to bylo ještě lepší. Přijde mi, že na pražskou výstavu marodím podezřele často :-( A to jsem si v pátek dopoledne udělala výlet do Prahy na trénink handlingu... blbej nápad :-( ještěže byla Míša s Fazolkou tak hodné a dělaly mi společnost, stejně jako všichni šikovní žáčci, kteří přijeli potrénovat!
Nebudu tu sáhodlouze popisovat, jak jsme s Nikol vstávaly a jely :-D jen dodám, že jsme si udělaly zastávku v Plzni, kde jsme přibraly do party šikovnou fotografku Markétu a naše dámská jízda mohla začít na 100%. Super snídaně u mekáče a s obrovským předstihem oproti plánu jsme v pohodě dojely na místo určení. Díky tomu opravdu pohodlné parkování vpředu u vchodu a vše dooost na pohodu! :-) U kruhu už nám Helenka s Jindrou drželi místo a začali se scházet přátele a naše dětičky. Ještě jsem v úvodu nezmínila, že přihlášený byl náš oblíbený Bruníček - syn našeho Karlíka, který je vlastně tak nějak taky náš! :-) Super parta u kruhu. Posuzování v Letňanech začíná už v devět a tak nebylo tolik času na okounění. 50 australáčků posuzovala chovatelka a specialistka na plemeno paní Eva Hájková. Muffin nastupoval hned do první třídy - plný dojmů z nového prostředí, ale byla jsem na něj moc pyšná. Když měl stát tak stál, když měl běhat, tak běhal. Na první výstavu měl splněno na 100%. Výsledek byl už naprosto nepodstatný. Ale o to větší radost nám všem udělalo, když ze 4 dorostenců zvítězil.

*MUFFIN*
Cheyenne All in One Fallcat

(Patriot x Dolly)

Během posuzování ve třídě mladých jsem měla čas doladit Bruníka, syna našeho Karlíka. Bruno je mladý pes, který má vše před sebou a my se na to, co budoucnost přinese, moc těšíme. Má úžasné majitele, kterým děkujeme, jakého psa z něj vychovali. Byla to naše třetí společná výstava a Bruno se choval opět naprosto skvěle. V konkurenci tří psů získal Výborný 1 CAC a stal se tak čekatelem Českého šampiona krásy! Skvělý výsledek pro skvělého psa!

*BRUNO*
Bruno Boss West Silmaril
(Karel x Mailee)

Ve třídě otevřené se utkalo 6 psů ale záhy paní rozhodčí jednoho vyhodila, neboť svou agresivitou rušil ostatní. Přesně tak to má být! Pokud se tak rozhodčí nezachovají vždycky, lidi se nepoučí... Do třídy šampionů byl přihlášený Willy, který už shodil zimní kožíšek ale stále mu to nesmírně sluší. Měl navíc naprosto super náladu, úžasně se předváděl a moc jsme si to užili. Tentokrát z toho byl výsledek r. CAC ze tří šampionů a pak také r. CACIB. V dorostu jsem konečně mohla vidět jak roste úžasná dcera naší Panenky, Katie, která je naprosto úchvatná. Moc se těším na její budoucnost - nadchla mě stejně, jako její bráška! Ve třídě mladých nastoupilo 10 fen. Premiéru v mladých měla i nádherná dcera našeho Karlíka Alexa, ale je teprve 10 měsíců stará a na podzim byla jen na jediné výstavě jako malé štěňátko, takže nezkušenost udělala své a stačilo to "jen" na výbornou (nicméně známka výborná rozhodně nebyla zadarmo!). Zaválela ale téměř roční dcera našeho Willyho, krásná Booby, která získala první místo a titul CAJC! Moc sem jí i její chovatelce Daně fandila. V mezitřídě nastupovala mezi 7 fen Nikol a Sky. V mých očích zářily a rozhodně bych je stavěla na nejvyšší příčky. Nicméně konkurence byla kvalitní a holky vybojovaly čtvrté místo s výbornou a Sky tak splnila poslední podmínku chovnosti. Už se moc těším na další jejich společné "vystoupení", protože holkám to mooooc slušelo! To už jsem se chystala se Stáničkou do třídy otevřené, kde byly 4 feny. Stáňa bez jakéhokoli zaváhání získává svůj pátý CAC (čtvrtý z MVP!) a stává se Českou šampionkou. Mám veeelkou radost! Není čas na lelkování, nastupuje třída šampionů a mezi třemi fenkami je i Panenka a Péťa. Panča se vrací do kruhu po štěňátkovské pauze a nesmírně jí to sluší. Konkurence není vůbec marná a tak si mačkám palce na co nejlepší výsledek. V1 CAC! Jupííí! Holky šikovné! Poslední chybějící bodík na klubového šampiona je v kapse, stejně jako první CAC na "granda" :-) Soutěž o CACIB byla pro mě tak trochu překvapením, neboť jsem doufala, že Panenka se bude líbit paní rozhodčí nejvíc, jako v minulosti... No tentokrát to úplně nevyšlo, ale Stánička získává r. CACIB a my můžeme balit domů. Stánky, káva a hurá domů (do postele). Děkuji všem za prima den, paní rozhodčí za krásné výsledky pro naše děti, Niky s Markétou za super výlet a Markétě za tyto úžasné fotky, neboť drtivá většina je její práce! A také děkuji úžasným majitelům za skvělou péči o naše dětičky a za úžasnou prezentaci našeho jména! Jsme na vás na všechny moc pyšní a to bez ohledu na výstavní výsledky!! Jsme pyšní, jak se každý jeden náš odchov vždy chová, v jaké je kondici a jak je milujete! Díky vám všem!!!

*WILLY*
Ch. Cayuga Wild Mustang Fallcat
(Fiston x Dolly)
*SKY*
Didi zo Zúbrej
(Patriot x Winnie)
*PANČA*
Ch.EJW. Cayuga Black Doll Fallcat
(Fiston x Dolly)
*STÁŇA*
Jch. Faatin Xmas Miracle Fallcat

foto Makéta Švachová, Jan Špringl a Lukáš Markytán

Martina