DUO CAC Tartu, Estonia
13.+14.1.2018

Když se stane nemožné ... ano, tak se dá shrnout Karlíkův výlet do Estonska!
Systém posuzování v Estonsku je velmi podobný tomu severskému, který jsem se vám snažila přiblížit ZDE. V kostce jde tedy o to, že všichni psi se utkají jen o jeden CAC. To samé feny. Nicméně díky reciproční dohodě mezi ČR a Estonskem, stačí psovi s titulem Český šampion získat jen jeden tento CAC, aby se stal také šampionem Estonska a naopak. A kdo jednou už šampionem Estonska je, ten už další CAC získat nemůže, aby nebránil ostatním. Karlík byl oba dny přihlášený do třídy šampionů, kde byli v sobotu dva a v neděli tři psi. Během celého víkendu bylo přihlášeno téměř 2000 psů a fen všech plemen a posuzovali je rozhodčí z celého světa, což stále můžeme tady u nás jen tiše závidět. Přáli jsme si pro Karlíka alespoň jeden CAC během dvou dnů. To, co přišlo jsme nečekali ani v těch nejtajnějších snech! Nejen, že oba dny Karel získal titul Vítěze plemene, ale i později v závěrečných soutěžích oba dny získal prvenství v FCI skupině 1. No a jako třešničku na dortu - získal oba dny titul nejvyšší BIS! Když přišla tahle zpráva v sobotu odpoledne, měli jsme hroznou radost... A když přišla i v neděli, nemohli jsme uvěřit! Děkujeme všem přátelům za milé komentáře, děkujeme, že tu radost sdílíte s námi!

 

13.1.2018 CAC Tartu I - 12 aussies, rozhodčí judge Carmen Navarro Guisado ze Španělska.

V1, CQ, CERF = šampion Estonska, Nejlepší pes, BOB, BEST IN GROUP 1 a také jako první odchov Fallcat v historii BEST IN SHOW všech plemen!
Exc. 1, CQ, CAC = Champion of Estonia, Best male, BOB, BEST IN GROUP I but also BEST IN SHOW I all breeds as a first Fallcat offspring!

BEST IN SHOW  
BEST IN GROUP  
BEST MALE COMPETITION (redmerle Best junior & BEST MALE 2 Malpaso´s Poetic Justice & blacktri BEST MALE Karel) by Drover´s photo    
BOB Karel & BOS Lucky Six Indy Skraidančios ausytės (Flying aussie kennel)

Biggest thanks to our dear friend Marge Perri to make all this possible, to great handler Brit-Hell Ruus for amazing job with our cute boy, and also to all judges who recognized his quality (breed judge Carmen Navarro Guisado from Spain & final judge Davor Javor from Croatia).

 

14.1.2018 CAC Tartu I - 10 aussies, rozhodčí judge Tania Edwards z Jihoafrické republiky.

V1, CQ, Nejlepší pes, BOB, BEST IN GROUP 1 a další vítězství BEST IN SHOW všech plemen!
Exc. 1, CQ, Best male, BOB, BEST IN GROUP I and another BEST IN SHOW I all breeds!

BEST IN SHOW      
BEST IN GROUP   
BOB Karel & BOS Kleine Sonne Brave Russian Diamond        Mr.Karel by Drover´s photo
redtri open class winner CERT BEST MALE 3 Julamorous Hot Shot & blacktri BEST MALE Karel & bluemerle VG2 champion class PeakRiver Ice Cream Rocky Road)

Big thanks to honorable judges - Mrs. Tania Edwards from South Africa, who also brought special rosette for her group winner (she was also breed judge) and Mrs. Carmen Navarro Guisado from Spain who was BIS judge today. We still can´t believe that our sweet black boy did it both days! We are over the moon! Thank you Marge & Brit-Hell for great care of Karel. He was for sure in the best hands! THANK YOU FOR EVERYTHING!

Více foto z kruhu AUO / More photos of aussies by Drover´s

Závěrečné soutěže hledáčkem jihoafrické rozhodčí / Final competition by Donne Lucas

Martina & Martin