DUO CACIB Brno

2.+3.2.2019

Internetem koluje taková výzva, challenge chcete-li  :o) najdete jí pod hashtagem #10yearschallenge, a právě ta byla i jedním z důvodů, proč jsem se rozhodla napsat pár řádků o letošním DUO CACIB v Brně.

Je to přesně 10 let, co se únorová DUO CACIB akce v Brně koná. My jsme před 10 lety byli u toho, a pokud chce někdo trochu nostalgie, tak reportík z té akce najdete TADY. Jsem moc ráda, jaký kus cesty jsme za těch 10 let ušli... že trávíme čas jako rodina s naším synem a můžeme sledovat úspěchy našich odchovů! Původně jsem nedělní výstavu chtěla přihlásit z důvodu neznámé rozhodčí, ale nakonec jsme se rozhodli, že únor (zima, sníh) je přeci jen na půlročního Matýska brzy. A to jsme ani netušili, že v neděli bude kalamita, že u nás napadlo tolik sněhu za jeden den, jako ještě nikdy! I bez nás byl po oba dny pěkný počet přihlášených aussíků - sobota úctyhodných 79 a v neděli 66, a mezi nimi i tři s příjmením FALLCAT. Jak jsem již zmínila, my jsme dění oba dny sledovali dění u aussíků z tepla domova, takže díky všem, kteří nás zásobovali fotkami či videem nebo živým vysíláním :o)

Sobota - posuzovala chovatelka AUO z Maďarska, Judit Korózs-Papp. Na můj vkus byla velmi přísná na štěňata a zadávala známky Nadějná, ale v ostatních třídách známkou VD šetřila. O BOB se ze 6 jedinců sešli i dva, kteří jsou vnoučata psa přímo v majetku paní rozhodčí :o) typ si tedy držela :-P Naše barvy hájil jako první Majk (Japresis M.Jackson Fallcat) ve třídě mladých, která byla ten den nejpočetnější. Dvanáct přihlášených a dvanáct nastoupených psů (ve výsledcích najdete 13, ale jedno je fena chybně zařazená a oba dny vystavená normálně mezi fenkama) a 10x paní rozhodčí zadala známku výborná, 2x velmi dobrá. Majk je 13 měsíční puberťák, který vyrazil opět se svou dvorní handlerkou Markétou a odvedli skvělou práci - Výborný 2 za psem, který později získal také BOB! Děkujeme Markétko za předvedení i úpravu! Gratulace letí i majitelce Zuzce! Ráda bych zmínila, že třetí místo si odnesl syn našeho Willyho, takže Marti - gratulujeme! Dalším naším želízkem v ohni byla 11 měsíční Mia (Lumbee Amore Mio Fallcat) se svou paničkou Terkou. Druhá nejpočetnější třída ten den - 11 mladých fen přihlášených a 11 předvedených no a Miunka se probojovala do užšího výběru pěti fen a nakonec získala krásné umístění Výborná 4! Dvě fenky získaly VD, zbytek výborná. Terka s Miou podstivě trénují a je radost se na ně v kruhu dívat! V užším výběru pěti fen byla také Astra s Kačkou, ale na pořadí se paní rozhodčí nevešly. Jako poslední náš zástupce byla úchvatná Panenka (Ch. Cayuga Black Doll Fallcat) se svou majitelkou Péťou. Panenka je v úžasné kondici a předvedla se ve třídě čestné s hodnocením Výborná 1 :-) Bohužel nemáme ani jednu fotku Panenky z kruhu, viděla sem ji jen na videu ze závěrečných soutěží, kde se kruhem přímo vznášela! Ještě chci zmínit úspěch Banána - tedy Jch. Bunns Junior Niké Dogs Station, který je synem našeho Bunnyho. Banán získal v pěkně obsazené třídě otevřený V1 CAC a splnil tak poslední podmínku pro udělení Českého šampiona - obrovská gratulace zas a znovu majiteli Vaškovi a chovatelce + handlerce Niky! Úžasný úspěch, jsme na vás pyšní!

Neděle - rozhodčí pro většinu asi jedna velká neznámá Ingrid Hectors z Belgie. Posuzovat se začalo až po několika německých ovčácích, takže si vystavovatelé mohli přispat. Aussíků o něco méně než v sobotu, ale složení více méně stejné. Výsledky a hlavně známky už tak úplně stejné nebyli. Paní rozhodčí se nebála zadat třikrát známku dobrá a mnoho mnoho VD! Majk bojoval s Markétou jako lev, ale nakonec paní rozhodčí nechala pořadí prvních dvou stejné. Nicméně opět v konkurenci sedmi mladých psů je to krásný úspěch. Vítězný pes je o mnoho starší než Majk, krásný představitel plemene. Co však dopadlo úplně jinak, byla třída mladých fen - Mia naprosto zaslouženě získala z osmi mladých fen první místo a titul CAJC! Neskutečně jim to s Terkou slušelo, hodně se běhalo a holky vše zvládly na jedničku! Takže veliká gratulace nejen za titul, ale i za to, jak dobrý handling to byl! Panenka šla opět na řadu jako úplně poslední a paní rozhodčí nešetřila chválou - Výborná 1 bylo v kapse. Děkujeme Peti, že si kočičku sladkou prezentovala v tak super kondici a se ctí :o) jen ta fotka nám zase chybí :o(

Závěrem znovu obrovský dík všem majitelům našich odchovů - za úžasnou péči, lásku a úžasný domov pro naše čtyřnohé děti, ale i za úžasnou prezentaci naší chovatelské stanice. Jsme na vás moc pyšní!

Kompletní výsledky aussíků / Aussie´s full results