Speciální výstava KCHMPP
Mladá Boleslav 27.4.2019


Majk & Janet

Návrat do výstavního kruhu ve velkém stylu se nám podařil na MVP České Budějovice před 14 dny. Velký návrat byl ale naplánovaný na speciální výstavu KCHMPP v Mladé Boleslavi... Velký, protože byl přihlášen rekordní počet Fallcat detiček :) celkem 6. No a já sem 5 z nich rovnou předváděla... Takže staré dobré časy - makačka, téměř ze třídy do třídy, ale mně tohle tempo tak nějak vyhovuje... Jednou za čas. Výstava je potřeba pro uchovnění, a to jsme naplánovali hned 4 naším čtyřnohým dětičkám, proto ten hojný počet. Ale popořadě.

jsme rodina :-)Na výstavu jsme se vydali ze Snopoušov rovnou 4M :o) protože jsme přibrali spolumajitelku Janetky, Martinu. Maličko za plánem, jsme v 9hodin a 10minut parkovali... Nicméně díky naší sehranosti a pomoci všech přátel, jsem v 9:45 stála v kruhu s prvním odchovancemCh. Bunns Junior Niké Dogs station - CAC ve třídě pracovní Blackym. Mladý pes, který má vše před sebou, potřebuje dozrát, přesto jsme jeho kvality chtěli panu rozhodčímu Krinkemu znovu ukázat (ano znovu, pan Krinke ho posuzoval už loni v zahraničí a moc se mu Black líbil, skončil v2 ve velké konkurenci). Black je perfektně připravený a naučený, byla sem na něj pyšná. Posuzování pana Krinkeho mám moc ráda, vše komentuje dostatečně nahlas pro diváky, má svůj názor, nebojí se využívat celou škálu známek... Tak to má být. Nicméně hned při posudku jsem tušila, že tentokrát se Blacky panu rozhodčímu nelíbí. A ano, slíznul VD a skončili jsme v pořadí 4. VD mě trochu mrzelo, ale jen tři psi ze sedmi získali výbornou, a vlastně úplně ke všem měl pan rozhodčí nějaké výhrady.
To už střídám v kruhu Majka. Také naše premiéra... Majk jednoznačně nejmladší v mezitřídě, kde bylo deset psů a jen 4x výborná. Tady jsem z posudku naopak odcházela s pocitem, že se Majk líbí. To se mi v zápětí potvrdilo. Po dlouhém boji a rozmýšlení končí Majk výborný druhý s titulem Res. CAC za psem o 6 měsíců starším! Neskrývala sem radost. Konečně krátká pauza... No to bych nebyla já, kdybych nezahlédla prostor při vedle probíhající bonitaci, a tak v rámci úspory času jsme rovnou Majka zbonitovali. Majk má vše splněno - musí počkat jen na věk 18 měsíců a stane se chovným psem. No a na bonitaci mohl jít rovnou i Muffin, protože ten měl klubovou výstavu z roku 2017. Oba kluci - brachové se líbili panu rozhodčímu Mudrovi, hotový dospělý Muffinem ještě o kousek víc. Krásný kód a já jedu dál ... Mezitím mi holky a pomocník Vašek připravili Banána - syna našeho Bunnse, synovce Karla a vnuka Dráčka. Prostě Banán je náš :D měli jsme spolu také premiéru a rovnou double... Já jsem ještě nikdy nevystavovala ve třídě pracovní, alespoň pokud mi paměť slouží. Ano, rozhodli jsme se Českého šampiona prezentovat ve třídě pracovní, neboť i zde by se měli ukazovat krásní psi, kteří něco dělají. Banán byl sám, což ale u pana Krinkeho nic neznamená. Byla jsem ráda, když řekl, že mu pravém náleží CAC! Další střídání, tentokrát za Muffina. Pět psů ve třídě vítězů a pan rozhodčí se o prvních třech místech rozhodoval neskutečně dlouho. Nebudu to protahovat, Muffin v dané konkurenci končí výborný 3 a já sem nesmírně pyšná. Dostal super posudek a výborná dnes nebyla zadarmo!
Moji fanoušci Moji kluci si mezitím vystačili úplně sami. Matýsek nejhodnější miminko byl stále středem pozornosti. Čistá plínka, plné bříško a 100% pozornost tatínka = spokojené dítě. Jsme na Matýska hrozně pyšní, jak to s námi zvládá :D
Během 5 minutové pauzy a pěti štěňátek se musela připravit Miunka, která bojovala s Majitelkou Terkou ve třídě mladých. Já sem byla tak KO, že Miunka byla jediný náš odchov, který sem nemohla vystavit... Promiň Terko, nicméně vy jste s Miuškou skvělý tým. Holkám to šlo skvěle a výborná 2 byla úspěch. No a to už nastupuje nejpočetnější třída tohoto dne... 11 fen v mezitřídě a nechyběla ani jediná! Janetka mezi nimi opět nejmladší, jako brácha Majk. A byla opět zlatíčko - myslím, že to bude výstavu od výstavy jen lepší. Vždyť to byla její teprve druhá výstava. V této třídě, pokud se nepletu, zadal pan rozhodčí 5x výborná, 3x VD a 3x D! Janetka skončila na třetím místě za dvěma krásnými soupeřkami a díky V mohla také na bonitaci. Naše mise se nám pomalu plní ... :) zbývá poslední zástupce - moje láska Winnie. Winnie dlouho nikde nebyla, trošku zlobila :D ale hlavně trpí syndromem své matky Misty.... Kdykoli se blíží výstava, na kterou je přihlášena, tak líná! Vážně.... Majitelka Péťa měla za úkol nekoupat, nečesat, nedýchat - jen aby chlupy vydržely! Winnie byla právě uprostřed parádního línání, chlupy lítaly všude... Ale něco málo na ní drželo. Takže i ona splnila poslední krok k uchovnění, když získala v pěkné konkurenci ve třídě vítězů výborná 3, a stává se z ní chovná fena. Ufff.
Jedno velké ufff... Přežila sem, všechny pejsky snad i vystavila, jak nejlépe sem uměla. Kdyby mě tak moc nebolela hlava, třeba by to bylo ještě o ždibec lepší. Počasí nám přálo, chladněji bylo ale hlavně, že nepršelo. Viděli jsme se s mnoha přáteli (já sice jen v letu, ale Martin s Matýskem to trochu zachraňovali) a už se moc těšíme do Ratenic, kde nás bude opět mnoho! Musíme si udělat společnou Fallcat fotku! Díky všem úžasným majitelům našich odchovů, jsme rádi, že vás máme! Terezce děkujeme za fotky.

 

FALLCAT v kostce / Fallcat success:
Lumbee Meet JoeBlack Fallcat *BLACK* - VD 4 ze 7 / Very good 4 from 7 junior males

Jch. Japresis M. Jackson Fallcat *MICHAEL* - V2 res. CAC / exc. 2 res.CAC from 10!

Ch. Cheyenne All in One Fallcat *MUFFIN* - V3 z 5 psů ve vítězích / exc. 3 from 5 champion males

Jch. Lumbee Amore Mio Fallcat *MIA* - V2 z 5 mladých fen / Exc. 2 from 5 junior females

Japresis J. Jackson Fallcat *JANET* - V3 z 11 fen / exc. 3 from 11females!

Ch. Hoshi Dot Winnemucca Fallcat *WINNIE* - V3 ve vítězích / exc. 3 in champion class

 

Martina