World Dog Show BRNO
30.9.2021


všechny fotky od Terezky Kvasničkové najdete ZDE / all photos hereP

Dnééés se podíváme zpátky do minulosti na to.... když se datoval rok 2017 a celý český kynologický svět se radoval, že na zasedání FCI Česká republika získala tu čest moci opět pořádat světovou výstavu psů. Spočítala jsem si, že na podzim roku 2021 bude moct už Karlík do třídy veteránů, a tak jsem si moc přála, aby všechny okolnosti dovolily, a my se mohli zúčastnit této prestižní akce. To jsem ani netušila, jak "okolnosti" zamíchají kartami. V roce 2020 udeřil poprvé kovid a nikdo nevěděl, co bude nebo nebude. Světová výstava v Madridu byla zrušena (později přesunuta na rok 2022) a celkově se přátele s diagnózou "canis ostende" nemohli potkávat. Přesto sem se rozhodla snít si svůj sen a 28.12.2020 jsem přihlásila Karlíka s Penny na tuto akci. Pak jsme jen se zatajeným dechem sledovali, jak se bude situace vyvíjet. Začátek roku a dokonce i celé jaro rozhodně nevypadalo, že světovka bude, a přesto teď píši tyto řádky. . .

Obrovská poklona všem pořadatelům, kteří se i v nelehké situaci chopili příprav. Nebylo to vůbec snadné, nikdo v diskusích nebyl spokojený (jak už to tak bývá) - rozhodčí se měnili více méně ze dne na den... Přesto posledních pár dní před poslední uzávěrkou vyskočilo číslo všech přihlášených na úctyhodných 12.159 psů! Necelých 5.000 bylo "domácích", 2.700 psů přijelo ze všech čtyř sousedních zemí, ale za zmínku stojí například 1.133 psů z Itálie, pětistovka z Maďarska a celkově se zúčastnilo neuvěřitelných 54 zemí! Číslo u australských ovčáků vyskočilo na 173 a to z nich udělalo nejen nejpočetnější plemeno FCI skupiny 1, ale také čtvrté nejpočetnější plemeno výstavy - 1. Zlatý retrívr (203), 2. Staf.Bull (191) a třetí Rhodéský ridgeback (189). U Aussíků probíhaly změny rozhodčích také několikrát a nakonec se paní Barbara Muller ze Švýcarska ujala posouzení 88 samců a paní Petra Márová z ČR pak posoudila 85 fen.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY AUO / FULL RESULTS OF AUSSIES

Už při přihlášení jsme se doma dohodli, že si výstavu užijeme jako svátek, jak se sluší a patří. Proto každý jen jednoho psa a Matýsek k tomu je akorát. Naši pejsci byli celé léto v TOP kondici, proto přesně týden před světovkou ztratili vše, co mohli. Mrzí mě, že se Karel ještě nikdy na vrcholové akci neukázal v kondici (EDS Brno, WDS Milan) ale vždy sem ho vystavovala "na naháče" :D :D :D Takže naprosto bez očekávání jsme si jeli výstavu užít, potkat se s přáteli z jiných zemí a fandit odchovům. Nakonec pár dní před akcí z toho byl výlet 4 psi a 5 lidí v naší Dacii (miluju to auto - odveze cokoli si vymyslíme), to je tak, když si něco plánujete... Ale myslím, že jinak vše vyšlo, jak mělo. Cesta v pohodě v prima společnosti, na místě na čas, vjezd bez fronty, a u kruhu jsme byli ještě před 8 hodinou! V katalogu nás prezentovalo 9 Fallcat dětiček a mnoho dalších, u kterých byl Fallcat alespoň jeden z rodičů - krásně se na to koukalo. A co bylo ještě lepší, každý z nich se skvěle předvedl a získal skvělé hodnocení hodné světové úrovně! Než se rozepíšu dál, tady to máte v kostce:

*MADDOX* bCh. Ricari Glance Up Fallcat - VN1 & World hope 2021 (Světový vítěz dorostu) z 5 psů pod vedením Niky Hesové, díky za záchranu na poslední chvíli.
*JAMIE* Ch. Miwok Unlock theLock Fallcat - Výborný ve třídě otevřené mezi 20 psy a krásně ho předvedla Míša Hvězdová, děkujeme!
*ANGREŠT* Numunuu Gooseberry Fallcat - Výborný ve třídě otevřené vedený svou spolumajitelkou Nikol Kodrlovou.
*FREDDIE* Ch. Miwok Dress My Ass Fallcat - Výborný "5" ve třídě šampionů! S Týnkou Vincíkovou procházeli několika užšími výběry, a nakonec skončili těsně před stupni vítězů, což je mega úspěch z 22 krásných šampionů!
*MAJK* Ich. Japresis M. Jackson Fallcat - Výborný ve třídě šampionů se svou nejlepší handlerkou Markét Hanzaliusovou.
*BLACKY* Ch. Lumbee Meet JoeBlack Fallcat - Výborný ve třídě šampionů, kde ho krásně prezentovala Terezka Kvasničková.
*KAREL* Ich. Bishakha Raging Bull Fallcat - Výborný 2 a "vice Veteran World Winner 2021" mezi 5 krásnými veterány jsme urvali druhé místo.
*PENNY* Jch. Qiao GoldenEye Fallcat - Výborná "5-6" mezi neuvěřitelným počtem 20 mladých fen. I přes absenci chlupů to Penny s Martinem slušelo a moc si vážíme tohoto užšího výběru!
*API* Pavi May Update 2.0 Fallcat - Výborná 4 v mezitřídě, odkud později vzešla i Světová vítězka. Šárka Hájková odvedla skvělou práci a dovedla Api na stupně vítězů, děkujeme.


 

GALERIE TEREZY KVASNIČKOVĚ ZDE / HERE YOU CAN FIND PHOTOS BY TEREZA

MALES + BOB by Anna Stelmach photo

FEMALES by Anna Stelmach photo