Národní výstava OSTRAVA
11.4.2015

Když se Karlíkovi nepodařilo dokončit Českého šampiona v sobotu na MVP Brno, přemýšleli jsme, kam jej přihlásit na další výstavu. Nabízela se NVP Ostrava, u které se blížila uzávěrka. Cesta 500km - v propozicích rozhodčí bez aprobace na australáky... Nepříliš lichotivé :-D ale domluvili jsme se se skvělými přáteli "holkami" Krejzkovými, že se jim vejdu do auta, abychom se nemuseli táhnout každý zvlášť.
Několik dní před výstavou se na webu objevil rozpis tříd i s rozhodčím, kterým byla paní Petra Márová, která posuzovala nedělní CACIB Brno. No a finální rozpis ukazoval 50 kousků! Velmi slušná bilance na "národku" a na to, že nikdo nevěděl, na jakého rozhodčího se hlásí :-D
Sobota 02:45 odjezd směr Žebrák, kde jsem přiskočila k holkám do auta a v 08:00 jsme parkovaly na výstavišti! Po 6 dlouhých letech zpět na Černé Louce :-) Ano, naposled jsme byli v Ostravě v roce 2009! Kruhy byly umístěné v hale, hned vedle sebe, takže jsme měly spoustu času na pokec, přípravu a vše kolem. Zatímco bíglové začínali, a holky měli po půlhodince hotovo, před aussíkama bylo několik plemen a na řadu jsme přišli až kolem 11hodiny. Já jsem se rozhýbala s úžasným pejskem jménem Modlej, se kterým jsme si vyběhali BOS a Anina s jeho sestřičkou Opíí BOB :-) Bígloše posuzoval pan rozhodčí Václavík. Měla jsem dost času pokecat s holkama - díky moc všem ;-) a připravit si Karlíka. Ten byl jako vždy v pohodě a nad věcí ... Paní rozhodčí se vrhla na posuzování aussíků a poměrně rychle to utíkalo. Posuzování mělo stejně jako v Brně úroveň! Moc se mi posuzování paní Márové líbí. Po několika pejskách ve třídě mladých a v mezitřídě si Karlík odbyl svou premiéru ve tř.otevřené. 5 pěkných psů a mezi nimi i náš pohodář. Paní rozhodčí se líbila hlava a především pohyb, díky kterému Karlík zvítězil a STAL SE TAK ČESKÝM ŠAMPIONEM!!! Mise splněna!!! Radost nepopsatelná :-) ani sem nestihla Karlíka na pořadí vyfotit, jen jsme se radovali :-) Měla jsem opravdu "vítr" z krásného 5letého Teddyho od Bohunky, který skončil hned za námi. Hurááá hurááá, šampion je doma a teď směle na další plány, na které byl diplom potřeba :-) Karlík dostal nádherný posudek: 2letý pes, výborná síla kostry i formát, výborná hlava i skus, výborný hrudník i hřbet, kokrektní úhlení, výborné předvedení.


PerunRychlá výměna za dalšího černouška (černá je nejlepšííííí) - Peruna, který se šel jen symbolicky proběhnout do třídy vítězů... Perun si u mě chtěl asi vylepšit zlobení v Brně a tak tentokrát byl vzorný! Stál na volno na pamlsek a běhal s drivem jemu vlastním. Bohužel jsme věděli, že víc jak na res.CAC to stačit nebude. Poté se předvedl jeden veterán - 10letý ChupaChups v perfektní kondici! No a pak zase výměna zpět za Karlíka, který se šel ještě vzpomínky zůstanou... já a ChupaChups v roce 2006jednou proběhnout o Národního vítěze. Tady jsem se s paní rozhodčí úplně neshodovala ;-) ale nebyl čas na okounění, žádné štěně ani dorost fenka a už nastupuje třída mladých, kde jsem vystavovala poslední černou svěřenkyni - námi odchovanou Libbynku, která bojovala mezi dalšími 11 fenkami! Libby je skvělá, hodná, poslušná, takže celou dobu byla vzorná. Paní rozhodčí vyzdvihovala její pohyb a kdyby měla silnější hlavu, byla by dle jejích slov DOKONALÁ. My víme, ale protože dokonalý pes neexistuje, tak se musíme "spokojit" s nejlepším pohybem :-) :-) :-) Libby získala známku Výborná a z 12 fen se probojovala mezi TOP 6 (takže se dá říci V 5-6) :-) Veliká spokojenost :-) Třetím a posledním zástupcem FALLCAT family na výstavě byla Kiwinka, poprvé v mezitřídě a hned krásné V2 res.CAC ze 4 fen, kdy jí porazila Umpička od Bohunky, která si odnesla také titul Národní vítěz a BOS!
O BOB jsem měla poměrně jasno - nejlepším psem ze všech 4 nastoupených byl pro mě veterán Chupík, se kterým jsem měla tu čest se po letech zase proběhnout. Samozřejmě jsem věděla, že pro BOB si přijel někdo jiný, ale i tak bylo skvělé tam s mojí láskou Chupíčkem stát... máme toho za sebou už hodně a vždy jsem si to s ním moc užila. Bohunko děkuji ti a znovu blahopřeji ke všem výsledkům!

psi o Národního vítěze
Libby   Kiwi

o BOB

Po posuzování nezbytné venčení a nakonec i čekání na závěrečné soutěže s Opíí, takže byla spousta času fotit, nakupovat a klábosit. Byl to fajn den! Moc děkuji všem za milou společnost a pokec a gratuluji k super výsledkům. Čekání se nakonec vyplatilo, Opíí získala krásné BIG 3. Ještě pár fotek, zabalit a v 17:00 hurááá směr domov! 500km uteklo jako voda, s holkama jsme si povídaly a moc jsme se nasmály. Holky - moc moc vám znovu děkuji! Nemůžu slovy vyjádřit, jak to bylo super :-) snad vám to někdy budu moct oplatit...

Podrženo sečteno...

* KAREL * BISS CH JCH Bishakha Raging Bull Fallcat  - V1 CAC a nový český šampion / Exc. 1 CAC and new Czech Champion
* KIWI * JCH Cayuga Fire of Life Fallcat - V2 res.CAC / Exc. 2 res.CAC
* LIBBY * Dakshi Power of Live Fallcat - Výborná a užší výběr 6 ve tř.mladých z 12 / Excellent and short cut 6 in junior class from 12 females

handling
* PERUN * Ch.Prosto Chudo Perun - V2 res.CAC / Exc. 2 res.CAC

Kompletní výsledky aussíků / Full results of aussies

Za všechny fotky moc děkujeme Anině Krejzkové, jednu sladkou Kiwi vyfotila Markéta Svobodová a foto o BOB je od Hanky Babové - DÍKY MOC!

Martina