O mě... Martin

update: 22.2.2010

    8.2.1986 jsem se narodil a dalších 14 let jsem neměl vůbec tušení jakým směrem se bude můj život stáčet. Ano, jako každé malé děcko jsem chtěl psa, ale v tu dobu jsme hodně cestovali a na pejska by nebyl čas. Nějak jsem nenaléhal a nechal jsem to plavat.

    Historicky první fotka Prince v novém domově...V roce 2000 jsem tragicky přišel o svého tátu - kamaráda, rádce a ochránce. V této těžké životní situaci mi mamka jednou jedinkrát dovolila psa. Bylo rozhodnuto. Bígla jsem měl vyhlídnutého už dlouho. Byl akorát velký, nenáročný  na údržbu, kamarádský vůči dětem, lidem i jiným psům a hlavně se mi moooc líbil. Když jsme viděli malá nebojácná štěňátka, která z ničeho nemají strach, bylo rozhodnuto. Ten nejsladší, nejroztomilejší a prostě ten nej nej bude náš a takPrinc jako modelka ve třech letech 7.9.2000 jsem konečně mohl říci "já mám psa". V tu dobu jsem ještě netušil jak "PRINC" mým životem zamává. Díky naléhání chovatelky Jany, jsem souhlasil s uchovněním Prince, i když jsem vůbec netušil oč jde a co je k tomu potřeba. Vše udělala Jana, za což jí patří velký dík. Na jaře 2004 jsem konečně dostal řidičák a byl nezávislý. Hned jsme naložili kamarádku Hanku s jejím Buddym a vyrazili na PPP - Pochod Praha Prčice. To byl asi zásadní zlom. Potkali jsme tam spousty pejskařů, hlavně bíglařů a mezi nimi i chovatele. Nějak mi jejich řeči o titulech, zkouškách a štěňátkách zachutnaly a bylo rozhodnuto. Automobilový sport ke kterému tíhlo mé srdce od narození "vyměním" za kynologii. Tři měsíce na to jsme s Princem vyrazili na první výstavu. Opět bez jakéhokoli tušení co se děje, co se má dělat a podobně. Věděl jsem jen, že pes má mít výstavní vodítko a musí stát. Asi tomu osud chtěl a Princ vyhrál otevřenou třídu. A bylo jasno, výstavy se nám taky nevyhnou. Na dalších výstavách jsme byli jen jedinkrát horší jak res.CAC, což bylo uspokojující, neb nás posuzovali různí rozhodčí z různých koutů světa, hlavně ze země původu.

    Kačenka v tatínkově NEJ NEJ poháru :o)Bylo nad slunce jasné. že se naše smečka musí rozrůst. Měl jsem z toho obavy, neboť každý bígl bude vždy srovnáván s Princem. Mým prvním psem,Cat od mala nosí trička... :o) který mě vše naučil a vždycky bude on ten nej pes, kterého jsem kdy měl! Z bíglího tábora jsem měl v merku chovatelku Báru. U ní jsem měl pár oblíbenců a po jednom z nich měla právě štěňátka. Listopad 2004 a roztomilá, malá bicolorka se smyslem pro zábavu byla naše. "KAČENKU" přijal Princ s klidem jemu vlastním a byli jsme už 3! Rodokmenově k sobě seděli a tak společná štěňátka snad budou brzy... :o) Kačenka se projevila jako velmi hravá a kamarádská, jen chuť do výstav nějak moc nepobrala. Nicméně Českého šampiona si vyjela velmi brzy a stačili jí na to 3 výstavy!!! Na svoje první miminka si musela trochu počkat, ale myslím, že to stálo za to :o) Více o jejich dětech najdete zde.
    Teď už bylo více než jasné, že i já budu odchovávat štěňátka s PP a tudíž bylo potřeba založil chovatelskou stanici. Z jmen FALLco a CATkin vznikl název FALLCAT, který přišel po 4 měsících oficiálně uznaný :o)))

    Kontakty se rozvíjely a tím i přibývali dobří přátelé, kterým nebylo za těžko mi odpovídat na tisíce otázek. Jednou z nich byla i Můj spící pár...Květa Čáslavská, mimořádný člověk a skvělý rádce, která mě spoustu naučila a odchovala mého třetího, naprosto neplánovaného "BAZZÍKA". Nejklidnější štěně, později i pes co znám. Svým exteriérem odpovídal přesně mým požadavkům a hlavně měl úplně jinou povahu než všichni ostatní bíglové, co znám. Svou vynikajícíMalej Bazzík ještě ve Slaném ovladatelnost dokázal na loveckých zkouškách, kdy co by 11ti měsíční pes měl ze všech disciplín za 4 a zkoušky hravě složil v I.ceně! Na výstavě nedostal nikdy jinou známku než Výborná (Velmi nadějná). Mezi jeho úspěchy, kterých si cením nejvíce, patří BIS puppy od světoznámé chovatelky bíglů Eevy Resko ze stanice DARAGOJ! Poté titul CAJC na klubové výstavě z deseti jedinců od paní Frnčové, které se Bazz asi moc líbí, neb na další výstavě už v mezitřídě dostal od téže rozhodčí na Mezinárodní výstavě titul CACIB. Tím se stal čekatelem Českého šampiona i Interšampiona. Ch CZ si dojel na nejbližší možné výstavě a na Interšampiona si ještě asi chvilku počká. Nyní si užívá života a dovádění, ale pro něj hlavně tak typického spaní :o)Sladké mimi

    Kory pár minut v novém domově :o)Internet pohlcuje svět a tak není divu, že se stal i každodenní součástí mého života. A tak jsem jednoho krásného dne spatřil malé sladké miminko "WAY" Australského ovčáka a byla to opravdová láska na první pohled. Taky jsem si takového přál. Bodyguarda pro mou bíglí smečku a lumpa pro všechno a tak není divu, že v dubnu 2007 jsem si vezl domů svého prvního australáčka "KORYHO". Jak se píše na webu stanice, kde se narodil je to jedno velké srdce obalené chlupy :o) Všechny si dostal svým kukučem a stal se mým "ocasem". Kolikrát měl na sobě Kory vodítko dokáži spočítat na prstech jedné ruky. Prostě takovej můj malej-velkej závisláček, který se mnou jezdil téměř všude a já poznal taky něco jiného, než lovecké psy. Byl to rozdíl, ale určitě toho nelituju!Kory byl se mnou snad všude :o)

    Rok 2007 byl pro mou smečku dosti zásadní a to proto, že jsme se konečně přestěhovali z bytu do vytouženého domečku. Kory dostal i mojí mamku,Malej černej Drak :o) která posléze chtěla taky svého australáčka a tak to trvalo asi týden, než k nám přijel malinkatý, černý drak jménem "DRAK" :o) Nu což, místa tu máme dost, tak proč ne :o)

    Asi nejzásadnější rok po zlomovém roce 2000 byl rok 2008 a to hned z několika důvodů. Tím prvním bylo seznámení s mou nyní už manželkou Martinou, která mě spoustě Arinek, Áčínek, Lízatko, prostě můj malej sladkej... :o)naučila a se kterou si opravdu báječně rozumím. Za vše jí moc děkuji, a že toho není málo! Další zlomová věc byl můj první opravdový import. Dánsko je země, kde jsou bíglové na velmi slušné úrovni a tak jsem se rozhodl importovat pejska odsud. Našel jsem malou začínající stanici, avšak chovatelku s velkým rozhledem a obrovským množstvím zkušeností. Takže v létě 2008 jsem si jel pro svého prvního dovezeného psa. "ARI" je velkým příslibem do budoucna. Od malička vyrůstá s mými australáky a tak se chová dosti podobně. :o) Má vše ještě před sebou, ale již nyní mi dělá samé radosti :o) Úspěchy se už taky dostavují a věřím, že ještě nejsme zdaleka u konce! A před koncem roku jsem mohl přivítat na světě moje (tedy spíš Kačenky) první štěňátka! Kačenka byla vzorová matka a je jí na očích vidět, že takto se cítí naprosto spokojená. Bezproblémový porod a naprosto dokonalá péče o své děti. Radost pohledět...

    Rok 2009 je zdárně za námi. Byl to rok plný samých nových věcí. Celý rok se nesl ve výstavním duchu. Nespočet získaných titulů na naše pejsky i pejsky  našich přátel, které jsme brali s sebou, několik dokončených šampionátů i několik započatých šampionátů. Dokonce z dvou slovenských mezinárodních výstav jsme domu vezli poháry za titul nejvyšší - BEST IN SHOW!!!
 Během roku jsme taky přivítali náš srdeční BASIC vrh, neb oba rodiče jsou našimi pejsky již několik let a štěňátka zatím vypadají velmi nadějně!
 Těsně před koncem roku se stal další zásadní zlom v mém životě. Nyní už manželka Martina se i se svou smečkou nastěhovala k nám a od té doby sdílíme jednu adresu. A je to nádherné!!!


    Rok 2010 je na samém začátku a my rozrostli o malou aussinku. Ano, od roku 2008 očekávaná fenka AUO se vším všudy
je u nás. Říkáme jí Baby a neustále si opakujeme, že čekání se vyplatilo. Jak roste a co dělá naše "slečna dokonalá" najdete na její osobní stránce. Tento rok bude spíše pracovním, aby to tu měli pejsci co nejlepší a nejhezčí, ale užijeme si i několik radovánek na výstavách či westernských rodeích :o) 

 

 

O mě... Martina

 18.1.2010
 

menuji se Martina Smetanová a narodila jsem se 27.2.1987. Pejsci mě provázejí už od narození, daloJá a Ačiček by se říct, že jsem se narodila s psím chloupkem v puse:-) Psi byli, jsou a budou celý můj život! Jako první to byl Německý ovčák ASCO Acro, ten byl mým kamarádem i andělem strážným již v kočárku:-) 

                 

 

íce však než Němečtí ovčáci mi svou úžasnou povahou k srdíčku přirostlo plemeno Shih-tzu!Zprvu jako skvělý domácí mazlíček a kamarád. Asi i proto, že naší první šicu byla AIME , která vydržela hodiny lenošit v posteli a nebo si kdykoli hrát jako štěně. Od té doby mě šicunky stále provázeli a provázejí:-)

Kdo je krášnější? Samozřejmě, že Ich.Love Boy Bohemia Acro "Riky"

ozději jsem se začala zajímat i o výstavy. Nejprve jsem jezdila jako „morální podpora“. Na výstavách jsem si prohlížela každého pejska, který se mi líbil, vyzvědět o něm jak se jmenuje, kolik mu je, co rád papá i kde spinká. S odstupem času mi došlo, že jsem svými dotazy zaneprázdněné vystavovatele spíše obtěžovala a zdržovala.
Když jsem povyrostla, začala jsem se místo kladení hloupých otázek zajímat i o vystavování. Pozorovala jsem různá plemena psů, jak je předvádí majitelé v kruhu a sbírala zkušenosti o vystavování. Hlavně díky mamce, která mi občas svěřila nějakou šicunku na vystavování do kruhu (na voděni Německých ovčáků jsem tenkrát ještě neměla sílu:-) ), jsem se předvádět naučila i v praxi!
rvním psem, kterého jsem mohla vodit vlastně jen JÁ byl a je MultiCh. Ich. KANGAROO Bohemia Acro. Jsem velice hrdá na všechny jeho tituly, které jsou i mojí zásluhou:-) Je můj nejlepší kamarád, přítel i mojí životní láskou:-) Jsem velmi ráda, že již tenkrát  mi máma věřila a coby 14letému dítěti mi svěřila tak krásného a skvělého psa.

Ich. MultiCh. Kejíček

a výstavách jsem nejprve předváděla plemeno Shih-tzu a s nimi zažíla také mé první velké i největší úspěchy:
BIS JUNIOR na Národní výstavě v Nové Rudě v Polsku v r.2001 BIS Junior s fenou Ich.MultiCh.CHIC LADY Bohemia Acro. Bylo to poprvé, co jsem v závěrečných soutěžích stála na stupních vítězů.

První BOB (a k tomu rez. BIG) s mojí největší láskou Ich.MultiCh.KANGAROO Bohemia Acro, který byl vlastně můj první pes, kterého jsem nevodila jen příležitostně, ale na konci jeho vodítka jsem :-) CAJC, BOB a rez.BIG na Národní výstavě psů v Olomouci 2002stála už na jeho první výstavě ve třídě dorostu a až na malé výjimky, kdy jsem na výstavě nebyla, až doposud!
e výstavním kruhu jsem získala nesčetněkrát první místo, více než 150x BOB a určitě téměř 350x jsem stála na stupních vítězů v B I S - GLogow 1/2005závěrečných soutěžích! Již třikrát se mi podařilo stát na stupínku nejvyšším z nejvyšších na výstavách pro všechna plemena - úplně první B I S jsem získala na národní výstavě v Polsku v roce 2005 se psem shih tzu  Ch.HAMLET Bohemia Acro, po druhé to bylo v roce 2009 na mezinárodní výstavě v Trenčíně, s mým vlastním psem MultiCh.MultiJch. Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO, čehož si nesmírně vážím, a do třetice opět Slovensko - mezinárodní výstava Bratislava 2009 a australský ovčák A EMINNEM New Acro! Přesto za svůj dosud největší úspěch na výstavním poli považuji získání titulu Světový vítěz mladých a k tomu i BOB se psem KNIGHT OF NIGHT Bohemia Acro - Majkem, na Světové výstavě 2006 z více než 140 shih tzu... Byl to opravdu silný a nezapomenutelný zážitek!
 

roce 2002 jsem o prázdninách strávila skvělý čas v Itálii u našich přátel Rosany a Pasqualeho v jedné z nejlepšíchdům Pasquale Romanielli a MandyItalských chovatelských stanic "di Casa Corsini", kde jsem hlavně sbírala zkušenosti, protože Pasquale je jeden z nejlepších profesionálních handlerů. Nějakou dobu jsem se pomáhala starat o jejich rozsáhlý kennel, který v té době čítal asi 80psů různých plemen! Díky mému pobytu zde jsme po krátké době importovali skvělého a úspěšného psa Ich.MultiCh.KING FOR ACRO di Casa Corsini "Kinki", jehož jsem tam jako malé štěně vybrala! Po zkušenostech nasbíraných nejen zde jsem se začala věnovat profesionálnímu vystavování psů všech plemen!

 

 Kinki po příjezdu domů část mého pracoviště - koupací část kennelu

letech 2003 a 2004 jsem se účastnila soutěže Junior handling. Za rok 2003 jsem se stala Nejlepší mladou vystavovatelkou starší věkové kategorie, Nejlepším mladým vystavovatelem České republiky a reprezentovala jsem naši zemi na prestižní Cruftově výstavě v Anglii. V dalším roce jsem byla druhá nejlepší mladá vystavovatelka starší věkové kategorie! Děkuji všem, kdo mi půjčovali své psy, byť jsem vystavovala v této soutěži především psy vlastní. Největší dík patří jistě Patriku Panýrkovi, se kterým jsem se mnoha výstav účastnila jako spolujezdec v autě:-)

 d 28.4.2005 je registrován mezinárodně chráněný název chovatelské stanice STARS ACRO, které se nyní bude zabývat chovem plemene Shih-tzu.První vrh štěňátek se v mojí chovatelské stanici narodil 24.11. 2006  a to také díky manželům Rychteckým, kteří mi zapůjčí Queesinku!Díky! Foto štěňátek je v sekci štěňata.Kiki ve třech týdnech

plněný sen - dne 11.6. se v chovatelské stanici "z Haliparku" narodila dlouho očekávaná štěňátka Čínských chocholatých psů! Po krátké úvaze jsem si jednoznačně vybrala malou sladkou chlupatou kuličku, která později dostala jméno KEY FOR ACRO z Haliparku moje holky"Kiki". Našla jsem tak vlastně druhý klíč ke svému srdci: jedním z nich je již dlouhou dobu Kangaroo, kterému říkáme "Key" a druhým je Kiki, která má slovo klíč - key přímo ve svém jménu!!!! Díky Kiki (a dávno před ní také díky Codymu) jsem se rozhodla pořídit si i další naháčky - chlupáčky Paris a Terri, a v budoucnu se zabývat jejich chovem! Děkuji Ing.Libušce Brychtové, za pomoc při výběru i za cenné rady!

ok 2008 byl v lecčem zlomový a nový ... odchovala jsem své první dva vrhy naháčků a nechala si první nahatou holčičkuA vrh 14dní ALL EXCLUSIVE Stars Acro! Moje odchovy se také s úspěchem účastní výstav:-) Narodil se také sladký chlapeček Be Happy Don´t Worry Stars Acro, který žije v Řecku.
Absolvovala jsem 42 výstav v 10 zemích a se skvělými výsledky:-) podívala jsem se na obě vrcholné akce kynologů - Světovou výstavu ve švédském Stockholmu i do Maďarska na Evropskou výstavu v Budapešti. Podařilo se mi s oběma svými mladými nadějemi - 
MultiCh.MultiJch. Saffron Sherhy O.K.STARS ACRO a Ch.MultiJch.Zholesk ANGEL STARS ACRO dokončit několik Já a Martínek :-)šampionátů a uspět i na nejvyšších výstavách! S fenkou Be Sunny Flash Bohemia Acro jsem dosáhla na titul r.BIS na NVP Ostrava :-) ale především jsem získala skvělého kamaráda, ze kterého se stal můj přítel a kterému moc děkuji za vše, co pro mě dělá i za to, jaký je... Martínku díky!:-)

 

ásledující rok 2009 nebyl o nic méně úspěšný než ten předchozí... Zahájili jsme ho více než skvěle na výstavě v Trenčíně, kde Sam  získal nejvyšší titul BEST IN SHOW! Na všech výstavách v tomto roce jsme byli spolu s Martínkem a na naše pejsky i pejsky našich přátel, které nám svěřili, jsme dosáhli skvělých úspěchů. Světová výstava v Bratislavě a Evropská výstava tibetských plemen byly skvělými akcemi, kde naši pejsci dopadli skvěle! Opět jsme dokončili nesčetně šampionátů a získali nádherné tituly... Naše smečka se v průběhu roku rozrostla o dva nové šicí importy - kluka MARTINa a holčičku APRIL, a také přiletěl naháček DAVE z Norska.
Koncem roku jsem učinila velký životní krok a rozhodla se k Martinovi nastěhovat. Nyní je to jen pár týdnů našeho společného soužití, ale vše nám dokonale klape a doufám, že ještě dloooouho bude. Nyní nás zaměstnává náš nejmladší člen smečky, malá chlupatá australská kulička
BABY.