2x CACIB+CAC Sarajevo (BiH)

13.-15.7.2018

Letos jsme se rozhodli, že náš směr a naše aktivity se od výstav odkloní, ale neznamená to, že by Fallcat odchovy zahálely :o) Jsme moc pyšní na všechny úspěchy (výstavní, pracovní, výletní, táborové....) našich čtyřnohých dětiček. Všechny se snažíme pravidelně přidávat do novinek :o) ale tahle výprava "na jih" si zaslouží vlastní krátký reportík ... "Bylo potřeba" dodržet interval tří let :-P a tak je to tu...

Výpravy "na jih" s pravidelným tříletým intervalem :o)
2018 - Muffin a Winnie s Dogshowtour
2015 - Martin & Martin na výletě "za všechny prachy" (report ZDE)
2012 - Naše úspěšné tažení (report ZDE)
2009 - Naše bláznivé poprvé (report ZDE)

Jak už asi tušíte, UFO nás při cestě "na jih" neuneslo - my jsme totiž seděli pěkně doma. Naši dva odchovanci vyrazili s profíkama z Dogshowtour, kterým patří velký dík za vše. Víme, že byli v těch nejlepších rukách! Sami jsme s Dogshowtour už výlet podnikali. Dík si takhle na úvod zaslouží i super majitelé Muffinka a Winnie, kteří jim věnují lásku a úžasnou péči. Po úspěšném výletu za panem doktorem na rentgeny, kdy Muffin i Winnie získali ty nejlepší možné výsledky, padlo rozhodnutí, že poprvé zkusí vyrazit na výlet bez svých páníčků. Přihlášeno, zaplaceno, zařízeno - ve čtvrtek vyráží na dlouhou cestu. Informovanost ze strany Dogshowtour byla zase perfektní, stejně jako fotky ubytování ihned po příjezdu.

Na programu byly tři výstavy (plus nějaké klubovky, nikoli však pro aussíky). Velká účast vystavovatelů z různých koutů Evropy je vždy především proto, že výstavy v Sarajevu (v Bosně obecně) mají skvělou úroveň, vždy posuzují zajímaví rozhodčí a výstavy se kvůli horku, které v letních měsících panuje, konají vždy večer (v noci). Navíc se vždy konají jen pár dní před slavnou událostí 4 Summer Night Shows ve Splitu, takže mnoho vystavovatelů to má jako dovolenou. Sarajevo Winner shows zažil Martin už v roce 2015 a moc se nezměnilo. Vystavovatele jistě láká i možnost zisku šampiona "za víkend", ale věřte, že v dnešní konkurenci kvalitních psů a kvalitních handlerů z celé Evropy, to není nic snadného. Pro šampiona Bosny potřebujete 3x CAC od tří rozhodčích, minimálně ze dvou mezinárodních výstav. Někteří zisk "rychlošampiona" zatracují - ale vždy jsou to ti, kteří výlet "na jih" nikdy nezkusili na vlastní kůži. To, že tam nebývá takové množství psů, na které jsme zvyklí z ČR neznamená, že se něco rozdává zadarmo. Naopak! Řekla bych, že vždy kvalita převálcuje kvantitu. A úroveň pozvaných rozhodčích je někde úplně jinde, než jak si mnozí myslí. Po shlédnutí katalogu bylo jasné, že nic nebude zadarmo (kompletní výsledky aussíků níže).
Sbor rozhodčích CAC Sarajevo

V pátek se konala CAC výstava, kde posuzoval FCI 1 uznávaný rozhodčí z Holandska, pan Gerard Jipping - chovatel Afgánských chrtů, což dokazuje i jeho důraz na pohyb u ostatních posuzovaných plemen. Je skupinový rozhodčí pro skupiny 1, 5 a 10. Muffinek šel jako první zástupce aussíků (mladí a štěňata AUO na výstavě přihlášení tentokrát nebyli) a pan rozhodčí nešetřil do posudku chválou. První CAC byl v kapse a o chvíli později i Nejlepší pes :o) Jupííí. Maličká mladičká Winnie získala CAC chvíli na to, ale o nejlepší fenu ji porazila šampionka - ruská fena žijící v Itálii. S tou se Muffin utkal o vítěze plemene a jako vítěz vzešel právě Muff! Hurá! :o) Holky měly před sebou vystavení dalších pejsků a vše zvládly bravurně.
Závěrečné soutěže začínaly někde kolem půlnoci - Nebudu to dlouho protahovat, panu Jippingovi se Muffin líbil natolik, že ho vybral jako vítěze 1. FCI skupiny!!! BEST IN GROUP pro 22 měsíců starého Muffinka! Skvělé! Fotky ze stupňů vítězů jsou od chovatelů kníračů z Bosny (photo by Adnan Mahmutovic - thank you). Holky z Dogshowtour přidaly ještě bombové třetí místo pro svěřence plemene Welshcorgi! WOW! BEST IN SHOW posuzoval pan Christian Stefanescu z Rumunska a tento titul si odnesl dokonalý Coonhound, kterého vystavoval profi handler a rozhodčí Ivor Jelavic z Chorvatska!
CAC Sarajevo: Muffin BEST IN GROUP & Winnie CAC & BIS winner

Sobotní CACIB Sarajevo I posuzoval FCI 1 pro mě naprosto neznámý rozhodčí Dr. Ümit Özkanal z Turecka, který bude například posuzovat i na letošní světové výstavě psů v Holandsku. Specialista na 8. FCI skupinu, ale skupinový rozhodčí pro skupiny 1, 2, 4, 6, 7 a 8, a zároveň prezident Tureckého kynologického klubu (KIF). Své přísné měřítko ukázal, když rozdal několikrát známku VD - neuniklo mu nic. Nesmírně si proto vážíme toho, že Muffin i Winnie získali oba další CAC! Muffin navíc ještě CACIB a BOB! Wow! Opět porazil nejen svého "československého" kámoše Roka, ale také rumunského šampiona žijícího v Itálii (stejně jako v pátek). No a opět k tomu přidal později i titul BEST IN GROUP FCI 1! Radost nás i majitelů neskutečná! Úžasný Welshcorgi získal tentokrát dokonce r.BIG hned za Muffinem, takže holky z Dogshowtour naprosto ovládly FCI skupinu 1 :o) a ještě super umístění s fenkou Ridgebacka v 6. FCI skupině! No a Winnie i Muffin ziskem druhého CACe splnili podminky pro udělení šampiona Federace B&H :o)
CACIB Sarajevo I: Muffin BEST IN GROUP

Zbývá poslední CACIB Sarajevo II... tady pro mě nejvíce obávaný rozhodčí pro FCI 1 - pan Tamas Jakkel z Maďarska. Toho asi netřeba příliš představovat - je to bývalý prezident maďarského kennel klubu, all round rozhodčí a přímo aussíky posuzoval například na Evropské výstavě v Belgii 2016, nebo na Světové výstavě v Lipsku 2017! Pro VD nejde rozhodně daleko a obvykle upřednostňuje úplně jiný typ psů, než se libí mně :o) Potvrzují to trochu i výsledky níže, ale hlavní je, že Winnie i Muffinek získali poslední titul CAC a oba se stali šampiony Bosny a Hercegoviny!!! Skvělé! Muffinkovi o kousek unikl titul Sarajevo winner 2018, na který by potřeboval získat 2x BOB - ale z mezinárodních výstav. Nevadí vůbec - získal ještě navíc titul res.CACIB za Interšampionem, takže velká paráda!!! BOB si odnesla hnědá fenka ze třídy šampionů a Winnie za ní získala titul res.CACIB! Velká - obrovská spokojenost! Díky Markétko a Klárko! Určitě služby a servis Dogshowtour můžeme vřele doporučit!

Kompletní výsledky aussíků / Aussie´s full results

 sex / class
pohlaví / třída

dog name
jméno psa

father & mother
otec & matka

CAC
13.7.2018

Gerard Jipping (NL)

CACIB I
14.7.2018
Dr. Ümit Özkanal (TR)

CACIB II
15.7.2018
Tamas Jakkel (HU)

M - Intermediate
P - Mezitřída

Jch. Cheyenne All in One Fallcat

Ich. Thornapple Uncle Sam Wants You & GrCh. Prosto Chudo U Are My Acro

Exc. 1 CAC
Best Male
BOB
BEST IN GROUP

Exc. 1 CAC
CACIB, BOB
BEST IN GROUP

Exc. 1 CAC
res.CACIB (=CACIB)

M - Open
P - Otevřená

 

 

Jch. Drowse Evening Majlia

Ich. Curacao Cofi Capito & Ch. Passion Flower Great Lady Exc. 1 CAC
 

Very Good

Exc. 1 CAC
 

M - Champion
P - Šampionů

Ich. AussiePride Fear of the Dark

Ch. Heatherhill Dazzle One or Another & Snowbelt Flurry in a Hurry

Very Good

Exc. 1 CAC
res.CACIB
Exc. 1 CAC
CACIB, BOS

F - Intermediate
F - Mezitřída

Hoshi Dot Winnemucca Fallcat

Ich. Bayshore Stonehaven Cat´s Hat Trick & Ch. Dakshi Miss Midnight Fallcat Exc. 1 CAC Exc. 1 CAC Exc. 1 CAC, res.CACIB

F - Open
F - Otevřená

 

 

GrCh. Kamerado Legacy Beauty Extraordinaire

Ch. Thornapple Dream for Austria & GrCh. Thornapple Twist of Fate Exc. 1 CAC Exc. 1 CAC
res.CACIB

XXX

F - Champion
F - Šampionů

Ch. TripleMoon Heaven Can Wait Canpas

Ich. Harmony Hill´s Financial Times & Ich. TripleMoon Captain Niobe

Exc. 1 CAC
BOS

Exc. 1 CAC
CACIB, BOS

Exc. 1 CAC
CACIB, BOB
res.BIG

photo by Adnan Mahmutovic & Dogshowtour & archive of owners - thank you

Martina