Oblastní výstava Rokycany
26.9.2020

Kdopak měl ten skvělý nápad přihlásit Rokycany? No... Evička! Já jsem se chytla a přemluvila další šílence :P Zpočátku se to zdál jako super nápad v letošní "výstavně chudé" době, ale s blížícím se datem výstavy a stále stejně hroznou předpovědí počasí, se mi to zas až tak super nezdálo :D Kdybych bývala nepřemluvila další a další lidi, tak v sobotu ráno nikam nejedu... Lilo, lilo a zase lilo. Více i méně, ale lilo celý den! Ráno jsem si přivstala, abych byla na místě včas kvůli parkování i postavení stanu, který sloužil alespoň trochu jako ochrana před padající vodou. Hned ráno mi pomohli kluci Petr s Vaškem, takže velký dík. Nebyl čas na lelkování, paní rozhodčí Božena Ovesná byla v kruhu přesně na čas a začalo se. Jako první šli do mezitřídy kluci Loky a Angreštík (no jo, nějak jsme se nedomluvili) a tak to byl Fallcat souboj :-) Nakonec pro lepší pohyb zvítězil Lokýsek a za chvíli na to přidal ještě titul Oblastní vítěz, když porazil Boučka, který je synem našeho Bunnse. To už beru do ruky Pennynku, která se už chová skoro jako profík. V postoji bezkonkurenční, v pohybu jí to vodítko ještě trochu vadí. Nakonec po dlouhém souboji končí opět za Fialkou, jako na NVP Mladá Boleslav. To už do dorostu nastupuje Apinka. Vzorná, moc se líbí, odnáší si super posudek a vítězí sama nad sebou VN 1. Pohárek, pro který si s Evičko přijely, je v kapse! Mám chvíli pauzu. Sleduji, jak ve třídě otevřené vítězí Míša s Theu, dcerou našeho Willyho, a také ve třídě pracovní Sky, dcera Patriota. Poslední želízko v ohni je Lady ve třídě vítězů, kterou narozdíl od Penny vystavování moc baví. I přes silný déšť si to užíváme obě. Paní rozhodčí se Lady ze tří krásných fen líbí nejvíce, takže odchází stejně jako bráška Loky s titulem Oblastní vítěz. Jako poslední nastupuje do kruhu Ajrin, dcera našeho Draka, kterou miluju od štěňátka a mnohokrát jsme byly v kruhu spolu. Tentokrát však se svou majitelkou Niky a je to krásný pohled! Jen kdyby ten čas šel někdy zastavit... Ajrin veteránka... letí to.
Zapsat výsledky, převléknout už druhé promočené oblečení a nezbývalo než čekat na soutěž chovatelských skupin. Pořadatelé nevypsali soutěž párů, jen chovky. Přihlásily se dvě. Ačkoli veškeré závěrečné soutěže byly zrušené (BIS štěně, dorost, veterán.......), tak zaplacenou soutěž stanic uspořádali. Posuzoval jí pan Antonín Karban, když skončil posuzování ve svém kruhu (sektoru :o)). Moc děkuji holkám Míše s Evičkou za pomoc při předvedení, jsme na vás všechny moc pyšní! Je to už čtvrtý titul Nejlepší chovatelská stanice pro FALLCAT (KV KCHMPP 2014, KV KCHMPP 2015, KV Lucembursko 2020), úžasné druhé místo KV KCHMPP 2016, plus další umístění na MVP Praha, z těch pár výstav, kde jsme chovatelskou skupinu měli přihlášenou. Myslím, že je to pro chovatele obrovská čest moci se v této soutěži prezentovat. Moc pyšná jsem na to, že jsme nastoupili i na Evropské výstavě psů v Brně 2014, kde bohužel byl nešťastný systém, takže jsme se jen proběhli, ale opět opakuji, že to byla čest. Takže suma sumárů jsme 6x stáli na stupních vítězů z 9 prezentací ch.st. a za to vděčíme také úžasným majitelům našich odchovů! I díky vám to má smysl.

Fallcat NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE OV ROKYCANY
 
Lady (Jch. Miwok Pussycat Fallcat)
(Sexy x Wink)

V1, vítěz třídy vítězů, Oblastní vítěz

 
Loky (Miwok Smart is Art Fallcat)
(Sexy x Wink)

V1, vítěz mezitřídy, Oblastní vítěz

Loky & Angreštík (V2) Loky & Bou (o Oblastního vítěze)
 
Penny (Qiao GoldenEye Fallcat)
(Sexy x Lloyd)

VN 2 ve štěňátkách

   
 
Apinka (Pavi May Update 2.0 Fallcat)
(Banan x Maybe)

VN 1 v dorostu

   

Omluvte kvalitu fotek - jen mobilovek tentokrát. Díky všem za prima den! Úspěchy našich přátel na www.taarikamea.cz nebo www.nikedogsstation.weebly.com
MARTINA