Rok 2015 se nám nezadržitelně blíží ke svému konci a tak po velmi smutném roce 2014 je na čase opět malé shrnutí, ač to úplně happy taky nebude…


 

Celkem poklidný leden jsme si užívali s Faatin vrhem doma, nebylo to úplně jednoduché, neboť jsme měli doma ještě část Eshwar štěňátek čekajících na očkování proti vzteklině, kterou potřebovali před vycestováním za hranice za novými majiteli. Plus nesmím zapomenout na naší nejmladší a tou byla Sexy (Eshwar Sexy Fallcat), kterou jsme si nechali po Dollynce a Patriotovi. Takže méně akcí se kompenzovalo dost rušným životem doma. Asi bychom to úplně sami nezvládli, a tak obrovský dík patří skvělým kamarádům za veškerou pomoc. Ať už Petře za „babysitting“ u nás doma nebo vzdálená pomoc s adrenalinovými víkendy pro naše odrostlejší štěňátka. Majitelé si socializaci chválí což je i vaše zásluha Nikčo a Míšo! Jediná Panča si odskočila na výstavu do Polska, aby si s handlerkou Simčou a ziskem CWC, Nej.fena, BOS rozjela další šampionát.

únoru začal pomalu letošní výstavní kolotoč, který se zastavil až v listopadu. DUO CACIB Brno se dá zhodnotit jako mírně rozpačité. Změna rozhodčího, místy nesourodost výsledků atd. V souhrnu to bylo dobré. Willy (Cayuga Wild Mustang Fallcat) si ziskem dvou CAJCů a BOJů dokončil Junioršampiona ČR, Toník (Apache Magic Tonic Fallcat) si ziskem res.CAC a CAC dokončil šampionát klubu KCHBO, což byla ta lepší část. Určitě mi nedá zmínit RES.CAC pro Panču, který je dosud jediný. Jojo, Panča se svými cca 30 výstavami byla jen jednou jedinkrát druhá ve třídě, kdykoli jindy vyhrála, ať už šlo o Evropskou výstavu, či Klubovou výstavu v ČR nebo Italskou speciálku :o) Jednou to přijít muselo. Poprvé a naposledy :-D :-D :-D Nemohu opomenout ani historicky prvního GRAND šampiona z „dílny“ Fallcat :-D Stala se jím v Rumunsku Jessie (Jch. Cayuga Sweet Sunset Fallcat) se svým majitelem Philipem z Rakouska. Faatin štěňátka se začali pomalu rozutíkat do nových domovů, ale jen pomalu, neb větší část bydlí v zahraničí a tak čekala na vzteklinu… Bohužel jsme museli překonat rok od ztráty našeho Mišáka :o( Bolí to stále…

březnovým sluníčkem jsme se opět pustili do pořádání Australského coursingu, což naši pejsci opravdu uvítali. Již čtvrtý v pořadí a přesto s tak hojnou účastí. Nedošlo k žádnému úrazu, australáčci vypadali spokojeně. Grog nás všechny zahřál a malou drobnost si odnesl každý. Náročný, studený den, který stál za to :o) Sportovní akce jsme proložili CACIB výstavou v Polsku. Tam měla naše nejmladší Sexy svou výstavní premiéru a započala tak…no nechte se překvapit. Karlík si za druhé místo odnesl jen hezké fotky, které jsme si vyfotili po výstavě u rybníčka a Panča se vrátila na svou vlnu vítězstvích ve třídě :o) Další skvělá akce byl sraz Dakshi vrhu k prvnímu výročí jejich narození. Bohužel počasí nám nevyšlo, jak jsme si představovali, ale skvělí a úžasní majitelé nám to plně vynahradili! Téměř kompletní, takhle početný vrh… Ani nevíte, jak jsme na vás pyšní! Konec v hospodě už byl jen takovou povinností :-D Příští rok na Moravě!!! :o) Závěr března mě čekala další premiéra, tentokrát vystavování Karlíka a to hned na Lucemburské mezinárodce! Čekal jsem fiasko, tak jsem si s sebou vzal ještě Sexinku na trénink. Nakonec to nebylo tak hrozný :-P HELE.

Aprílový měsíc byl naplánovaný lehce klidnější a to z prostého důvodu. 2. 4. nám Xenička nadělila Ghazi vrh o 9 silných miminkách, takže jsme měli prioritu hlavně tady! Za celý měsíc si jen Martina odskočila s Karlíkem a holkama Krejzkovými do Ostravy pokusit se dokončit českého šampiona. To se nakonec ziskem CAC povedlo :o) Karlíkovi vyhovuje zřejmě VIP péče jen jednoho z nás :-D Hezké zprávy přišly od Willyho (Jch. Cayuga Wild Mustang Fallcat) a Kiwi (Jch. Cayuga Fire of Life Fallcat) a to shodné výsledky DKK 0/0 a DLK 0/0! Tonda (Apache Magic Tonic Fallcat) zaběhl zkoušku LA1 na Výborně a k tomu přihodil zkoušku vloh ZVOP. Správný univerzální australáček :o)

Za to květen byl dooost bláznivý, ale opět nezapomenutelný. A proč zase?! No protože jsme se konečně, po pěti letech, odhodlali a zmanažerovali výlet do Cerill ve Francii na Národní speciálku. Report stojí za to, aby tato bilance nebyla jen o Cerillech. No zážitek s velkým „Z“. Obytňák, 460 aussin, 3 Fallcat děti, ukradených skoro 500 EUR. Skoro dokonalý výlet :-D Dnes se tomu už musím smát, bo nás to určitě posílilo a hodně naučilo! Hned týden na to naše další velmi oblíbená akce a tou je Krajská výstavě ve Staňkově. Hecli jsme se s kamarády a tak jsme udělali plemeno Australský ovčák druhé nejpočetnější na výstavě :-D Pravda, my přihlásili snad všechno, co šlo :-D A svou sluníčkovou premiéru si odbyla naše (napůl naše) nejmenší Stánička z Faatin vrhu, kterou máme s Markétou Hojkovou, stejně jako Karlíka, ve spolumajetku. BIS páry, res.BIS mladá fena a spousty dalších super úspěchů. K tomu sluníčko, klobáska, přátelé… Už se těším na Staňkov 2016 :o) Abychom toho v květnu neměli málo, tak jsme se začali loučit s Ghazi vrhem, který zůstal z 99% v ČR, a poslední kluci u nás počkali o chvíli déle. Libbynka (Dakshi Power of Live Fallcat) vystřihla zkoušku ZZO a slíbila pokračování ve cvičení. A poslední dny měsíce jsme trávili v Boleslavi. 2 klubovky KCHBO s dvěma zahraničníma rozhodčíma. Tam jsme nemohli chybět! Of course! Nakonec tam bylo Fallcat dětí jako smetí a úspěchů nakonec taky jako smetí :-P Toník (KlCh. Apache Magic Tonic Fallcat) si ziskem 2x CAC dodělal šampiona ČR, Pepan (Cayuga Dr Pepper Fallcat) je Klubový vítěz 2015 a naše úplně holá Misty urvala CAJC a BIS Redmerle (ta mít tehdá chlupy tak byla nejméně BOB :-D :-D :-D), zlobivej Karel CAC, BOS a BIS Blacktri – jeho třetí!!! :o)

Červen byl ve znamení Světové výstavy, která se letos konala v Miláně, což je skoro za barákem. Takže jsme nemohli chybět, ačkoli uzávěrka půlroku dopředu nám trochu zamíchala s kondicí pejsků, ale což. Byli jsme tam, viděli jsme to a hlavně Fallcat se neztratil ani ve světové konkurenci. Prostě sen. Odchovanec Willy se stal přes noc doslova celebritou :o) Báječní lidé, cenné kontakty ze země původu a skvělá zmrzlina, může být něco lepšího? :o) Panča s námi v Itálii tentokrát nebyla, protože ve stejném termínu byla také velká klubovka našeho klubu. Panča se prezentovala se svou osvědčenou handlerkou Simčou a šlo jim to skvěle CAC, Klubový vítěz 2015 a BOS! WOW! Druhá letošní velká klubovka a druhý Klubový vítěz pro FALLCAT! Děkujeme Péťo, Lukyne a Simčo za to naše černé sluníčko... V červnu už začínalo velmi tropické léto, které jsme si s pejsky užívali povětšinou u vody s kamarády a jejich aussinkama. Ideální pohodička. Jen Libby (Dakshi Power of Live Fallcat) opravdu nezahálela a složila tentokráte zkoušku ZOP. Národku v Klatovech máme opravdu 15 minut od baráku, tak proč nejet? Nakonec z toho byly dvě druhá místa pro Karlíka a Mistynku a BIS puppy 3. místo pro Sexinku.

Nadmíru horký červenec jsme povětšinou trávili u vody nebo v lese. Mezitím naše odchovankyně Cooper (Jch. Bishakha Mini Cooper Fallcat) v Rusku splnila šampiona RKF (což je obdoba našeho ČMKU šampiona), byl to její comeback po štěňátkách :o) Nebylo extra tolik času, neboť jsem změnil práci, abych mohl být brzy doma a měli jsme tak na pejsky víc času ve dvou. Na konci měsíce jsme přeci jen vyrazili – a hned double. Martina s holkami vyrazila do Mladé Boleslavi a já chvilku na to s Martinem Starcem na jih :o) Marťa byla šikovná a skončilo to titulem BIS veterán pro Korálka. Abych pravdu řekl, stále mi to nějak nesedí… Korál a veterán? Proč? Takovej osmi-a-půlletý mladík… Ani my jsme se neflákali a o našem grilovacím pobytu v Bosně a Srbsku si radši přečtěte znova report :-P Mě jen ta myšlenka na novej motor dokáže vytočit :-D Hlavní je, že jsme zpět a celý. To že se stal Chilli šampionem a Sexinka dokonce GrandJunioršampionkou není tak zásadní. Jako balzám na nervy byl pak každoroční výlet do ZOO Praha s hodnými holkami.

Tropický srpen – voda, pohoda, nicnedělání, relax… Snad jen super procházka na Kladských rašeliništích byla zdokumentovaná :o) Tak by se dal charakterizovat celý tento měsíc. My i naše dětičky jsme tak nějak přežívali to hrozné počasí, které nás zužovalo na každém kroku. Jen jsme měli strach o foťák, aby se neroztavil, že jsme ho ani nebrali s sebou. Letos tedy fotek méně, ale příští rok si zas nějaké uděláme :-D Měsíc skončil ve velkém stylu na mezinárodce v Boleslavi, kde Kory zabojoval a odnesl si tituly BOV, BOS! a 3.BIS veterán! Měli jsme s sebou i Stáničku a ta jako mazák res.BIS puppy. Jen naháček Misty zase druhá :-D

A po klidném srpnu musí zákonitě přijít hektický září a tak, jako každý rok, jsme měli zas hlavu (a nejen hlavu) v pejru. Poslušná Libbynka (Dakshi Power of Live Fallcat) nakoukla i do víru obedience a hned složila OB-Z, šikula. Skvěle naladěni a dostatečně natěšeni jsme se opět vydali do Itálie na Gold Cup a Speciálku IASA klubu. I letos to bylo báječné se vším všudy! Zas je těch emocí a výsledků tolik, že se vyplatí report :-P Sexinka dokázala jako už zkušený mazák zaujmout chovatelku z Dánska, která posuzovala Speciální výstavu a vyhrát třídu mladých! Nezapomenutelný okamžik. Stejně jako skvělé třetí místo pro Bunnyho (Bishakha Dear Sooner Fallcat) z 19 psů v open! Gold Cup s chovatelem ze země původu k tomu úžasný a přínosný seminář. 4. a 3. místo pro Sexinku a 2. místo pro Bunnyho. Co víc si přát, když už můžeme jezdit po světě jen s našima odchovama a přesto super výsledky :o))) Zážitky jsme řádně oslavili v tamních top pizzeriích a už teď se těším na rok 2016! Se super zprávami ve znění Pepča (Cayuga Dr Pepper Fallcat) + Panča + Misty všichni DKK 0/0 a DLK 0/0 jsme pokračovali na národce v Brně, kde si Kory snadno dokončil Veterán šampiona, Sexinka si rozjela další Jch, tentokrát ten český a Panča surfovala stále na vítězné vlně, i když to tentokrát bylo jen tak tak… Skvělý start kariéry měl i Olin (nově Duplo) – Ghazi Old Shatterhard Fallcat ve Švédsku. Dvě mezinárodní výstavy ve Švédsku a Duplo jako pán – 2x BIS baby a šel dom :-D Zářijový maratón jsme končili v Boleslavi a Ratenicích na dvou klubových akcích. Tam se toho zase dělo… Nessie (Ghazi Nscho-Tschi Fallcat) měla stejnou premiéru jako brácha, první výstava, BIS baby a hotovo :-D Karel vítěz své nabité třídy, Misty vyhrála z deseti a Sexinka nestačila na svou sestru Helenku (Eshwar Hello Dolly Fallcat), na závěr jsme obhájili loňský trumf a i letos se stal FALLCAT Nejlepší chovatelskou skupinou výstavy KCHMPP :o) Speciálky v Ratenicích s dlouholetou chovatelkou z Německa jsme se jeli jen zúčastnit, neboť Německo není úplně to, po čem prahneme. Paní rozhodčí dost milá a hodná. Rekordní počet aussin, dvě druhá místa pro Korálka a Mistynku, ale taky spanilá jízda naší nejmladší (Hey Sexy Lady). Ta se nezastavila… CAJC, BOJ, BOB, BISS a BIS Blue-merle v 10 měsících… Královna světa! :o)

Po extra náročném září přišel trošku klidnější říjen. Panča se stala šampionkou Polska a odteď se může pyšnit s CH před jménem. Pomuchlali jsme potomky po našem Karlíkovi ve stanici West Silmaril. Vyrazili jsme na MVP České Budějovice, kde jsme se dověděli, že všichni naši australáčci jsou slabí s malou hlavou a jeli domu. My si to nemyslíme :-P Posudky sice naprd, ale výsledky CAC, res.CACIB pro sourozence Misty a Ghosta (Dakshi Ghost of Onyx Fallcat) byly slušné. Karel začal navštěvovat náš cvičák kvůli zkoušce poslušnosti... A Toník zkusil poprvé OB1 a hned z toho bylo splnění zkoušky na velmi dobře! Bohužel měsíc pro mě skončil velkou ránou, na kterou jsem se snažil připravit, ale v tomto případě to nejde. Za duhový most nám odešel Princ, můj první pes, Pan pes. 15,5 roku je krásný věk a jemu vděčím za název Fallcat. Princíku, budeš s námi napořád!

Přelom října a listopadu jsme strávili na poslední české duo výstavě a tím jsme zakončili i náš náročný rok. Dva rozhodčí z Belgie a přímo snové zakončení už takhle mega úspěšné sezony. Panča CACIB, BOB a res.BIG, Bunny (Bishakha Dear Sooner Fallcat) CACIB, Sexy CAJC, BOJ a dojetý Český Jch a hlavně Kory s 2x BOV se rozloučil se svou aktivní kariérou veterána jako NEJLEPŠÍ VETERÁN ROKU 2015 :o) Podzim je i ve znamení zkoušek. Začali Dakshi sourozenci -  Libby (Dakshi Power of Live Fallcat) přidala do své sbírky čtvrtou zkoušku, tentokrát BH, a Marty (Dakshi Under Control Fallcat) vyšvihl ZZO a prý jsou nachystaní i na další. O tom, že jsou šikovní, svědčí i druhé místo v závodu dle ZZO z 28 účastníků!! A POZOR, ale taky Karlík složil ZOP! Kdo ho zná, tak ví, že je to cennější než BIS :-D Od teď se mu už nesmí říkat „tupoun“ :-D Toník (Ch. Apache Magic Tonic Fallcat) ve 3 letech vyšel DKK a DLK 0/0, což máme radost! Už třetí Apačátko… Soulí (Eshwar Soul Button Fallcat) měla svou výstavní premiéru v Izraeli a to ve velkém stylu. BIS Junior a res.BIS Junior a nový junior šampion je v kapse :o)

Konec roku trávíme na cvičáku anebo na výletech a je nám hej. Letošek byl dost nabitý výstavami, ale když sem konečně dorazí rozhodčí, které neznáme, a oni neznají ČR, nebo jsou to specialisti na plemeno tak přeci nebudeme sedět doma a remcat na soc. sítích. To zvládnou jiní :-D Takže to tak vyšlo a konečné pořadí TOP TEN Australského ovčáka v ČR dopadlo nad očekávání! Je toho tolik, že to vydalo na svůj příspěvek. Za všechny snad Fallcat coby 2. nejlepší chovatelská stanice z téměř stovky stanic z celého světa. A nesmírně hrdí jsme i na Panču, která byla v roce 2014 NEJLEPŠÍ MLADOU FENOU a v letošním roce NEJLEPŠÍ DOSPĚLOU FENOU!! To je zhodnocené úsilí nás obou, ale i všech báječných majitelů našich dětí, přátel a známých, kteří nám pomáhají a fandí a taky chovatelům jenž nám umožňují skládat rodokmeny, tak jak si myslíme, že bude nejlepší, všem vážně moc děkujeme a vážíme si toho! Díky taky patří všem pomlouvačům a nepřejícím lidem, kteří stále nepochopili, že Fallcat není nic jedovatého, protože jejich slinty a komentáře nás ženou být stále lepšími. Protože oni ze své pozice si nás můžou dovolit poslat do pr*ele, o nic jim nejde, tak my si to dovolit nemůžeme a nechceme, neboť by to ublížilo nanejvýš nám.

Sečteno podtrženo rok 2015 nám přinesl:

19x šampionát krásy pro Fallcat děti

10x složená zkouška poslušnosti pro Fallcat děti

9x krásné štěňátko (Ghazi vrh)

6x uchovněný Fallcat jedinec (Willy, Pepa, Panča, Kiwi, Misty, Ghost)

8x DKK 0/0 (1x DKK 0/1) + 9x DLK 0/0

1x nový motor do našeho Focuse

Poprvé se narodila naše vnoučátka (Fallcat odchov má svá vlastní štěňátka)

Třetí obhajobu titulu BOB na klubové výstavě 2013 Baby, 2014 Karel a 2015 Sexy

Obhajoba Nejlepší chovatelské skupiny KCHMPP 2014 + 2015

Účast a skvělé úspěchy na největších australských akcích v Evropě…


 

A co rok 2016…??? Prej se něco chystá :-P